خانه اخبار و رویداد ها همکاری شهرداری تهران با جشنواره هنر مقاومت

همکاری شهرداری تهران با جشنواره هنر مقاومت

سپتامبر 26, 2018
همکاری شهرداری تهران با جشنواره هنر مقاومت

آقای سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر اجرایی پنجمین جشنواره هنر مقاومت خبر از همکاری این جشنواره با سازمان زیبا سازی شهرداری تهران داد.

همکاری شهرداری تهران با جشنواره هنر مقاومت

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره هنر مقاومت ضمن تقدیر و تشکر از سازمان زیبا سازی شهرداری تهران افزود:

این سازمان بخشی از رسالت فرهنگی و هنری خود را به خوبی نشان داد و با همکاری و همیاری با ما و اکران گسترده اقلام تبیلغاتی جشنواره هنر مقاومت، کمک شایانی را در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره انجام داد.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری که امسال دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت است خاطر نشان کرد:

در سر تا سر جهان شهرداری ها حمایت ویژه ای از اقدامات و فعالیت های هنری مناطق تحت مدیریت خود انجام می دهند که این کار در کشور ما نیز رواج  پیدا کرده و در حال توسعه و پیشرفت است. از این رو شهرداری ها می توانند با حمایت و پشتیبانی از فعالیت های هنری، کارکرد و نقش موثر تری در تقویت این رخداد های جریان ساز داشته باشند.

جشنواره هنر مقاومت

آقای سید مسعود شجاعی طباطبایی چهره سال هنر انقلاب اسلامی در سال ۹۵ در پایان صحبت هایش گفت:

امیدواریم سازمان زیبا سازی و شهرداری تهران علاوه بر اکران تابلو های شهری و اکران گسترده اقلام تبلیغاتی جشنواره هنر مقاومت، در ضمینه های مختلف دیگر نیز با ما تعامل  و همکاری لازم را داشته باشد و این سازمان بتواند از گنجینه عظیم و بزرگی که در نزد گروه هنرهای تجسمی روایت فتح و هم چنین دبیر خانه جشنواره هنر مقاومت است نهایت استفاده را برده و مردم را با گونه های مختلف هنر های تجسمی مانند نقاشی، عکاسی، پوستر، گرافیک، تصویر سازی، نقاشی خط و … آشنا نماید.

پنجمین جشنواره هنر مقاومت

پنجمین جشنواره هنر مقاومت توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح در دی و بهمن سال جاری در تهران برگزار خواهند شد. جناب آقای مسعود نجابتی دبیر کل جشنواره هنر مقاومت در رابطه با بخش های مخلتف جشنواره گفت:

با توجه به بررسی های انجام شده و لزوم اسفاده از ظرفیت بخش های گوناگون عرصه هنر های تجسمی، قصد داریم پنجمین جشنواره هنر مقاومت را با رویکردی نوین و شیوه ای نو برگزار نماییم لذا با توجه به این موضوع در نظر داریم جشنواره را در ۱۰ بخش مختلف برگزار کنیم.

بخش های مختلف جشنواره

جشنواره امسال بخش های مختلفی را دارا می باشد که این بخش ها عبارتتند از:

  • پوستر و تبلیغات شهری
  • کارتون و کاریکاتور
  • تصویر سازی
  • طراحی صنعتی
  • پرچم و کتیبه
  • تایپو گرافی
  • گرافیک متحرک
  • نقاشی دیجیتال
  • عکس

بخش علمی ـ پژوهشی ویژه ترین بخشی می باشد که امسال توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح قرار است به اجرا در بیاید.

هم چنین دبیران بخش های مختلف جشنواره نیز به شرح زیر اعلام می شوند :

آقایان حسن قائدی و حامد مغروری به ترتیب به عنوان دبیران بخش «عکس» و «پوستر و تبلیغات شهری» منصوب شدند و آقای سید مسعود نجابتی علاوه بر سمت دبیر اجرایی جشنواره دبیر بخش «کارتون و کاریکاتور» را نیز عهده دار می باشند. هم چنین آقایان احمد عابدینی و احمد رضا دالوند نیز به ترتیب وظیفه ی دبیری بخش های «طراحی صنعتی» و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی» را بر عهده خواهند داشت.

آقای نجابتی در پایان سخنان خود افزودند:

امید داریم با همیاری و همکاری کلیه هنرمندان متخصص و متعهد خصوصا نسل جدید و هم چنین همیاری مراکز و نهاد های مختلف مرتبط با ای جشنواره، شاهد انجام و برگزاری جشنواره ای پویا و هدفمند در راستای ترویج و اشاعه ی فرهنگ مقاومت در عرصه هنر های تجسمی در کشور باشیم

Related Articles

یک نظر دهید