خانه مقالاتخلاقیت در تبلیغات تبلیغات خلاق: آموزش ۱۲ روش برای خلق تبلیغات خلاقانه

تبلیغات خلاق: آموزش ۱۲ روش برای خلق تبلیغات خلاقانه

آگوست 4, 2018
تبلیغات خلاق: آموزش ۱۲ روش برای خلق تبلیغات خلاقانه

چگونه می‌توانید از ایده‌های بزرگ اطراف خود برای خلق بیلبوردی خلاقانه الهام بگیرید؟ چگونه می‌توانید از میان ایده‌های کوچک و بزرگ تان به ایده ای برسید که هم تاثیرگذار باشد هم چشمگیر و هم الهام بخش؟ تجزیه و تحلیل منظم کار‌های افراد خلاق نشان دهنده وجود الگو و تکنیک‌های مشخص در تفکرشان است این افراد به خوبی می‌دانند که هر چیزی از جایی آمده است چه بخواهیم و چه نخواهیم باید خدمت شما بگوییم که سرتاسر یک کار خلاقانه بر پایه آن چیزی است که قبلا درست شده است. هر ایده جدیدی تنها‌ ترکیبی یا تلفیقی از چند ایده قبلی بوده است. با ذکر این مقدمه به شما روش‌هایی استثنایی برای خلق تبلیغات خلاقانه و  ایجاد بیلبوردهای خلاقانه بیان می‌کنیم که از‌ ترکیب و تلفیق ایده‌های مختلف پدید آمده‌اند. قطعاً اگر این سبک تفکر نسبت به خلاقیت در تبلیغات را داشته باشید تبلیغات استثنایی و منحصر به فردی را خلق خواهید کرد. پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تبلیغات خلاق anti cellulite

از تمامی حواس پنجگانه خود برای ایجاد تبلیغات خلاق استفاده کنید

ایده‌های ناب مستلزم گذر زمان هستند لازم است نسبت به محصول اطلاعات لازم را کسب کنید و آن را از زاویه‌های مختلف نگاه کنید. تمامی اطلاعاتی را که درباره محصول دارید به افراد گروه خود انتقال دهید. بهترین حالت آن است که افراد گروه در نخستین جلسه محصول و مشتریان هدف را ببینند اما اگر این کار امکان‌پذیر نبود، ویدئو، فیلم، عکس، گزارش و دیگر عناصر رسانه ای می‌تواند موثر باشد. نکته مهم این است که افراد گروه در برخورد نزدیک با محصول و خدمات قرار بگیرند و حواس پنجگانه ایشان نسبت به موضوع تحریک شده باشد.

از خودتان بپرسید در حال حاضر چه اطلاعاتی درباره محصول و یا خدمات مورد نظر دارید. بدانید که ایده‌های خلاقانه از اطلاعات یا احساسات نسبت به محصول ناشی می‌شوند و هرگونه داده ای از محصول و یا خدمات می‌تواند در این راستا مفید باشد. بسیار کنجکاو باشید و به محصول از دیدگاه‌های مختلف نگاه کنید. فرض کنید مشغول تحقیق برای ایجاد تبلیغات بیلبوردی یک محصول کفش طبی هستید. چه نکته های جالبی می‌تواند در مورد کفش به صورت کلی و کفش طبی به صورت اختصاصی وجود داشته باشد؟ چه اطلاعاتی درباره پا دارید چه اطلاعاتی درباره نوع جنس به کار رفته در این کفش می‌توانید کسب کنید؟ تبادل حرارتی میان کفش و پا و انتقال حرارت از آن به چه صورت است؟ چرا پا را قلب دوم می‌نامند؟ تا استخوان در پا وجود دارد و ده‌ها پرسش دیگر که هر کدام از افراد گروه میتوانند در جستجوی یافتن پاسخ هایی برای آنها باشند.

سوالاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم میتواند سرمنشاء یک ایده خلاقانه تبلیغاتی بی نظیر برای تبلیغات خلاقانه بیلبوردی شما باشد پس از این سوالات به آسانی عبور نکنید.

تبلیغات خلاق john west

 • مواد خام استفاده شده در محصول از کجا آورده می‌شوند؟ (منبع مواد اولیه مد نظر است)
 • محصول شما چه قوانین فیزیکی را رعایت کرده است؟
 • از چه نوع موادی برای تولید محصول استفاده شده است چرم پلاستیک پلی استر جیر و غیره
 • محصول برای جلوگیری از بروز چه مضرات و معایبی خواهد شد؟
 • چه حقایقی درباره محصول مخفی مانده اند؟
 • مشتریان چه احساسی درباره محصول و استفاده از آن دارند؟
 • محصول از چه جهاتی دارای نقص و عیب است؟
 • مشتریان هنگامه تنهایی و به دور از چشم دیگران محصول را چه کار می‌کنند؟ از آن استفاده نمی‌کنند؟ آن را دور می‌اندازند؟ یا از آن فقط برای نمایش و جنبه‌های ظاهری استفاده می‌کنند؟
 • در شرایط خاص و بحرانی محصول چگونه خواهد بود؟ کیفیت آن دستخوش تغییر خواهد شد؟
 • شرایط محیطی و یا استفاده‌های بلند مدت چه تاثیری بر محصول خواهد گذاشت؟

 

ایده‌های خلاقانه به مرور زمان ارزشمند‌تر می‌شوند

اگر با نخستین ایده، مذاکرات را پایان یافته قلم قلمداد کردید خود را از لذت داشتن ایده های درخشان محروم نموده اید. تنها ۹۰ دقیقه زمان بیشتر شما را به ایده‌هایی رهنمون میسازد که مشابه آن را در هیچ مرجع و کتابی نخواهید یافت. برای افزایش خلاقیت و ایده پردازی و به دست آوردن ایده‌های ارزشمند از تکنیک‌های مختلفی همچون طوفان فکری و و ایده پردازی به سبک پینگ پنگی استفاده کنید.

تبلیغات خلاق heinz, hot ketchup

 • در جلسه طوفان فکری یک نفر مسئولیت نوشتن ایده‌ها و مدیریت گروه و الباقی گروه مشغول ایده پردازی میشوند.
 • اما در ایده پردازی به سبک پینگ پنگی گروه‌های دو نفره ایجاد شده و هر کسی ملزم است که ایده طرف مقابل خود را پر و بال و گسترش دهد و مرتبط با آن ایده جذاب‌تر دیگری خلق کند.

تبلیغات خلاق TABASCO

از این تکنیک‌های خلاقانه برای افزایش خلاقیت در کمپین‌های تبلیغاتی و ایجاد تبلیغات خلاق استفاده کنید.

تبلیغات خلاق TABASCO

احساس شوخ طبعی را در خود افزایش دهید

شوخ طبعی باعث ایجاد فضاهای جدید در ذهن انسان می‌شود شوخ طبع اعتماد به نفس را در انسان افزایش میدهد هورمون‌های شادی را در بدن فعال میکنند و ایده‌های خلاقانه دور از ذهن را به کمک آزادی خیال و ذهن ایجاد می‌کند. شاید بدانید که ذهن زمانی از قالب و چارچوب خود خارج میشود و آزادانه پرواز میکند که از زیر فشار‌ها خلاص شده باشد. و راه خلاص شدن از فشارها شادی است. از آنجا که ممکن است جلسات ایده پردازی و خلاقیت برای کمپین‌های تبلیغاتی خود را شاد برگزار کنید.

