خانه مقالات تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

سپتامبر 28, 2018
تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه یکی از روش های تبلیغاتی است که با شکل گیری ایستگاه های دوچرخه در شهر به وجود آمده و رواج پیدا کرده است. جذب آگهی برای تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه می تواند بخشی از هزینه های اجرایی و زیر ساختی برای فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه را تامین نماید.

با زیاد شدن تعداد خودرو های شخصی در خیابان های شهر و بروز پدیده آلودگی هوا، ترویج حمل و نقل سالم تبدیل به یکی از مهم ترین اولویت های حمل و نقل شهری شده است. به همین علت استفاده از اسفاده از دوچرخه می تواند یکی از بهترین روش ها برای کاهش حجم ترافیک و آلودگی هوا باشد. چراکه دوچرخه یکی از پاک ترین وسایل حمل ونقل عمومی است و استفاده از دوچرخه می تواند اسمان آلوده و غبار گرفته شهر ها را دوباره پاک و آبی کند البته به شرط آن که برای اسفاده از این وسیله فرهنگ سازی شود و امکانات و مسیر های ویژه ای برای دوچرخه سواران مهیا شود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

بررسی واکنش مردم به تبلیغات در محرم

در مطلب تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه قصد داریم مطالب زیر را با شما در میان بگذاریم

 • تاریخه استفاده از دوچرخه در ایران
 • استفاده از دوچرخه در شهرهای پرجمعیت جهان
 • ایستگاه های اجاره دوچرخه
 • مشکلات و معضلات سامانه اجاره دوچرخه
 • نمونه های خارجی ایستگاه های دوچرخه
 • تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه
 • مزایا و معایب تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه

تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

تاریخچه استفاده از دوچرخه در ایران

کارمندان سفارت انگلستان در حدود ۲۰۰ سال پیش در تهران از دوچرخه استفاده کردند و به این ترتیب بود که دوچرخه وارد ایران شد. در ابتدا باور اینکه دوچرخه به وسیله ای برای حمل و نقل عمومی تبدیل شود کمی سخت به نظر می رسید اما با گذشت زمان و زیاد شدن تعداد دوچرخه ها در سطح شهر این امر به وقوع پیوست.

استفاده از دوچرخه در شهر های پرجمعیت جهان

کشور های چین، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان، انگلستان،دانمارک و هلند از جمله کشور هایی بودند که در ضمینه ی استفاده از دوچرخه پیشگام شدند و توانستد از دوچرخه ها به عنوان بخشی از حمل و نقل عمومی اسفاده نمایند.

کشور چین که پر جمعیت ترین کشور دنیا به حساب می آید رکورد بیشترین استفاده از حمل ونقل ارزان و پاک دوچرخه را در اختیار دارد. در شهر شیجیاژوهانگ این کشور ۸/۵۵ درصد و در شهر تیجیان  ۷/۵۲ درصد از سفر های داخل شهری شهروندان توسط دوچرخه انجام می پذیرد. در آمستردام هلند دوچرخه توانسته ۲۷ درصد از سهم سفر های درون شهری را به خود اختصاص دهد. هم چنین در اکثر شهر های کشور آلمان از جمله برلین و مونیخ نیز دوچرخه سهم به سزایی در حمل و نقل عمومی دارد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات نادرست چگونه به کسب و کار شما آسیب می رساند؟

ایستگاه های اجاره دوچرخه عمومی

همانطور که پیش ترعنوان کردیم دوچرخه می تواند وسیله ی مناسبی برای حمل و نقل عمومی باشد چرا که وقی به مسائل ناشی از ترافیک و آلودگی هوا فکر می کنیم، باید پذیرفت یکی از راه های مقرون به صرفه و مناسب برای رفع این مشکلات استفاده از دوچرخه می باشد. پس لازم است دوچرخه سواری و فرهنگ استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد.

ایجاد سامانه هایی برای تحویل دوچرخه به شهروندان می تواند کمک شایانی به بهبود حمل و نقل عمومی نماید. اگر این سامانه ها به درستی ایجاد و مدیریت شوند می توانند در امر سلامت جامعه و کاهش آلودگی تاثیر به سزایی داشتته باشند.

تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

اهداف ایجاد سامانه های دوچرخه عمومی

 • کاهش ترافیک شهری
 • کم شدن آلاینده ها و آلودگی هوا
 • کاهش مصرف انرژی
 • ترویج فرهنگ ورزش در راستای سلامتی و تندرستی با انجام دوچرخه سواری
 • کمک به اشتغال زایی و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان
 • کاهش مشکلات جای پارک
 • بهبود روند عبور و مرور در شهر
 • ایجاد فرصت هایی کسب درآمد از طریق تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه

مشکلات و معضلات سامانه اجاره دوچرخه

بعد از این که ایستگاه های دوچرخه مکانیزه شدند و امکان اجاره دوچرخه از ایستگاه مبدا و تحویل آن به ایستگاه مقصد فراهم شد، مردم استقبال خوبی از این طرح کردند اما شرایط سخت کرایه دوچرخه باعث منصرف شدن متقاضیان از دوچرخه سواری در سطح شهر شد. در سال های گذشته اجاره دوچرخه کار آسانی بود و کارت ملی افراد در ازای تحویل دوچرخه گرفته و تا زمان تحویل مجدد دوچرخه به عنوان گرو نگه داشته می شد اما اکنون متقاضیان اجاره دوچرخه باید مراحل زیادی از ارائه مدرک شناسایی گرفته تا دادن سفته برای ضمانت را سپری کنند تا دوچرخه به آن ها تحویل داده شود.

