خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تمام آنچه که باید در خصوص مزایا تبلیغات بدانید

تمام آنچه که باید در خصوص مزایا تبلیغات بدانید

دسامبر 6, 2018
تمام آنچه که باید در خصوص مزایا تبلیغات بدانید

تبلیغات در دنیا رقابتی که بین تمام کسب و کارها و شرکت ها به وجود آمده است، یک از الزامات می باشد و مانند گذشته یک انتخاب ساده نیست و حتما برای رسیدن به موفقیت باید از تبلیغات استفاده شود. اگر مقداری ریز شویم در خصوص شرکت های بزرگ دنیا و همچنین کشور خودمان، متوجه خواهیم شد در ذهن مردم، شرکت های بزرگ هستند که بیشتر از بقیه شرکت ها به چشم آیند و این موضوع به معنی است که شرکت های که بیشتر از رقبایشان تبلیغات انجام می دهند، مردم آن ها را بیشتر می شناسند و این مسئله باعث موفقیت آن کسب و کارها و شرکت ها خواهد شد.

امروزه در دنیای کسب و کارها، میزان تبلیغ ها افزایش پیدا کرده است و این موضوع هیچ ارتباطی با کوچک یا بزرگ بودن کسب و کارها ندارد و همه ی کسب و کارها باید اینکار را انجام بدهند چون هم اجبار می باشد و هم اینکه یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید.

مزایای تبلیغات چیست؟

یکی از مهم ترین راه ها برای اینکه در رقابت با شرکت های دیگر موفق شوید، انجام تبلیغات درست و صحیح می باشد که باید در آن به خوبی محصولات و توانمندی های خودتان را به دیگران معرفی کنید تا آن ها دلیل کافی برای خرید محصولات یا انگیزه همکاری با شما را داشته باشند.

آیا تبلیغات هزینه اضافی است یا یک سرمایه گذاری بلند مدت؟

در دنیای کسب و کار امروزی باید به فعالیت های تبلیغاتی اعتقاد و ایمان داشت چون این تبلیغات فقط یک موضوع هزینه بر و بدون بازدهی نیستند، چون تبلیغات امروزی به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت هستند که اگر به صورت بنیادی و اصولی انجام شود و برای انجام آن از راه های صحیح و اصولی استفاده کرد، قطعا دستاوردهای بسیار ارزشمندی را برای شرکت ها خواهد داشت که از هر جهت به نفع آن ها خواهد بود. پس از کنار تبلیغات به راحتی نگذرید چون در دنیای گسترده کسب و کار امروزی ضرر خواهید کرد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات نادرست و بررسی جامع عواقب آن

البته ناگفته نماند که در این مورد، هدف و وظیفه تبلیغات این است که بازاریابی و بازارافزایی را افزایش دهد و هرگونه بی توجهی و بهره برداری نداشتن صحیح از این ابزار، باعث عدم موفقیت شما خواهد شد و همچنین می تواند باعث عقب ماندن شما از سایر رقبایتان شود و این مسئله حتی می تواند باعث شکست و ورشکستگی شما در دنیای کسب و کار شود. پس حتما باید از راه های اصولی تبلیغات را انجام دهید.

مزایای تبلیغات چیست؟

از جمله مواردی که باید در تبلیغ ها آن ها را رعایت کنید اعم از: تعیین اهداف تبلیغ، پرهیز از سلیقه گرایی و طراحی شکل و محتوایی گویا و رسا می باشد، همچنین باید به خوبی رسانه های مناسب جهت انجام تبلیغات را شناسایی کنید و به این منظور باید بودجه کافی داشته باشید و درکنار آن از راه های بدیع و نوهمگام با ارزش و فناوری روز استفاده کنید و در آخر باید راه های را شناسایی کنید که باعث افزایش بازدهی تبلیغ و فروش محصولات و موفقیت شرکت می شوند و تمام این مسائل باید از طریق راه های صحیح و مناسب صورت بگیرد.