تبلیغات خلاق Push-up Bra

 

خلاقیت بدون کلمات

آیا میتوانید داستان و یک فرآیند تاثیرگذار را بدون استفاده از کلمات در مورد محصول بیان کنید؟ آیا ارزش ویژهای در محصول می‌بینید که بتوانید بدون اینکه کلمه ای در مورد آن در تبلیغات ذکر کنید آن را نمایش دهید؟

تبلیغات خلاق Pepsi

واقعیت این است که شاه کارهای تبلیغات دنیا تبلیغات‌هایی هستند که حتی کلمه‌ای در آنها نوشته نشده است و تنها با کمک تصویر مزیت محصول و یا ویژگی منحصر به فردی از محصول را به سبکی بسیار تاثیرگذار عرضه می‌کنند.

تبلیغات خلاق Bic

برای رشد خلاقیت از سمبل‌ها و المان هایی که به نحوی محصول و یا ویژگی از محصول شما را بیان می‌کنند را در نظر بگیرید.

تبلیغات خلاق LEGO

 

استفاده از ترکیب و انطباق برای خلق تبلیغات خلاقانه

هدف از این تکنیک تبلیغاتی آن است که مفهوم اساسی و پیام آگهی با استفاده از‌ترکیب اتحاد اجزایی ناهمگون و متفاوت انتقال یابد. این تکنیک تبلیغاتی خلاقانه از جمله روش‌های بسیار پرطرفدار در تولید آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه است که امروزه در آژانس‌های تبلیغاتی کاربردهای بسیاری دارد استفاده از ذهنی خلاق و بدون مرز با امکان‌ترکیب دو یا چند عضو بی ربط. شروع این تکنیک است.

تبلیغات خلاق BUT TERO

همچنین نقطه مقابل‌ ترکیب و انطباق، بحث تجزیه است شما می‌توانید با تجزیه اجزای محصول و یا تجزیه ایده اصلی تبلیغات ایده‌های ناب خلاقانه و تاثیرگذار دیگری با ارزش بالاتر تولید کنید.

 

تبلیغات خلاق GENUINE

 

ایجاد تبلیغات خلاقانه با کمک مقایسه و تضاد

تفاوت بین قبل و بعد نشان دهنده کیفیت و ارزش محصول است. چگونه با در برابر هم قرار دادن شرایط قبل و بعد از استفاده از محصول مشکل و راه حل آن ارائه شده است.

تبلیغات خلاق ZOO

چگونه می‌توانید یک احساس لطیف و در عین حال هوشمندانه ایجاد کنید که با استفاده از مقایسه و تضاد مزایای محصول یا خدمات را به مخاطب انتقال دهد؟

تبلیغات خلاق BISLEY

چگونه از تکنیک قبل و بعد استفاده می‌کنید تا از طریق آن فواید محصول به مخاطبان هدف نشان داده شود؟

تبلیغات خلاق ROWENLA

چگونه با انتخاب یک رسانه مناسب جهت ارائه مشخصات قبل و بعد از استفاده از محصول خصوصیات و ویژگی‌های محصول در حالتی انتزاعی و خلاقانه نشان داده می‌شود؟

برخی از متضاد‌های معمول که می‌توانید از آنها برای گرفتن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی استفاده کنید عبارت است از:

 • برنده بازنده
 • رشت بندرعباس
 • بهشت و جهنم
 • گاز و‌ترمز
 • چروک صاف
 • مرئی و نامرئی
 • زیبا و زشت
 • انسان و حیوان
 • بکر و عادی
 • ارزان گران
 • بارانی آفتابی
 • بله خیر
 • گذشته آینده
 • نادر و کمیاب فراوان
 • نو کهنه
 • زن و مرد
 • دور و نزدیک
 • خواب و بیدار
 • سرد و گرم
 • آزاد و زندانی
 • بلند و کوتاه

 

ایجاد تبلیغ خلاقانه با کمک آرایه اغراق

استفاده از تکنیک اغراق فقط منحصر به صنعت تبلیغات نیست بلکه در سایر حوزه‌های رسانه ای همچون انیمیشن و کاریکاتور نیز به وفور به کار می‌رود کاریکاتور همواره بر اغراق در یکی از اجزا و عناصر موجود استوار است اغراق در نمایش خصوصیات محصول وضعیت مشکل و راه حل آن می‌تواند باعث جلب توجه مخاطبان و همچنین تأکید بر فواید محصول یا خدمات شود.

