خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی نگاهی به ویژگی بریف های تبلیغاتی و نقش موثر آن

نگاهی به ویژگی بریف های تبلیغاتی و نقش موثر آن

ژانویه 18, 2019
نگاهی به ویژگی بریف های تبلیغاتی و نقش موثر آن

در این مقاله قصد بررسی مفهوم بریف های تبلیغاتی را داریم.در دنیای تجارت امروز، بسیاری از مدیران تبلیغاتی برندهای تجارتی تمام تلاش خود را  می کنند تا بتوانند از طریقی میزان مخاطب و مشتری خود را افزایش دهند. از طرفی اقدامات متعددی برای این منظور صورت می گیرد، یکی از این موارد استفاده متعدد از سایت، سمینار، همایش و دیگر جلسات تبلیغاتی است.

به طور کل موارد متعددی مانند خلاقیت، رفع نیازهای مخاطب، جذابیت محصول و… وجود دارد که باعث می شود میزان مخاطب شما افزایش پیدا کند. اگر بخواهیم به طور کل درمورد بریف تبلیغاتی توضیحاتی را به شما ارایه دهیم، می توانیم از تکنیک های متعدد برای افزایش فروش و برند سازی برای شک محصول اشاره کنیم.

بریف تبلیغاتی چیست؟

به طور کل مفهوم واژه بریف چکیده و خلاصه اطلاعاتی از یک موضوع است که در زمینه تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل بریف تبلیغاتی یکی از مواردی رایج برای توضیح کلی درباره محصول و بیان نکات کلیدی درباره ی آن می باشد.

نگاهی به ویژگی بریف های تبلیغاتی و نقش موثر آن

انواع بریف های تبلیغاتی:

بریف ها را اصولا بر اساس هدف، مخاطب و نوع آن ها به سه بخش بریف استراتژی ارتباطی برند یا MSB ، بریف مشتری و بریف تبلیغاتی خلاق تقسیم می کنند.

  • بریف استراتژی ارتباطی: این مدل از بریف های تبلیغاتی توسط مدیران ارشد یک برند مورد بررسی و تدوین قرار می گیرد که اهداف اصلی محصول را به مشاورین و متخصصان تبلیغاتی توضیح می دهد.
  • بریف مشتری: این مدل از بریف های تبلیغاتی به درخواست آژانش و یا کمپانی مشاور برند به منظور دادن چند سری اطلاعات خاص به محصول صورت می گیرد که اصولا این مدل از بریف های تبلیغاتی دارای ضمایم و اطلاعات الحاق شده ای به خود نیز هستند.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

بریف تبلیغاتی MSB:

به طور کل در این شاخه از بریف های تبلیغاتی، مدیران ارشد و مشاورین یک برند می بایست تمام اهداف خود از برند شدن و راه های لازم برای رسیدن به این موضوع را به بهترین شکل ممکن شناخته و تلاش برای رسیدن به آن را داشته باشند. داشتن استراتژی مشخص و از پیش تعیین شده می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه ی برند شدن محصول شما داشته باشد. در تدوین استراتژی ارتباطی برند یا همان MSB نوع خریدار، مزیت این محصول، دلیل استفاده و اعتماد به محصول توسط مشتری، مشخص کردن روش ارتباطی و تبلیغاتی برای محصول، آنالیز واکنش مردم پس از استفاده از محصول و احساس آن ها نسبت به استفاده از کالای موردنظر را باید مورد بررسی قرار گیرد.

بریف های تبلیغاتی خلاق:

اصولا بریف های تبلیغاتی خلاق توسط مدیر هنری، کپی رایتر و متن پرداز مورد تایید و یا تدوین قرار می گیرد. این بریف توسط این افراد تدوین می شوند درحالی که در بریف های تبلیغاتی MSB تدوین گر خود مشتری است. به طور کل اصول مهمی که در بریف های تبلیغاتی خلاق می بایست مد نظر داشت توجه به نوع مخاطب، مکان حضور آن ها،  نحوه  برقراری ارتباط دو طرفه و آگاهی از نیاز آن ها می باشد.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

مبنای اصلی بریف های خلاق مشتری در چیست؟

در بعضی موارد ممکن است بریف های تبلیغاتی خلاق که جامع باشد در دسترس نباشند و به همین دلیل روی به استفاده از بریف های تبلیغاتی خلاق آورد. اصلی ترین عناصر این قبیل بریف ها استفاده و توجه به اهداف ارتباطی مشتریان، مخاطبین اصلی و به عبارتی مخاطبین هدف، بینش و طرز فکر مشتریان نسبت به محصول و برند شما و در نهایت محرک های مهم و اساسی برای جلب توجه مخاطب و کشاندن او برای استفاده از محصول موردنظر می باشد.

نگاهی به ویژگی بریف های تبلیغاتی و نقش موثر آن

نتیجه گیری کلی:

استفاده از بریف های تبلیغاتی بسیار مهم و حیاتی است؛ سعی کنید خود نسبت به این موضع با دقت کافی اقدام کنید. استفاده از محرک های جذاب و خلاقانه اصلی مهم در بریف های تبلیغاتی است.

Related Articles

یک نظر دهید