خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سودآوری محصول

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سودآوری محصول

دسامبر 5, 2018
چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سودآوری محصول

چاپ بنر تبلیغاتی آغاز یک تاثیر گذاری در جامعه خواهد بود. همانگونه که از نام آن پیداست، بنر های تبلیغاتی حامل پیام هایی برای مخاطبان هستند که این پیام ها در جهت، افزایش آگاهی افراد و تبلیغ خدمات و افزایش فروش محصولات و… می باشند. چاپ بنر تبلیغاتی برای انواع مختلفی از بنر ها صورت می گیرد؛ زیرا بنر ها بسیار متفاوت هستند از شکل و رنگ و طراحی آن ها گرفته تا هدف از نصب آن ها و مکان های نصب که برای شان در نظر گرفته می شود.

چاپ بنر تبلیغاتی می تواند برای یک کسب و کار کوچک و یا حتی ارگان های بزرگ ومعتبر ملی باشد؛ اما نقطه مشترک تمامی بنر های تبلیغاتی این است که سعی دارند تا با استفاده از یک نماد، نشان ‌واره، شعار، یا پیامی را مخاطب و بینندگان منتقل کنند و به رسالت خود عمل نمایند.

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سود آوری

با توجه به هدف گذاری از چاپ بنر تبلیغاتی، آن ها را در مکان مختلفی نصب می کنند که از جمله این مکان ها می توان به اتوبان ها و خیابان های سطح شهر، مراکز تجاری بزرگ، ایستگاه های اتوبوس و مترو، پل های هوایی و…اشاره داشت. زیرا که همیشه سعی می شود تا بیشترین بهره وری و سود آوری از چاپ بنر تبلیغاتی شکل بگیرد و برای همین منظور، محل نصب آن را در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد انتخاب می کنند تا چاپ بنر تبلیغاتی موثر واقع گردد و به خوبی مورد توجه همه افرادی که در حال گذر هستند قرار گیرد، البته لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن مقتضیات هر مکان، ابعاد و اندازه و حتی رنگ تابلو ها در چاپ بنر تبلیغاتی تغییر می کند. برای مثال تابلو های تبلیغاتی که قرار است تا طبق برنامه ریزی ها در اتوبان های شهری نصب شوند، باید در ابعادی بسیار بزرگ باشند تا مخاطبان هنگام عبور سریع از بزرگراه، بتوانند به خوبی تبلیغات شهری را ببینند و پیام آن را دریافت کنند، بنابراین عوامل گوناگونی در چاپ بنر تبلیغاتی نقش خواهد داشت.

یکی از مهمترین نکات در تبلیغات استفاده از جملات کوتاه، زیبا و پر از مفهوم است که اگر در کنار یک طرح هنری زیبا جای گیرد می تواند نظر افراد را به سوی خود جلب نماید که در طراحی و چاپ بنر تبلیغات به همه این موارد توجه می شود. البته گفتنی است که چاپ بنر تبلیغات هزینه ارزان تری نسبت به طراحی پوستر های تبلیغاتی دارد و از این حیث به گونه ای دارای برتری است و می تواند نظر سرمایه گذاران را به سمت خود جلب کند و افراد ترجیح دهند تا از چاپ بنر تبلیغاتی بیشتر استفاده نمایند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

خلاقیت در تبلیغات

انواع چاپ بنر تبلیغاتی

چاپ بنر تبلیغاتی انواع مختلفی دارد و کیفیت متنوعی قابل تولید است. به طور کلی چاپ بنر تبلیغاتی در دو نوع چینی و کره ای موجود است که هر یک بین هشت انس تا سیزده انس تنوع دارند، از جمله تفاوت های انواع مختلف آن در کیفیت چاپ و مقاومت جنس است، بنر کره ای از کیفیت چاپ بالا و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به بنر چینی برخوردار است، برای استفاده معمول بر روی ده انس چاپ می شوند اما برای تابلوهای سر در فروشگاه باید بنر سیزده انس مورد استفاده قرار گیرد.