تبلیغات خلاق EPSON Printer

با استفاده از این تکنیک می‌توانید از تغییر فرم بزرگ کردن کوچک کردن جابجایی‌های خارق العاده تغییر در پارامتر‌ها برای ایجاد تبلیغات خلاقانه با کمک اغراق استفاده کنید. مطمئن شوید که پیام شما ساده و در عین حال کاملا شفاف است تا از ایجاد سو تفاهم یا عدم درک معنی مورد نظر توسط مخاطب هدف جلوگیری شود از اغراق نترسید و بی واهمه آن را به کار بگیرید.

تبلیغات خلاق EPSON Printer

چگونه با استفاده از تکنیک اغراق میتوان فضای نو برای تبلیغات خلاقانه خلق کرد.

کلیشه‌های معروف و قدیمی برای نشان دادن عملکرد محصول در یک فضای کاملا اغراق شده به کار گرفته می شوند.

تبلیغات خلاق Super Bond

 

برای داشتن تبلیغات خلاقانه خلاف انتظار عمل کنید

عمل کردن برخلاف آنچه منطقه مردم انتظار دارند فقط باعث باز کردن در‌های خلق ایده‌های نو نخواهد شد چراکه میتواند به ایجاد شگفتی ایستادن اشیا بر نقطه عدم اتکا، بر خلاف عرف‌های معمول قرار دادن عنصر پایانی در ابتدا و عنصر ابتدایی در پایان، کوچک کردن اشیای بزرگ و بزرگ کردن اشیای کوچک، زیبا کردن زشتی‌ها و زشت کردن زیبایی‌ها بیانجامد.

تبلیغات خلاق ENERVIT

سعی کنید از تمام عناصر خود محصول، بسته بندی، بازاریابی، خط تولید و غیره به عنوان جرقه ای جهت استفاده از این تکنیک بهره ببرید و مخاطبان را با آگاهی خود شگفت زده نمایید.

تبلیغات خلاق OLAY

چگونه با وارونه نشان دادند تغییر در چگونگی نمایش محصول خصوصیات مفید محصول ارائه می‌شود.

تبلیغات خلاق جنگل های برزیل

کمپین تبلیغاتی حمایت از جنگل‌های برزیل چگونه با تغییر محل علت و معلول مشکل و پیام تبلیغ به شیوه هنرمندانه به مخاطب انتقال یافته است.

تبلیغات خلاق FRITES

چگونه با بکارگیری استراتژی جابه جایی و اغراق محصول یا خدمات به بهترین شکل نمایش داده می‌شود.

 

استفاده از «حذف و پیشنهاد» در تبلیغات خلاقانه بیلبوردی

سکوت به موسیقی جان می‌دهد و آن را معنادار می‌کند اگر قصد دارید بر چیزی تاکید کنید و آن را از جهاتی متمایز سازی این کار را می‌توانید با استفاده از تکنیک حذف به خوبی محقق نمایید. این تکنیک بر این اصل استوار است که با استفاده از حذف، مخاطب را در یافتن منبع حذف یا عنصر و جریان حذف شده وارد بازی کرده و طی کشف و شهود آن پیام را به وی انتقال داده و هیجان وی را دوچندان میکند در استفاده از این تکنیک خلاقانه ذکر چند نکته حائز اهمیت است.

