خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تابلو تبلیغاتی و نکاتی برای افزایش تاثیرگذاری آن

تابلو تبلیغاتی و نکاتی برای افزایش تاثیرگذاری آن

سپتامبر 10, 2018
تابلو تبلیغاتی و نکاتی برای افزایش تاثیرگذاری آن

تابلو تبلیغاتی بی شک یکی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین روش های تبلیغات است که از دیرباز توسط کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است تا به صاحبین مشاغل کمک کند که بتوانند به کسب و کار خود رونق ببخشند و سود آوری بیشتر برای خود داشته باشند.

تابلو  تبلیغاتی دارای انواع مختلفی می باشد و در مکان هایی خاص، با اهدافی خاص از آن استفاده می شود که این اهداف می تواند اقتصادی، آموزشی، سیاسی، اجتماعی و یا هر چیز دیگری باشد. حال در ادامه برای آشنایی بهتر با تابلو تبلیغاتی مهم ترین دانستی ها و نکات این ابزار موفقیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با خواندن این مقاله به کدام یک از سوال هایمان پاسخ داده می شود؟

 1. اهمیت تابلو تبلیغاتی چگونه می باشد؟
 2. چند نوع تبلیغات داریم؟
 3. تابلو  تبلیغاتی چه انواعی دارد؟
 4. چرا باید از تابلو تبلیغاتی استفاده کنیم؟
 5. طرح و ایده تابلو تبلیغاتی چگونه می تواند ما را به هدف خود نزدیک کند؟
 6. متن تبلیغات چگونه موثر تر می شود؟

تابلو تبلیغاتی

اهمیت تبلیغات در کسب و کار

بدون شک می توان گفت که تبلیغات در دنیای کسب و کارهای امروزی حرف اول را می زند چرا که خیلی از حرفه ها امروزه اشباع شده اند و هر کسی که تبلیغات بهتری داشته باشد قطعا موفق تر عمل خواهد کرد.تبلیغات نه تنها به مشتریان شما می افزاید بلکه باعث می شود مشتریان دائمی شما نیز از اینکه از شما خرید می کنند احساس بهتری داشته باشند چرا که در هرجایی شاهد نام برندی هستند که از آن خرید کرده اند و این امر به آنها اطمینان خاطر می دهد که نیاز خود را از جایی خوب که کیفیت و بازده ای بالایی دارد برطرف کرده است. از جمله موارد دیگری که در رابطه با تبلیغات باید بدانید این است که تبلیغات به شدت می تواند به کلاس کاری شما نیز بیافزاید.

مطلب پیشنهادی ما :

بیلبورد چیست؟ و دانستی هایی در مورد آن

انواع تبلیغات

تبلیغات انواع مختلفی دارد که شما اگر بخواهید یک کسب و کار موفق با مشتریان فراوان داشته باشید باید از انواع روش های تبلیغاتی استفاده کنید که در زیر برخی از این روش ها آورده شده:

 • تبلیغات محیطی(تابلو تبلیغاتی)
 • تبلیغات دیجیتالی
 • تبلیغات رادیویی و تلویزیونی
 • تبلیغاتی چریکی
 • تبلیغات چاپی
 • تبلیغات موبایلی و تلفنی
 • و….

تابلو تبلیغاتی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با تابلو تبلیغاتی آشنا کنیم چرا که یکی از رایج ترین،مشهورترین و پر بازده ترین روش های تبلیغاتی است که امروزه در سرتاسر دنیا شاهد آن هستیم.

چرا باید در کسب و کار خود از تابلو تبلیغاتی استفاده کنیم؟

اگر شما بتوانید از تابلو تبلیغاتی به صورت هدفمند در مکان های مختلف استفاده کنید قطعا می توانید مشتریان زیادی را ترغیب کنید تا از محصولات شما استفاده کنند همچنین تابلو تبلیغاتی به افزایش آگاهی مردم نیز کمک و قطعا مردم با دیدن تابلو تبلیغاتی شما نسبت به خدمات و محصول جدیدی که ارائه می کنید اطلاع پیدا می کنند. شما با تابلو تبلیغاتی در کنار مزایایی که دارد برند خود را نیز معرفی میکنید و محصول و خدمات خود را بیش از پیش به مردم نمایان می کنید و در نتیجه فروش خدمات خود را بالاتر خواهید برد.

تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی و انواع آن

تابلو تبلیغاتی قطعا یک روش موثر و پرسود برای رونق دادن به کسب و کار شما خواهد بود چرا که این روش مرسوم از گذشته تا به امروز همچنان پابرجا مانده و همچنان کمک های شایانی به برندها، جهت جذب و ثابت نگه داشتن مشتریان کرده است. تابلو تبلیغاتی بیشتر در محیط های باز استفاده میشود(البته اگر بخواهیم تابلو تبلیغاتی مجازی را در نظر نگیریم).

