خانه مقالات بررسی و تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

بررسی و تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

دسامبر 17, 2018
بررسی و تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

پیشینه بانک قوامین

بانک قوامین در ابتدا با نام صندوق قرض الحسنه ناجا و با هدف یاری رساندن به وضعیت معیشتی و مالی کارکنان پر تلاش و زحمتکش ناجا تشکیل شد و سپس در تاریخ ۲۰/۶/۷۹ گستره فعالیت خود را علاوه بر کارکنان ناجا به عموم مردم امتداد بخشید و نام خود را به مؤسسه پس انداز و قرض الحسنه قوامین تغییر داد. بانک قوامین توانست شرایط ورود به شبکه بانکی کشور را در پنجمین سال فعالیت خود کسب کند. از این رو این بانک در بهمن ماه سال ۱۳۸۳ موفق به دریافت موافقت اصولی از بانک مرکزی برای تبدیل به موسسه مالی و اعتباری گردید.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

این روز ها بانک قوامین با دارا بودن ۲۹ واحد سرپرستی در مراکز استان ها و داشتن بیش از ۷۷۲ شعبه در سراسر نقاط کشور و با به کارگیری کارکنان و نیروهای کارآمد و همین طور استفاده از جدید ترین تکنولوژی های نوین، ، جهت تحقق برنامه ها و اهداف خود در چارچوب اصول و قوانین نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران، گام بر می دارد. این بانک رعایت اصل مشتری محوری را سرمایه ای بزرگ می داند و همیشه در تلاش است بستری مناسب برای ارائه خدمات مطلوب و جایگاهی امن برای آسایش مشتریان ایجاد نماید.

آشنایی با کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

بهترین و کوتاه ترین راه برای معرفی یک برند یا نام معتبر برای رقابت در عرصه بازار، یکی از مهم ترین اهداف اجرای یک کمپین تبلیغاتی می باشد. در اجرای کمپین تبلیغاتی باید به انتخاب مکان مناسب و هم چنین پیام و طرح تبلیغاتی که به اجرا در می آید توجه زیادی داشت چراکه تبلیغات باید در دید بینندگان جذاب و قابل توجه به نظر بیاد و به نوعی می توان گفت ارزش کیفی تبلیغات، رویت پیام توسط مخاطب می باشد.

بانک قوامین از بدو تاسیس تا به امروز کمپین های تبلیغاتی متعددی را به شکل های متناوب و غیر یکنواخت و در زمان های برنامه ریزی شده ای به اجرا و نمایش گذاشته است و با توجه به بازار هدف همواره سعی در جلب نظر مشتری داشته است.

تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

کمپین های زیادی تحت عنوان «جی بی کارت، کارتی در جیب شما» توسط بانک قوامین به اجرا در آمده است که در واقع نام آن از تلفظ حروف اول کلمات لاتین معادل بانک قوامین یا Ghavamin Bank گرفته شده است. این کمپین تبلیغاتی بانک قوامین در مراحل و فازهای بعدی با عناوینی مثل «جی بی پوزو» و «جی بی نت» که تبلیغاتی در راستای تبلیغات قبلی بوده اند نیز ادامه یافته است تا با یاد آوری و تداعی مکرر عبارت «جی بی» این عبارت و بانک قوامین همواره در ذهن مخاطبان ماندگار شوند.

 

بررسی کمپین فرهنگی – تبلیغاتی بانک قوامین

در چند ماه اخیر بانک قوامین در راستای امور فرهنگی بیلبورد های تبیلغاتی را در رابطه با اجرای درست قوانین راهنمایی و رانندگی به اجرا در آورده است تا علاوه بر ترویج فرهنگ درست رانندگی بتواند ارزش و اعتبار این بانک را نیز بیش از پیش افزایش دهد. این بیلبورد ها با عنوان “بانک قوامین،حامی شهروند قانون مدار” و… مدتی است در جاده های کشور و با طرح هایی مختلف نصب شده اند.

تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

در یکی از این بیلبورد های تبلیغاتی عبارت “بستن کمربند = سلامتی در رانندگی” به چشم می خورد که این عبارت بدون هیچ خلاقیت و طراحی جذابی به اجرا در آمده است که این امر می تواند این منجر به از ذست رفتن مخاطبان شود چراکه مخاطب این تابلو های تبلیغاتی رانندگان و سرنشینان خودرو می باشند و با این نوع طراحی فرصتی برای خواندن و تجزیه تحلیل کافی تبلیغات را نخواهند داشت. هم چنین در این بیلبورد کلمه سلامت بصورت مورب نوشته شده است و از طرح کمربند ایمنی در مابین این کلمه استفاده شده است ولی  به دلیل عدم رنگ بندی مناسب پشت زمینه طرح کمربند به خوبی از آب در نیامده است و شاید بهتر می بود از طرح و رنگ بندی مناسب و حرفه ای تری استفاده می شد.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

زمانی تبلیغات مثمر ثمرخواهد بود که به شکل منظم و بدون عیب و ایراد، نصب و اجرا شود حال در نظر بگیرید که طرح تبلیغاتی از روی تابلو کنده یا پاره شود در آن صورت چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟

تحلیل کمپین تبلیغاتی بانک قوامین

در تصویر فوق یکی از بیلورد های کمپین تبلیغاتی بانک قوامین در جاده های کشور را مشاهده می کنید که با بی دقتی و با ایراد های زیادی نصب شده است. اجرا شدن این نوع از تبلیغات نه تنها برای صاحب آگهی بلکه برای شرکت مجری تبلیغات هم بازخورد خوبی نخواهد داشت. هم چنین این بیلبورد ها باعث زشت شدن چهره شهر و جاده شده و این نازیبایی باعث مکدر شده ذهن مخاطب نسبت به صاحب آن تبلیغ می شود.

Related Articles

یک نظر دهید