خانه مقالات روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

دسامبر 30, 2018
روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

روش تبلیغات در برندهای شرکت هایی که هزینه ای را که صرف تبلیغات خود را می کرده اند در زمان شرایط بد اقتصادی ثابت نگه داشته‌ اند، روشی قوی تر با نتایج بالاتری است. این روش تبلیغاتی در مقایسه با برندهایی که این هزینه‌ ها را کاهش داده‌ اند، بسیار قوی تر و ماندگار تر می باشد. تحقیقات در این خصوص حاکی از آن است که این برند ها در میدان رقابت، تا مدت زمانی طولانی از دیگر رقبا پیش تاز بوده اند.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

اگر به موضوع سهم برند ها در بازار رقابت توجه شود مشخص خواهد شد که اتفاق چگونه رخ داده است. علاوه بر عوامل منطقی متعدد، این مسئله که برخی از برند ها در دوران رکود روش تبلیغات خود را به سمت کاهش هزینه های اضافی مربوط به روش تبلیغات سوق می دهند، عاملی مهم و اساسی در ماندگاری آن ها به شمار می آید.

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

کاهش هزینه تبلیغات در زمان رکود اقتصادی

از جمله عواملی که در شرایط رکود اقتصادی پیش می‌آید، در ابتدا به دلیل کاهش تقاضا، هزینه تبلیغات به مرتب ارزان تر خواهد شد. بنابراین شرکت ها با بکار بردن هزینه اولیه  نظر گرفته شده برای تبلیغات، در رسانه های بیشتری می توانند تبلیغات نمایند. از طرفی خریداران برای پایین آوردن هزینه های خود در شرایط بد اقتصادی ترجیح می دهد که در منزل خود بماند. این عامل، فرصت بسیار خوبی است که شرکت ها بتوانند روش تبلیغات خود را بهبود داده و آگهی های بیشتری ارائه دهند چرا که در این شرایط مخاطبین رسانه ها افزایش پیدا می نماید. با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت که یکی از عوامل اصلی موفقیت تبلیغات بیشتر است. اما باید در نظر داشت که تنها ثابت نگه داشتن هزینه روش تبلیغات کافی نیست بلکه نداشتن جسارت کافی و عقب نشینی رقبا نیز در این امر حائز اهمیت می باشد.

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

سنجش اثرات در بلند مدت

روش تبلیغات برای اثرات کوتاه مدت در تبلیغات همواره بیشتر مورد مطالعات اقتصاد سنجان قرار می گرفته است. در حقیقت این که بتوان افزایش فروش را در مدت زمان کوتاه مورد بررسی و پیش بینی قرار داد، امری آسان و قابل درک است. به همین دلیل است که اکثر اقتصاد سنجان اثرات بلند مدت را اندازه گیری نکرده و اهمیت زیادی برای آن قائل نیستند. چرا که این کار مشکل تر بوده و پیش بینی و تشخیص آن به مراتب از اثرات کوتاه مدت سخت تر است. با این وجود در برخی از بررسی ها در خصوص اثرات بلند مدت به عنوان یک روش تبلیغات نتایجی موفقیت آمیزی به دست آمده است.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

اثرات کاهش روش تبلیغات در زمان رکود اقتصادی

به عنوان مثال یک فروشگاه فروش قطعات خودرو را در نظر بگیرید. حتی در وضعیت رکود اقتصادی نیز مردم برای حل مشکلات خودروهای خود به این نوع از فروشگاه ها نیاز دارند. چرا که اتومبیل ها دچار خرابی شده و نیاز به تعویض قطعات پیدا می کنند. حتی در این شرایط نیز مردم به خرید خوشبو کننده های مخصوص خودرو روی می آورند.

بنابر این آنچه مسلم می باشد، این است که مردم برای رفع چنین مشکلاتی به فروشگاه هایی روی می آوردند که همچنان حضور خود را حفظ کرده و به عنوان یک روش تبلیغات نسبت به ارائه خود کوتاهی نکرده باشند. باید توجه نمود که در شرایط بد اقتصادی کاهش هزینه تبلیغات راه آسانی است. اما نتیجه این عمل تنها باز نمودن راه برای رقبا خواهد شد. نداشتن حضور در بازار تبلیغات فضا را برای تبلیغ رقبا باز تر خواهد کرد و این یک روش تبلیغات نادرست است.

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

روش تبلیغات در زمانی که نا گزیر به کاهش هزینه ها شوید

گاهی ممکن است در کسب ‌وکار یک شرکت یا کارخانه اولویت بر این باشد که در دوران رکود اقتصادی به وسیله کاهش هزینه‌ها، سودآوری خود را بالا ببرند. یک روش تبلیغات در چنین شرایطی این است که می توان برای تبلیغات روش های جایگزین زیادی مانند ایجاد تبلیغات خلاقانه، بهینه سازی بودجه، بازدید کیفیت و یا تخصیص بهینه هزینه ها را در نظر گرفت. بعضی از این روش ها تا حدود زیادی کاهش هزینه ها را تامین می نمایند.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

به هر حال برخی از برند ها زمانی که به کاهش بودجه ناگزیر می شوند، تصمیم به کاهش هزینه‌های تبلیغات خود می گیرند. چرا که به ارزش واقعی تبلیغات و روش تبلیغات در موفقیت برند واقف نیستند.

Related Articles

یک نظر دهید