تابلو تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به بیلبوردهای تبلیغاتی، استرابورد های تبلیغاتی، استند بوردهای تبلیغاتی و… اشاره کرد. این تابلو های تبلیغاتی در فروشگاه ها، پل های هوایی، کنار اتوبان ها، بزرگ راه ها و سایر مکان هایی که می تواند بازدهی بالایی داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

اینکه شما باید از چه نوع تابلو تبلیغاتی استفاده کنید نیز امر بسیار مهمی می باشد که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر شما یک کسب و کار نوپا هستید که تازه می خواهید شروع به تبلیغات برای برند خود بکنید بیلبورد گزینه مناسبی نخواهد بود چراکه هزینه های آن برای یک کسب و کار نوپا بسیار سنگین است و اگر تجربه تبلیغات نداشته باشید ممکن است تبلیغات شما با شکست مواجه شود بنابراین بهتر است شما در این زمینه با مشاوران تبلیغاتی صحبت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید  تا با بهترین هزینه، بهترین سودآوری را برای خود داشته باشید.

تابلو تبلیغاتی

 

طرح و ایده تابلو تبلیغاتی باید چگونه باشد؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با متن تابلو تبلیغاتی صحبت کنیم باید مسئله مهم تری را مورد بررسی قرار دهیم و آن هم طرح و ایده تابلو تبلیغاتی می باشد چرا که در نگاه اول این طرح و ایده تابلو تبلیغاتی است که باید بیننده را مجذوب خودش کند تا در ادامه ، بیننده متن تابلو شما را بخواند. طرح و ایده تابلو  شما هرچه خلاقانه تر و خاص تر باشد قطعا موفقیت شما در حوزه تبلیغات بیشتر است.

مطلب پیشنهادی ما :

استرابورد چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

طرح و ایده تابلو تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که چشم هر بیننده ای را به خود جذب کند و باید با توجه به نوع کالا و خدماتی که ارائه می کنید و با توجه به فصلی که در آن قرار دارید طرح و ایده را پیاده سازی که احتمال موفقیت شما را در هدف خود، به بالاترین میزان ممکن برساند. این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که هیچوقت در این کار نباید از طرح های مختلف کپی کنید چرا که با ریسک بزرگی همراه است و می تواند موجب شکست تبلیغات شما شود.

متن تابلو تبلیغاتی چگونه تاثیر گذار تر می شود؟

پس از انتخاب و پیاده سازی طرح و ایده تابلو تبلیغاتی که برای برند خود در نظر گرفته اید باید متن مناسبی را نیز برای آن در نظر بگیرید که هم ساده و کوتاه باشد و هم بیانگر خدمات شما باشد. چرا که اگر متن شما طولانی باشد هیچگاه یک راننده در حال حرکت در کنار اتوبان نمی تواند متن تابلو تبلیغاتی شما را به طور کامل بخواند و این یعنی شکست؛ به همین دلیل شما همیشه باید سعی کنید متنی کوتاه، مختصر و مفید را برای تابلو خود در نظر بگیرید که هم بیانگر خدمات و محصولات شما باشد و هم بتواند مشتری را قانع کند که از خدمات شما استفاده کند.

تابلو تبلیغاتی

صرفا تهیه تابلو و نوشتن یک متن یا یک شعار ساده برای تبلیغات کافی نیست چرا که متن تابلو تبلیغاتی شما از خود تابلو بسیار مهم تر و ارزشمند تر است چرا که قرار است نام برند شما و خدمات متفاوت شما را برای مشتریان به دید نمایش بگذارد. متن تابلو شما باید به گونه ای باشد که پرستیژ کاری شما حفظ شود و در عین حال کلاس کاری شما نیز بالا برود به این ترتیب است که شما می توانید کاری کنید مشتریان شما با علاقه بیشتری به سراغ محصولات و خدمات شما بیایند و همچنین مشتریان جدید نیز جذب برند شما شوند.

دیوید آگیلوی از بزرگان علم تبلیغات می گوید:

چیزی که باعث می شود مصرف کننده خرید کند محتوای تبلیغات شماست. به این ترتیب با توجه به این گفته نیز می توانید پی ببرید که در انتخاب متن تابلو تبلیغاتی خود حتما دقت لازم را داشته باشید.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید رقبای خود را پشت سر بگذارید و اگر قصد دارید همیشه پیشتاز باشید هیچگاه از تبلیغات و استفاده از انواع روش های تبلیغاتی چشم پوشی نکنید چرا که امروزه تبلیغات است که ماندگاری و یا فراموش شدن یک برند را رقم می زند. اگر می خواهید به کسب و کارتان رونق ببخشید از انواع روش های تبلیغاتی خصوصا تابلو تبلیغاتی استفاده کنید و در طراحی آن حتما نکاتی که در این مقاله خدمت شما عرضه شد را مد نظر قرار دهید.بدون شک تبلیغات موفقی خواهید داشت.

Related Articles

یک نظر دهید