خانه مقالات آشنایی با کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

آشنایی با کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

دسامبر 16, 2018
آشنایی با کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر از سوی شهرداری تهران راه اندازی شده است که هدف آن تقویت فرهنگ غنی مردم ایران است و می خواهد با استفاده از این کمپین تبلیغاتی آثار هنری هنرمندان داخلی و خارجی کشور را روی سازه های تبلیغاتی به نمایش درآورد و همچنین با این راه شهر را زیباتر کند.

فرهنگ تشکیل شده از یک مجموعه می باشد که شامل باورها، ارزش ها، رسوم و عاداتی می باشد که مردم یک جامعه از آن استفاده می کنند و با بکارگیری آن فرهنگ خود را در سطح وسیع تری به رخ همگان می کشد. فرهنگ را می توان یک مجموعه قوانینی دانست که مردم نسل به نسل برای حفظ آن تلاش می کنند و با حذف ضعف ها و تمرکز بر روی نکات مثبت آن، می کوشند تا فرهنگ غنی و خوبی را به وجود بیاورند و به نسل های بعدی منتقل کنند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

کمپین تبلیغاتی در تهران

شهرداری تهران خالق کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر است که هدف آن ارتقا سطح آگاهی مردم می باشد و می خواهد با این کمپین تبلیغاتی آثار هنری هنرمندان داخلی و خارج کشور را داخل شهر به نمایش درآورد و عموم مردم در مورد فرهنگ و هنر گذشتگان خود بیشتر آشنا شوند.

قطعا این اقدام شهرداری تهران بسیار ارزشمند برای افرادی است که به فکر پایداری ارزش ها و ارتقای فرهنگ می باشند و همچنین این حرکت تلنگری بر تمامی سازمان هایی خواهد بود که نقشی در جهت ارتقای فرهنگی جامعه برعهده دارند.

با کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر آشنا شوید

در دوره ای زندگی می کنیم که شهروندان دارای مشغله و کار زیادی هستند و زمان کافی ندارند تا از نگارخانه های شهر بازدید کنند، نگارخانه ها آثار هنری برجسته را در دل خود دارند که نیاکان ما از آن استفاده می کرده اند. همین موضوع پرمشغله بودن باعث شده است تا آثار نگارخانه ها به خیابان های شهر وارد شوند.

شهرداری تهران هر ساله کمپین تبلیغاتی را که راه اندازی کرده است، در فواصل زمانی معین از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می کنند که شامل تشویق به مطالعه، کمک به همنوع، رانندگی درست و…. می باشد.

کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

هزار و ۶۰۰ سازه تبلیغاتی که شامل ۷۰۰ اثر هنری از هنرمندان داخلی و خارجی بودند در اوایل امسال در سراسر تهران نصب شدند و به مدت ۱۰ روز تهران تبدیل به نگارخانه ای بزرگ کردند. شهرداری تهران با راه اندازی این کمپین تبلیغاتی تمام سعی خود را کرد تا آثار و اماکن تاریخی فرش، تابلو فرش و آثار هنری و… را معرفی کند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

طراحان کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر، هدف شان این بوده است که تغییراتی در حال و هوای بی روح محیطی تهران ایجاد کنند و با راه اندازی این کمپین تبلیغاتی موفق شدند شهروندان تهران را با آثار هنری مطرح ایران و جهان بیشتر آشنا کنند. البته ناگفته نماند این کمپین تبلیغاتی هم دارای نقاط قوت بود و هم دارای نقاط ضعفی بود.

کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

یکی از مزیت های مهم کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر در سطح تهران این بود که باعث شد در طی ۱۰ روزی که این تبلیغات طول کشید، هیچ تبلیغاتی در سطح شهر دیده نشود و به همین خاطر برخی ها به این کمپین تبلیغاتی، نام دهه بدون تبلیغ را دادند.

کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر

با توجه به اینکه کمپین تبلیغاتی نگارخانه ای به وسعت یک شهر با عنوانی های جذاب و خوبی روی سطح شهر به مدت ۱۰ روز نصب شده اند ولی طرح های ارائه شده زیاد جالب نبودند و حتی گاها باعث می شدند که شهروندان دچار دلزدگی و بی تفاوتی شوند. شاید شهرداری تهران بهتر بود در این خصوص تدبیرهای بهتر راجع به کیفیت چاپ و طرح انتخابی بیلبوردها و فضاهای تبلیغات اتخاذ می کرد و با اینکار فضای شهر را دیدنی تر از قبل می کرد.

Related Articles

یک نظر دهید