خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی چقدر است؟

قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی چقدر است؟

آگوست 5, 2018
قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی چقدر است؟

اجاره بیلبورد تبلیغاتی هزینه‌ای تقریباً بین ۱ میلیون تومان تا ۴ میلیون تومان در کوچکترین ابعاد آنمی‌تواند در مرکز شهر داشته باشد البته بسته به منطقه جغرافیایی این رقم متفاوت است و گاه تا ۱۵ میلیون تومان نیز در برخی مناطق می رسد. البته که می‌توان حتی بیلبوردهایی با قیمت ۲۵۰ هزار تومان در مناطق روستایی پیدا کرد اندازه این بیلبوردهای تبلیغاتی چیزی در اندازه یک استرابورد تبلیغاتی است.  اگرنمی‌دانید که استرابورد تبلیغاتی چیز حتما توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه: استرابورد چیست؟ معرفی و بررسی ویژگی ها

گران بودن اجاره بیلبورد تبلیغاتی در بازارهای بزرگتر و مراکز شهرها و پایتخت یک امر بدیهی است اما دلیل بر ارزشمند بودن این بیلبوردهای تبلیغاتی نمی شود. در این مطلب به انواع شاخص‌های استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی و همینطور مزایای که برای تبلیغ دهندگان درب خواهد داشت را ارائه کرده ایم.  اگر تا پایان این مطلب همراه ما باشید نکات ارزشمند و راهنمایی های جذابی را  در زمینه تبلیغات بیلبوردی و اجاره تابلو بیلبورد به دست خواهید آورد.

یکی از سوال هایی که قبل از اجاره بیلبورد تبلیغاتی باید از خود بپرسید این است که آیا میخواهید یک مشهور محلی باشید و یا یک برند نام آشنای کشوری و بین المللی؟ شاید این سوال به نظرتان مسخره بیاید اما یکی از اصلی‌ترین معیارهای  برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی و پیش بینی هزینه ای تبلیغات است.  البته انتخاب بین این دو مورد به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها میزان بودجه شما سطح گستردگی خدمات رسانی و همینطور چرخه عمر کسب و کار شماست.

 

هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی چقدر است؟

اگر بخواهیم هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی را در سه دسته طبقه بندی کنیم و شرایط و ویژگی های هر یک را به شما توضیح دهیم سه دسته زیر حاصل می شود:

اجاره بیلبورد تبلیغاتی با هزینه ماهیانه کمتر است ۲ میلیون تومان:

این بیلبورد های تبلیغاتی مبلغی به صورت ماهیانه کمتر از ۲ میلیون تومان هزینه اجاره دارند و به طور میانگین آماری که برای این بیلبوردهای تبلیغاتی ثبت شده است بدین صورت است که:

 • مخاطب بزرگسال: در حدود یک میلیون جمعیت بزرگسال به صورت بالقوه می توانند این بیلبورد تبلیغاتی را ببینند.
 • ایمپرشن: به صورت هفتگی چیزی در حدود یک و نیم میلیون بار دیده می‌شوند

اجاره بیلبورد تبلیغاتی با هزینه ماهیانه کمتر از ۴ میلیون تومان:

این بیلبورد های تبلیغاتی در مناطق پرتراکم تری از شهر نصب می‌شوند و بهتری نسبت به دسته اول دارند.  بدین صورت که:

 • مخاطب بزرگسال: به طور میانگین در حدود بیشتر از ۶ میلیون مخاطب بالقوه بزرگسال جزو مخاطبین این بیلبورد تبلیغاتی به شمار میروند.
 • ایمپرشن: به صورت هفتگی حدود ۵ میلیون بار مشاهده می‌شوند

اجاره بیلبورد تبلیغاتی با هزینه ماهانه در حدود ۱۴ میلیون تومان:

این بیلبوردهای تبلیغاتی در مراکز اصلی شهر مناطق پرجمعیت مناطقی با ویژگی های دموگرافیک مخاطبین با سطح درآمدی سطح سواد و شاخصه های اجتماعی کلاس های برتر و در محدوده بازارهای بزرگ و مرکز تجاری پر رفت و آمد نصب می شوند.  آمارهایی که برای این به برد های تبلیغاتی ثبت شده است بدین صورت است که:

 • مخاطب بزرگسال: در حدود ۱۹ میلیون مخاطب بزرگسال به صورت بالقوه مخاطب این بیلبورد تبلیغاتی هستند.
 • ایمپرشن: به صورت هفتگی چیزی در حدود ۸ میلیون بار مشاهده می شوند.