در دنیای پیشرفته امروزی، انجام تبلیغات و بازاریابی خیلی مهم تر از موضوع تولید و فروش هستند؛ لذا اگر کسب و کارها در انجام تبلیغ ها هزینه کافی کنار نگذارند و بابت صرفه جویی این مبالغ را کاهش دهند، قطعا در مسیر معرفی ظرفیت ها و عرضه محصولات خود به بازار دچار مشکلاتی خواهند که از موفق شدن آن ها جلوگیری خواهد کرد.

نکات مهم در انجام تبلیغات درست

نخستین مرحله این است که طبق نوع کسب و کاری که دارید، بودجه و سرمایه ای مورد نیاز انجام تبلیغات را کنار بگذارید. این مبلغ نباید بیشتر از حد توانتان یا اینکه خیلی کم باشد چون هر دو ضررهای را به کسب و کار شما وارد می کند، هزینه باید متناسب با کسب و کار شما و هزینه های که از آن بدست می آورید باشد.

شما به عنوان سرمایه گذار کسب و کار خود باید قبل از همه چیز شرایط را بسنجید و تمام مسائل موجود در این مسیر سرمایه گذاری را در نظر بگیرید برای مثال: میزان وسعت کار چقدر است؟ سالیانه این کسب و کار چه میزان درآمد زایی و گردش مالی دارد؟ از انجام این تبلیغات به دنبال چه هدفی هستیم؟ و رقبای شما در این راه چقدر هزینه بابت تبلیغات پرداخت کرده اند؟ تمامی این عوامل و مسائل تعیین کننده میزان سرمایه گذاری شما روی تبلیغات هستند. البته ناگفته نماند که در کسب و کارهای کوچک باید تبلیغات به اندازه ی باشد که سودآوری و منافع شرکت تحت تاثیر قرار نگیرد. کسب و کارهای نوپا که در حال طی کردن اول مسیر خود هستند باید یک استراتژی هوشمندانه ی را برای تبلیغات خود در نظر بگیرند نه اینکه هر هفته یا هر روز از تبلیغات ضعیف استفاده کنند، مثلا: زمان خاص یا مناسبتی در پیش است و قصد دارید این موضوع را به خوبی به اطلاع مشتریانتان برسانید، برای اینکار باید از تبلیغات قوی تری استفاده کنید تا بازدهی بهتری داشته باشد.

مزایای تبلیغات چیست؟

سعی کنید همواره سودی که از سرمایه گذاری روی تبلیغات بدست می آورید را حساب کنید تا بتوانید به سرعت جلوی تبلیغاتی را که بازخورد خوبی ندارند را بگیرید، همینطور باید بدانید که سرمایه گذاری هنگفت روی تبلیغات بسیار مهم نمی باشد، چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار است سودآوری تبلیغات می باشد. ممکن است که شما روی تبلیغی مبلغ ۳ میلیون تومان سرمایه گذاری کنید و بازخورد بسیار خوبی بگیرید ولی ممکن است شما ۳۰ میلیون سرمایه گذاری کنید ولی به نتیجه خاصی نرسید و فقط ضرر حاصل شما شود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تاثیر تبلیغات در نظافت شهری

سرمایه گذاری تبلیغاتی در ایران

برای اینکه یک برنامه تبلیغاتی صورت بگیرد، باید هزینه کافی پرداخت کنید، به همین دلیل تبلیغ ها به عنوان یکی از سرفصل های مالی سازمان ها و شرکت ها به حساب می آیند. یکی از مشکلاتی که تمام شرکت ها به ویژه شرکت های تجاری کوچک با آن مواجه هستند، پرداخت هزینه های تبلیغاتی است. تعداد زیادی از این شرکت ها برای اینکه مشتریان خود را حفظ کنند یا مشتریان جدیدی جذب کنند به تبلیغات نیاز دارند. با توجه به شرایط فعلی بازار و اقتصادی پرداخت موثر و مستمر این هزینه ها جهت تبلیغات واقعا طاقت فرسا و کمرشکن می باشد، ولی نباید از انجام آن غافل شد.