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سود آوری

اما لازم است بدانید که تنها نوع چاپ بنر تبلیغاتی در کیفیت آن موثر نیست بلکه عوامل گوناگونی بر این مسئله اثر گذار هستند. برای مثال اگر شما برای چاپ بنر تبلیغاتی خود از بنر کره ای استفاده کنید ولی دستگاهی که با آن چاپ می کنید دارای کیفیت پایین چاپ باشد، بنر تبلیغاتی شما از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود و ممکن است نارضایتی مشتری را در پی داشته باشد.

شایان ذکر است دستگاه چاپ Outdoor با کیفیت چاپ بالا و تا عرض ۳۲۰ سانتی متر امکان چاپ با کیفیت در تیراژ های مختلف بر روی انواع متریال ها را برای مشتریان فراهم می نماید.

نکاتی مهم در خصوص نصب و طراحی چاپ بنر تبلیغاتی

شما برای انجام یک تبلیغ موفق لازم است تا در خصوص عوامل مهم در افزایش و یا کاهش قیمت چاپ بنر تبلیغاتی آگاه باشید. به طور کلی عواملی مانند میزان جمعیت، مدت زمان تبلیغات، میزان ترافیک و رفت و آمد در محل نصب تبلیغات، میزان سطح درآمد مردمی که در منطقه نصب تابلو های تبلیغاتی حضور دارند، بسیار مهم هستند و می توانند در سودآوری و بهره وری اثر گذار باشند.

چاپ بنر تبلیغاتی در ارتباط مستقیم با میزان درآمد سرمایه گذاران و تولید کنندگان قرار دارد و عموما هزینه زیادی برای آن صورت می گیرد تا بهره وری و سودآوری به طرز چشمگیری افزایش یابد، اما اگر این تبلیغات به خوبی انجام نشود می تواند ضرر هنگفتی را به سرمایه گذار وارد کند و حتی کاهش تولید را در پی داشته باشد؛ بنابراین در چاپ بنر تبلیغاتی باید نکات اصولی و مهم به درستی رعایت گردد تا نتیجه ای معکوس در پی نداشته باشد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات خلاقانه اکواریوم

انتخاب مکان مناسب برای چاپ بنر تبلیغاتی

برای آن که چاپ بنر تبلیغاتی سیر موفقی داشته باشد و به بهترین شکل ممکن دیده شود، مناسب ترین مکان برای نصب بنر تبلیغاتی باید انتخاب گردد. برای مثال مکان های پرتردد و پرترافیک که روزانه افراد زیادی در آن حضور دارند و رفت و آمد می کنند، می تواند بهترین گزینه باشد. بزرگترین تابلوهای تبلیغاتی در شهرهای بزرگ می تواند روزانه بیش از یک میلیون بار دیده شود و مکان هایی همچون فرودگاه ها، رستوران ها، مراکز خرید، همایش ها، سالن های کنفرانس و…برای نصب بنر های تبلیغاتی بسیار مناسب هستند.

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سود آوری

استفاده از رنگ و فونت مناسب در طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی

نقش رنگ ها در چاپ بنر تبلیغاتی

استفاده از رنگ های سیاه و سفید – سفید و قرمز – زرد و مشکی – بنفش و طلایی – زرد و فیروزه ای – سورمه ای و نارنجی در کنار یک دیگر، می تواند با ایجاد کنتراست بالا، باعث شود که بنر های تبلیغاتی بسیار جذاب به نظر برسند. تبلیغات، زمانی موثر خواهد بود که در کنار ایده خلاقانه از رنگ هایی درخشان و گرم نیز استفاده گردد تا بتواند نظر اکثریت افراد را به خود جلب نماید و فراتر از آن، در ذهن بیننده برای طولانی مدت باقی بماند.

 

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سود آوری

فونت مناسب برای بنر تبلیغاتی

فونت ساده، خوانا، حجیم و با وزن بالا می تواند تاثیر شگفتی در موفقیت بیلبورد تبلیغاتی شما داشته باشد و دقت نمایید که ترجیحا تیتری شش حرفی انتخاب نمایید و از هنر به کار گیری کلمات استفاده کنید.