این نرخ ها برای اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی استاندارد به مدت چهار هفته (یک ماه)  برای یک شهر کوچک متوسط و بزرگ به عنوان یک مبنای هزینه تبلیغات به شما ارائه شده است

بدیهی است اگر معیار میزان نمایش برای شما مهم باشند احتمالا دسته سوم بیلبوردها با نمایش هفتگی ۸ میلیون بار انتخاب خوب می‌تواند باشد اما اگر قیمت این نوع بیلبورد را با قیمت اجاره بیلبوردهای دسته دوم مقایسه کنید شاید اجاره بیلبردهای با ماهیانه کمتر از ۴ میلیون تومان برای شما به صرفه تر باشد.  اما این یک دیدگاه بسیار کلی و غیر قابل تعمیم است و بسته به صنف شما و مخاطب هدف شما این انتخاب ها بسیار می تواند تاثیر گذار و حیاتی باشد.

 

هزینه بیلبورد‌های تبلیغاتی چه تاثیری دارد؟

بسیاری از جنبه های مختلفی که برای بیلبورد های تبلیغاتی و قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی در نظر گرفته می شود به سه عامل اصلی مرتبط است که عبارتند از:

گردش:  حجم کل ترافیک یک بیلبورد تبلیغاتی را که از طریق اطلاعات حمل و نقل و راهداری حاصل می‌شود گردش  بیلبورد تبلیغاتی می گویند.  اینکه عابران پیاده آگهی های شما را ببینند یا خیر به عنوان گردش بیلبورد تبلیغاتی محاسبه نمی‌شود. گردش بیلبوردهای تبلیغاتی چیزی همچون میزان گردش خون درون رگ هاست.

شاخص های (جمعیت شناختی) دموگرافیک مخاطبین: طبقه بندی بر اساس سن، جنسیت، میزان درآمد و سطح تحصیلات مخاطبینی که در معرض بیلبورد تبلیغاتی قرار میگیرند و یا از کنار آن عبور می کنند در واقع بررسی جمعیت شناختی یا دموگرافیک بیلبورد تبلیغاتی است. انتظار می رود برای تبلیغ بیشتر و اثرگذاری بالاتر در مناطقی که شاخص درآمد افراد میزان بالاتری است بیلبوردهای تبلیغاتی گرانقیمت‌ترین وجود داشته باشد.  دلیل اینکار همان قدرت خرید مخاطبین و یا به عبارت دیگر میزان مصرف گرایی آنها است.

مشاهده:  در واقع به تعداد افرادی که بیلبورد تبلیغاتی شما را میبینند ایمپرشن  یا نرخ مشاهده آگهی تبلیغاتی شما می‌گویند. نرخ مشاهده بیلبورد تبلیغاتی به عوامل متعددی همچون اندازه بیلبورد سرعت در حال عبور مردم از کنار بیلبورد و شرایط آب و هوایی و غیره بستگی دارد از طرف دیگر باید دانست که نرخ مشاهده بیلبورد تبلیغاتی در واقع از وضعیت جغرافیایی و شاخص گردش بیلبورد تبلیغاتی گرفته شده است.

 عوامل موثر در هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی


عوامل موثر در هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی

با کمک این شاخص های رتبه بندی در واقع بیلبوردهای تبلیغاتی را طبقه بندی می کنند و یا موقعیت های جغرافیایی  بیرون از خانه OOH یا Out-Of-Home را مورد ارزیابی  و رتبه دهی قرار می دهند.این اعداد و رتبه بندی ها برای بیلبورد های تبلیغاتی نیز ارایه می‌شوند که معمولاً توسط آژانس های تبلیغاتی استفاده شده و به صاحبان کسب و کارها ارائه می شود.

 

هزینه های اضافی دیگر برای ثبت شدن در ذهن مخاطبین

شما همچنین باید هزینه های مربوط به تولید و طراحی تبلیغ بیلبورد تبلیغاتی خود را در نظر بگیرید

وینیل مواد استانداردی است که برای تبلیغ خود به دلیل مقاومت آن در برابر هوا استفاده میشود. چاپ آگهی در وینیل برای بیلبورد بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

همچنین برای هزینه طراحی بیلبورد تبلیغاتی نیز باید بودجه را به صورت سالانه در نظر بگیرید.بودجه بندی طراحی تبلیغات برای بیلبورد های تبلیغاتی نیز می تواند به صورت سالانه بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان متغیر باشد.