در کشور ما، متاسفانه به تبلیغات یک نگاه ساده دارند و آن را پیش پا افتاده می دانند، هر زمانی که به گوششان اسم تبلیغات می خورد، به یاد طراحی یک کاتالوگ یا بنر تبلیغاتی می افتند و بدون اینکه هدفی داشته باشند، اقدام به تهیه و منتشر کردن اینگونه تبلیغ های چاپی می کنند بدون اینکه هیچ برنامه ریزی برای آن ها داشته باشند. برای اینکه تبلیغات به موفقیت برسد باید برنامه ریزی داشته باشید و همینطور بدانید که هدفتان از انجام تبلیغات چه چیزی است و چه کسانی باید این تبلیغات را ببینند و دارای چه شرایطی سنی، علایق، ترجیحات و…. باشند. در کل باید خصوصیات بازار هدفتان را مشخص کنید تا بتوانید نتیجه ی مطلوبی را بدست آورید.

سرمایه گذاری برای تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

تا به حال به این موضوع فکر کردی که حتی بزرگترین تجارت های جهانی به طور متداوم در حال سرمایه گذاری روی تبلیغات شرکت خود می باشند (شرکت های خودرو سازی بزرگی مانند بنز یا BMW و…) و این موضوع به تنهایی اهمیت انجام اینکار را نشان می دهد. پس از انجام آن غفلت نکنید.

در جهان امروزی جمعیت ساکنان کره زمین به صورت متداوم در حال افزایش می باشد و ثانیه به ثانیه موضوع رقابت در ارائه کالا و خدمات در حال رشد است. مهم نیست که تا چه حد موفق هستید، اگر فقط کمی از مشتریان خود غفلت کنید، قطعا قافیه را به رقبای جدید خود خواهید باخت و آن ها پیروز خواهند شد و حتی ممکن است این موضوع باعث شود که دیگر نتوانید به میدان رقابت برگردید.

کسانی که اعتقادی به انجام تبلیغات ندارند محکوم به فراموش شدن هستند. در فضای کسب و کار پیرامون، روزانه هزاران هزار پیام های تبلیغاتی شرکت های کوچک و بزرگ را می بینیم. مسئله ای که حائز اهمیت است این موضوع می باشد که دانش مخاطبین در سطح بالایی قرار دارد و همچنین مشتریان دسترسی زیادی به اطلاعات دارند و آشفتگی بازار توسط رقبای نوظهور موجب شده است که مشتریان در لحظه انتخاب پایانی را انجام دهند و تنها تفاوت موجود تمایز باشد و همین تمایز برگ برنده ای است که می تواند سودآوری زیادی را داشته باشد.

مزایای تبلیغات چیست؟

هنری فورد، کارآفرین بزرگ، مخترع و نویسنده آمریکایی می گوید: کسی که برای صرفه جویی در هزینه ها، تبلیغ های خود را متوقف می کند، مانند کسی است که برای صرفه جویی در وقت خود ساعتش را متوقف می کند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که بزرگترین تجارت های جهانی با توجه به اینکه بخش بزرگی از بازار را بدست گرفته اند ولی اصرار دارند که بازهم به انجام تبلیغ های خود ادامه دهند، این است که در ذهن مشتریان ماندگار شوند و این وظیفه شماست که به صورت مداوم در کنار مشتریانتان بمانید.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات محیطی و نقش موثر آن در فرهنگ سازی

اصلا منطقی نمی باشد که بعد از رسیدن به موفقیت، انتظار داشته باشید که مشتریان به دنبال شما باشند. ماندگارترین نام ها هم در صورتی که دیگر از تبلیغات استفاده نکنند از ذهن مخاطبان خود پاک خواهند شد. ضرورت انجام اینکار به معنی نمی باشد که در همان ابتدا که تبلیغات را شروع کرده اید، سود خوبی نصیبتان شود، بلکه اینکار راهی تخصصی و طولانی می باشد و باید شما آن را به صورت صحیح و مناسب ادامه بدهید تا به بازدهی خوبی برسید.

Related Articles

یک نظر دهید