استفاده از عکس و طرح منحصر به فرد برای چاپ بنر تبلیغاتی

آن چه در نگاه اول به بنر های تبلیغاتی بسیار به چشم می آید، یک طراحی قوی و حرفه ای است. ابتدا طراحی یک بیلبورد باید حاوی دعوت کنندگی و پیام تبلیغاتی باشد و سپس شرح اندک و کوتاه مورد توجه قرار گیرد.

در بنر های بزرگ شهری، بحث برند سازی یکی از مهمترین اهداف چاپ بنر تبلیغاتی است که این امر خود نیز مستلزم یک طراحی لوگوی حرفه ای و جذاب می باشد. دقت نمایید که در چاپ بنر تبلیغاتی باید از اشتباهاتی همچون به کارگیری عکس های متعدد پرهیز کرد زیرا این امر تنها وقت بیننده را هدر می دهد و با توجه به مدت زمان کمی که افراد برای تماشای بنر تبلیغاتی دارند، ممکن است بیننده مشغول تماشای عکس ها شود و از اصل تبلیغات جا بماند که در این صورت چاپ بنر تبلیغاتی تاثیر بسزایی در کسب سود و بهره وری نخواهد داشت.

به کارگیری ایده های خلاقانه و جدید جهت تاثیرگذاری در سوددهی چاپ بنر تبلیغاتی

ایده های تکراری باعث می شوند تا بنر های تبلیغاتی شما جذابیت خود را از دست بدهد و در واقع اصلا به چشم نیاید. سعی نمایید در بنر تبلیغاتی شما در کنار بیان کوتاه و ساده، ایده ای جذاب به کار گرفته شود که حس کنجکاوی افراد را برانگیزد و حالت دعوت کنندگی ایجاد نماید.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

کوئیک سیلور و سبک تبلیغات خلاقانه آن

انتخاب عنوان کوتاه و مناسب برای چاپ بنر تبلیغاتی

لازم است تا عنوان انتخابی شما برای چاپ بنر تبلیغاتی، کوتاه و گویا باشد. انتخاب عنوان طولانی می تواند بیننده را گیج کند و تاثیر منفی بر روی تبلیغ شما داشته باشد. به طور کلی علاوه بر انتخاب عنوان کوتاه، باید از توضیح و تشریح ویژگی های خدمات و یا محصول نیز پرهیز شود و تنها به صورت تیتروار به مهمترین خصوصیات اشاره گردد تا مفید فایده واقع شود. گفتنی است که در این میان، شعار تبلیغاتی نیز یکی از برگ های برنده در طراحی بنر هاست و گاهی سرنوشت تبلیغات بنر را رقم می زند و سایر المان های فرم و تصویر به کار رفته در بنر ها باید چشم فریب باشد.

 

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سود آوری

در انتخاب عنوان مناسب کافی است اندکی هوشمندانه رفتار کنید و به نکاتی از قبیل نوع سرویس و خدمات یا محصول خود دقت ویژه ای داشته باشید و آن ها را بیان کنید و امتیازات منحصر به فردی که شما برای مخاطبان و مشتریان تان قائل هستید و همچنین امتیازات و برتری های خدمات و یا محصول را ذکر نمایید و علاوه بر آن به بیان چگونگی حل مشکلات مخاطبان خود بپردازید.

درج راه های ارتباطی یکی از اهداف چاپ بنر تبلیغاتی

درج تمامی راه های تماس در بنر تبلیغاتی، باعث می شود که مخاطب زمان کافی برای دیدن جزییات را نداشته باشد. بهتر است به جای درج تمامی راه های ارتباطی، یک یا دو راه تماس مهم و کارآمد را با فونت درشت تر در بنر خود درج کنید تا بهتر و بیشتر در ذهن بیننده باقی بماند.

Related Articles

یک نظر دهید