 • ما معمولا برای کسب و کارهایی که دارای آژانس تبلیغاتی اختصاصی نیستند و یا همینطور به آژانس تبلیغاتی همکاری نمی کنند توصیه می‌کنیم تا از سایت هایی که به صورت فریلنسری پروژه های مرتبط را انجام می دهند استفاده کنند برای این کار شما می توانید کلمه پونیشا را در گوگل سرچ کنید. اما شاید شما بخواهید طراح با تجربه و قدرتمندی را برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی تان به کار بگیرید.
 • ما به کسب و کارهایی که هزینه های بالایی برای تبلیغات بیلبوردی خود در نظر گرفته‌اند توصیه می‌کنیم حتماً از طراحان قابل و قدرتمند کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کنند دلیل این که ما این توصیه رو آنها داریم این است که اصول طراحی یک بیلبورد تبلیغاتی با هر نوع تبلیغ تبلیغاتی دیگر متفاوت است.  برخی از این اصول را می توانید در این مطلب مطالعه کنید:

پیشنهاد مطالعه: نکات حیاتی طراحی بیلبورد تبلیغاتی

واقعیت این است که شما حدود ۱.۵ ثانیه زمان نیاز دارید که نام شرکت یا نام تجاری خود را به مخاطبین نشان دهید و محتوای جذابی را  ازطریق شعارهای هوشمندانه یا جالب توجه در مورد شرکت یا نام تجاری تان بیان کنید اطلاعات بیشتری که شما در بیلبورد تبلیغاتی تان اضافه می‌کنید بیلبورد شما را به یک بیلبورد بهتر و با نتایج بیشتر تبدیل نمی کند.  اریک لانل مدیر خلاق آژانس تبلیغاتی GWP

مزایای تبلیغات بیلبرد ای در بعضی اصناف بیشتر از دیگران است

اکنون که متوجه میشوید هزینه تبلیغات بیلبوردی شما چقدر است اجازه دهید از طریق تبلیغات بیلبوردی درست برای کسب و کار شما مسیر صحیحی را در نظر بگیریم. مهمترین نکته این است که «تبلیغات بیلبوردی به بهترین وجه برای کسب و کار هایی که تبلیغات یک مکان که در نزدیکی آن قرار دارند را انجام میدهند و یا آگاهی از برند ایجاد می کنند بسیار اثربخش است.»

تبلیغات یک محل:

مزایای تبلیغات بیلبرد ای

رستوران ها و مغازه ها اغلب در نزدیکی بزرگراه اصلی تبلیغ می‌کنند. این تبلیغات بسیار عملی و ارزشمند است زیرا آنها  چیزی را تبلیغ می کنند که مخاطبین می توانند در عرض چند دقیقه به آن دست پیدا کنند.

یکی از بزرگترین مالکان رستوران های زنجیره ای گفته که تبلیغات بیلبوردی بهترین فرم تبلیغاتی بوده است که او تا به حال استفاده کرده این اصلا تعجب آور نیست چرا که بیلبوردها معمولاً به خوبی کار می کنند تا مردم را به یک رستوران کنار بزرگراه یا نزدیک به محل زندگی افراد برساند.

افزایش آگاهی از برند:

تبلیغات بیلبورد جهت افزایش آگاهی از برند

بسیاری از شرکت های خدماتی  شرکت های املاک و مستغلات شرکت های حقوقی بانک ها و حتی  کسب و کارهای کوچک از این نوع تبلیغات سود می برند.  هدف در اینجا این نیست که خریدار آن را در جای خود تغییر دهیم و یا در آن واحد تصمیم به خرید را در ذهن آنها ایجاد بکنیم بلکه بیشتر یک روند بلندمدت با کمک افزایش آگاهی عمومی  از برند خود را در آنها ایجاد می کنیم.