تبلیغ خلاقانه نینتندو گیم بوی

تبلیغ خلاقانه نینتندو گیم بوی

 1. باید عناصری حذف شود که به روند تکمیل داستان لطمه ای وارد نمی‌کند
 2. کلیدهای درک مکانیزم اتصال عناصر مختلف آگاهی و یافتن عناصر حذف شده به گونه ای به مخاطب داده شود البته این کلیدها بسته به دانش جنسیت سن و غیره مخاطبان هدف می‌توانند از درجات مختلفی انتخاب شود
 3. همچون فیلم یا داستانی که بخشی از فرآیند تکمیل قصه را بر عهده مخاطب میگذارد در این آگهی‌ها نیز مخاطب با حضور خود و دریافت بخشی از فرآیند شکلگیری فضای روانی به جمع بندی نهایی قصه کمک کند

 

استفاده از پارادوکس و خطاهای بصری در تبلیغات خلاقانه

اگر شما به مدل‌های تئوریک علاقمندی در عرصه تبلیغات تلاشی برای نشان دادن پارادوکس‌ها به روشنی است که در یک جمله برای همگان قابل فهم باشد

تبلیغ خلاقانه HEINZ HOT KETCHUP

در اینجا نمونه‌های دیگری از پارادوکس‌های محتوایی را می‌بینید:

 • شوخی جریان کاملا جدی است
 • زندگی یعنی مردن
 • هیچ جمله ای غلطی در این مطلب وجود ندارد به جز همین جمله
 • همه چیز از زمانی شروع میشود که همه چیز پایان می‌یابد

 

تاکتیک ایجاد شوک و تحریک شدید برای تولید تبلیغات خلاقانه

تبلیغ خلاقانه SHOEBALLO

یکی از راه هایی که کمک می‌کند تا مردم به تبلیغات شما توجه کنند این است که آنها را شکر کنید اما در انجام این فرآیند باید بسیار محتاطانه عمل کرد استفاده از این تکنیک گاه می‌تواند سوء تفاهم‌های خطرناکی را برای برند شما ایجاد کند اما معمولا برای بعضی از اصناف همچون فعالیت‌های خیرخواهانه اجتماعی خیریه‌ها و یا هشدار‌های اجتماعی بسیار پرکاربرد است

 

تغییر زاویه دید برای ایجاد خلاقانه‌ترین تبلیغات

تغییر زاویه دید نقطه شروع حرکت به سوی خلق ایده‌های نو است و در ادامه میتواند به مخاطبان هدف، نگرشی با زوایای دید مختلفی را پیشنهاد دهد. در پرسپکتیو تبلیغات شما با استفاده از روشهایی میتوانید تغییر زاویه دید و یا نگرش را در تبلیغات ایجاد کنید.

تبلیغ خلاقانه MAX Shoes

 • همچون دید فوق العاده نزدیک دید فوق العاده دور
 • دید از چشم پرنده
 • دید از پایین
 • جدا شدن از زمان و مکان
 • دید از فضای کاملا خارج و یا هر زاویه دیگری

تبلیغ خلاقانه انجمن کمک به بیماران سرطانی

این پست آگهی انجمن کمک به بیماران سرطانی است در سقف اتاق‌های مجاز به کشیدن سیگار نصب شده تا به وسیله آن مضرات مصرف سیگار گوشزد شود تغییرات در نحوه ارائه پیام تغییر در زاویه دید مخاطب پیامبر غیره می‌تواند راهکار جدیدی برای اتصال مخاطب و هدف تبلیغاتی ایجاد کند

در اینجا ۱۲ نمونه ایده و روش برای تولید آگهی تبلیغاتی خلاقانه بیان شد. البته راه‌های به دست آوردن تبلیغات خلاق بینهایت است و این چند مورد صرفاً برای کمک به شما برای تولید آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه بود. اگر شما نیز روش‌های دیگری برای خلق و تولید تبلیغات خلاقانه می‌شناسید با ما در میان بگذارید و اگر تجربه ای در ایجاد تبلیغات خلاق دارید خوشحال می‌شویم آن را با مخاطبین دیگر سایت مطرح کنید همچنین به شما قول می‌دهیم در مطالب بعدی در مورد روش‌های دیگری برای تولید تبلیغات خلاقانه خصوصا در بخش تبلیغات بیلبوردی خلاقانه ارائه کنیم.

 

Related Articles

یک نظر دهید