هم چنین معضلات و مشکلات دیگری بر سر راه اجاره دوچرخه به چشم می خورد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهیا نبودن مسیر برای تردد دوچرخه سواران
 •  امنیت پایین دوچرخه سواران
 •  تعطیلی ایستگاه های دوچرخه در ایام تعطیل
 •  نداشتن قفل و سبد خرید بر روی دوچرخه ها
 • معیوب بودن دوچرخه ها و عدم سرویس به موقع آن ها

نمونه های خارجی ایستگاه های دوچرخه

شهرهای زیادی در دنیا از سیستم اجاره دوچرخه استفاده می کنند و توانسته اند تجربه خوبی در این ضمینه داشته باشند. شهر هایی چون پاریس، لندن، آمستردام، چاتانوگا، نیویورک، استنفورد، وین و مونترال.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه غذای کودک

 به عنوان نمونه شهر پاریس در کشور فرانسه دارای ۱۸۰۰ ایستگاه اجاره دوچرخه با ۲۰۰۰۰ دوچرخه موجود در آن است. در شهر لندن طرح اجاره دوچرخه ها از ماه جولای سال ۲۰۱۰ به اجرا در آمده است و هم اکنون ۶۰۰۰ دوچرخه در ۴۰۰ ایستگاه این شهر وجود دارد. طرح اجاره دوچرخه در لندن به «دوچرخه‌های بوریس» مشهور است چراکه آقای «بوریس جانسون» شهردار شهر لندن این طرح را به مرحله اجرا در آورده است. آقای جانسون عنوان کردده است که آرزویش این است به زودی دوچرخه ها همانند تاکسی ها و اتوبوس ها ی قرمز فضای شهر را پر کنند.

شهر وین اتریش یکی از قدیمی ترین سامانه های اجاره دوچرخه در اروپا را در اختیار دارد و از سال ۲۰۰۳ کار اجاره دوچرخه به شهروندان را آغاز کرده است. در این شهر هر شهروند می تواند با مراجعه به یکی از ایستگاه های موجود، دوچرخه ای را اجاره کند و پس از استفاده از آن، در یکی دیگر از ایستگاه های موجود دوچرخه را تحویل دهد. اجاره دوچرخه در ساعت اول رایگان است و دوچرخه سواران با هر مکث ۱۵ دقیقه ای از یک ساعت رایگان دیگر نیز بهره مند می شوند. مردم شهر وین در جمع مسافتی حدود ۳/۲ میلیون کیلومتر را در ۷۱۴۰۰۰ سفر دوچرخه سواری کرده اند و بیش از ۴۰۰ هزار کاربر ثبت شده در سال ۲۰۱۲  نشان از استقبال خوب شهروندان وینی از این طرح بوده است.

تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه

جذب آگهی های تبلیغاتی برای تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه می تواند بخشی از هزینه های مربوط به ساماندهی ایستگاه های دوچرخه عمومی را تامین نماید.هم چنین تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه فرصت مناسبی برای صاحبان برند و شرکت هایی می باشد که قصد دارند از طریق تبلیغات به افزایش فروش برسند و برند خود را مطرح کنند چراکه این ایستگاه های دوچرخه در مکان هایی مناسب و در معرض دید عابران و ماشین ها قراردارند

برای اجرای تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه فضایی در بالای ایستگاه به صورت مورب با خیابان اصلی در نظر گرفته می شود و تابلو نیز دارای تیپ افقی است. ابعاد این بیلبورد های تبلیغاتی ۵۰/۲ * ۱۲ متر می باشد که متراژ کل آن ۳۰ متر مربع است.  هم چنین روشنایی این بیلبورد ها بوسیله پرژکتور هایی که تدارک دیده شده است تامین می شود.

لازم به ذکر است که در طرفین این ایستگاه های دوچرخه ۲ عدد فضای استند تبلیغاتی نیز برای تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه در نظر گرفته شده است که ابعاد آن ۵۰/۲ * ۲ متر می باشد و متراژ کل آن ۱۰ متر مربع است که می توان از آن ها نیز به منظور انجام تبلیغات استفاده کرد.

به طور کلی فضای تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه ۴۰ متر مربع می باشد که بصورت یکجا به متقاضی اجاره داده می شود

مزایا تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه

 • ارزان بودن هزینه اجاره تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه نسبت به انواع دیگر تبلیغات
 • قرار داشتن ایستگاه های دوچرخه در نقاطی که امکان احداث بیلبورد وجود ندارد
 • مواجه بودن مداوم استفاده کنندگان از دوچرخه با تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه
 • قرار داشتن تبلیغات بیلبورد ایستگاه دوچرخه در معرض دید عابران پیاده و سرنشینان خودرو

معایب تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه

 • کوچک بودن ابعاد و اندازه بیلبورد های تبلیغاتی در ایستگاه های دوچرخه

سخن پایانی

از مطالب این مقاله می شود استنباط کرد که احداث سامانه های اجاره دوچرخه در سطح شهر می تواند کمک زیادی به حل مشکلاتی نظیر ترافیک و آلودی هوا کند. هم چنین صاحبان برند ها و کالا ها می توانند با تبلیغات در بیلبورد ایستگاه دوچرخه از مزیت های فراوان این نوع از تبلیغات بهره مند شوند

Related Articles

یک نظر دهید