اگر شما تحت یکی از این دو دسته قرار نمی‌گیرید شاید بهتر باشد که دوباره درباره تبلیغات بیلبوردی فکر کنید به استثنای رستوران ها و مغازه های فیزیکی و همینطور خدماتی که در بالا به آن اشاره شد بیلبوردها معمولاً خیلی عملی نیستند.  این درست است که اگر شما فقط می خواهید به رسمیت شناخته شوید و یا نام تجاری تان شناخته شود می‌توانید از بیلبورد استفاده کنید اما راه های  تبلیغاتی دیگری نیز برای این کار وجود دارد. با این حال اگر می‌خواهید مستقیماً از آگهی خود کسب درآمد کنید می‌توانید به صورت آنلاین نیز از تبلیغات آنلاین استفاده کنید.

صحبتهای یکی از  بنیانگذاران یک شرکت لباس شخصی و مد و پوشاک کوچک را در ادامه برای شما می آوریم که او سعی داشت از طریق تبلیغات بیلبورد تبلیغات موثر برای خود ایجاد کنند  ولی احتمالا این کار را دوباره انجام نخواهد داد

ما از تجربه تبلیغات بیلبوردی چیزهای زیادی آموختیم.  یکی از آنها این بود که اندازه گیری اینکه آیا سرمایه گذاری شما برمیگردد در این نوع تبلیغات بسیار سخت است.  ما مبلغ بالایی برای هزینه ماهانه تبلیغات بیلبوردیمان پرداخت کردیم. ولی قادر به تعیین اینکه آیا این کمپین موفق بود یا نه.  اما در حال حاضر با تبلیغات رسانه های اجتماعی می توانیم تقریباً بلافاصله به آن دست پیدا کنیم.

در اینجا چند سال دیگر که می توانید بپرسید و تعیین کنید که آیا تبلیغات بیلبورد برای شما درست است یا خیر وجود دارد:

 • آیا محصول من در عرض ۸ ثانیه منتقل می شود؟ اگر شما نمی توانید محصول و یا ویژگی اصلی محصولات آن را در عرض کمتر از ۸ ثانیه انتقال دهید بیلبورد برای شما مناسب نیست همچنین اگر تبلیغ شما نیاز به شخصی سازی دارد یعنی برای هر کدام از مخاطبین خدمات ویژه ای به آنان رای می کنید باید انواع و اقسام بیلبوردهای تبلیغاتی با طراحی ها و پیام های متفاوت برای مخاطبین متفاوت در نظر بگیرید که این با ماهیت راکت بیلبوردهای تبلیغاتی در تضاد است قطعاً هزینه‌های بالایی برای انجام این کار پرداخت باید بکنید چه چیزی  غیر معقول است.  نمونه هایی از محصولات که نباید در بیلبوردها تبلیغ شود آرتند است کتاب های منتشر شده و برخی خدمات b۲b یا business to business
 • آیا محصول و یا خدمات من به مخاطبین انبوه مرتبط است؟ اگر محصول شما فقط مربوط به ۱۰ درصد از جمعیت باشند به دلیل داشتن نمایش  یا ایمپرشن های غیر ضروری  بیلبورد تبلیغاتی مقدار زیادی از پول خود را دور خواهید ریخت به عنوان مثال اگر شما توزیع کننده یک محصول غذایی خاص هستید که تنها ۷ درصد از  ساکنین شهر شما و یا حتی کشوری تان از آن استفاده می کنند از تقریباً ۹۰ درصد از هزینه تبلیغات شما دور ریخته شده است.

نکاتی که در بالا بیان کردیم به عنوان عوامل اصلی در تبلیغات کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود اما استثنا های فراوان و قواعد نانوشته شده فراوانی برای آنها وجود دارد به عنوان مثال بسیاری از محصولات لوکس و لاکچری تبلیغات خود را در بیلبوردهای تبلیغاتی نمایش میدهند در صورتی که شاید کمتر از ۵ درصد افراد جامعه مخاطب هدف آنها باشد.  عامل مهمی که باعث شده تا کسب و کارهای لوکس و لاکچری اقدام تبلیغات بیلبوردی کنند این است که  یکی از ویژگی های یک کسب و کار گوشه ای لوکس و لاکچری  این است که برای همه افراد شناخته شده باشد.  به عنوان مثال ساعت مچی رولکس که تنها ۳ درصد افراد دنیا از آنها استفاده می کنند ولی تقریباً همه دنیا این نوع ساعت را به خوبی می‌شناسند.

شاید داخل پرانتز جالب باشد که بگوییم یکی از ویژگی های اصلی برخی کسب و کارهای لوکس و لاکچری این است که همه مخاطبین و یا مخاطبین زیادی آنها را می شناسند.

مکان بیلبورد تبلیغاتی تان را هوشمندانه انتخاب کنید

ما با ده‌ها نفر از تبلیغ کنندگان و صاحبان کسب و کارهای کوچک که قبلا تبلیغات بیلبوردی انجام داده بودند صحبت کردیم و تقریباً همه آنها گفتند که محل بیلبورد تبلیغاتی شما مهمترین اهمیت را در هنگام اجاره آیا خرید بیلبورد تبلیغاتی دارد

عوامل متعددی در شکل گیری یک موقعیت مناسب بیلبورد تبلیغاتی وجود دارد:

 • مردم با چه سرعتی از کنار بیلبورد تبلیغاتی شما عبور می کند: این  این عامل  تاثیر زیادی بر نرخ نمایش بیلبورد تبلیغاتی شما و همینطور خواندن بیلبورد تبلیغاتی شما دارد به عنوان مثال  یک  بزرگ راه پرجمعیت را با یک مسیر قطاری که مسافران با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت از کنار آن عبور میکنند مقایسه کنید
 • نزدیکی تابلوی تبلیغاتی به جاده: این موضوع با توجه به تابلوهای تبلیغاتی شما و افرادی که از کنار آنها عبور میکنند حائز اهمیت است
 • مردم در موقعیت های جغرافیایی مختلف عموما چه کارهایی انجام میدهند: آیا قبول می کنید که در مرکز شهر خدمات حقوقی بیشتری را مردم انجام میدهند آیا همینطور مردم به سمت مغازه هایی که نزدیک به محل کار یا خانه آنها است حرکت می کنند.  اگر این رفتار مخاطبین را در نظر بگیرید می توانید مکان مناسب بیلبورد تبلیغاتی خود را کشف کنید

یک قانون نانوشته دیگر نیز در بحث تبلیغات بیلبوردی وجود دارد و آن این است که روند تبلیغاتی رقبای تان را بررسی کنید و در مکان هایی که آنها تبلیغات بیلبرد ای انجام داده اند به نحوی حضور پیدا کنید ضمن اینکه به طور هوشمندانه در مناطق که برای شما مورد اهمیت است ولی توسط رقیبتان کشف نشده حتما حضور داشته باشید

سخن آخر در هزینه اجاره بیلبورد های تبلیغاتی

هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی ارزشمند است اگر سعی کنید که مکانی را انتخاب کنیم که ترافیک آن بالاست و یا به مکان خدمات رسانی و یا فروش محصولات شما نزدیک باشد ضمن اینکه اگر نیاز به آگاهی از نام تجاری دارید می‌توانید از مکان های دیگر نیز استفاده کنید اگر مکان فیزیکی نداشته باشید یا مخاطبین به صورت طاقت‌فرسای بتوانند به شما دسترسی پیدا کنند تبلیغات بیلبوردی بهترین روش برای تولید مشتری بالقوه نیست.

اما اگر مطمئن نیستید که تبلیغات بیلبوردی گزینه مناسبی برای شما است یا خیر گزینه های کوچکتر آن را شروع کنید و یا مورد بررسی قرار دهید شرکت های تبلیغاتی به صورت مستقیم اطلاعات را به دست مشتریان بالقوه قرار می دهند پس شما براحتی میتوانید با تماس گرفتن با ما مشاوره شوید و راهنمایی های مورد نیازتان را دریافت کنید

Related Articles

۲ نظرات

یوسف جهانگیری دسامبر 29, 2019 - 1:41 ق.ظ

وقت بخیر .
مهندس جهانگیری هستم
طراح و مجری فضای سبز و سیستمهای نوین آبیاری
ساکن منطقه دماوند
نیاز به همفکری و کمک شما هستم در امور تبلیغات در سال ۹۸بمدت ۲ماه پل عابر سر کرشت .نرسیده به بومهن را جهت تبلیغ اجاره کردم .
از قضا مجموعه شما بیلبوردهای ازاد راه را در دست دارد .
در سال ۹۹ درخواست قرار داد ۶ماهه هستم جهت تبلیغ در ازاد راه پردیس
ممنون میشم تماس بفرمایید
۹۱۲٫۴۲۸۹۶۰۶

Reply
الو تبلیغ فوریه 26, 2021 - 10:27 ب.ظ

سلام قیمت ها رو از کجا میتونم داشته باشم

Reply

یک نظر دهید