خانه مقالاتخلاقیت در تبلیغات بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

دسامبر 19, 2018
بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

در این برهه و مقطع زمانی، چیزی که بیش از همه ی عوامل و عناصر باعث تداوم شور و شعور انقلابی و پایداری نظام دینی ما می شود مساله “ فرهنگ ” می باشد. باعث خوشنودی است که فرهنگ ارزشمند ما از ریشه هایی قوی و ماندگار برخوردار است و می تواند نگرش ها و حرکت های فرهنگی ما را استحکام و قدرت ببخشد. در میان عواملی که نشان از فرهنگ دیرینه ما دارد وجود کتاب ها، کتابخانه ها، کتاب نگاران، کتابخوانی و پیدایش و وجود بزرگان و نام آوران این عرصه ما را متقاعد می کند که بگوییم “ کتاب ” یکی از برترین، زیبا ترین و مهم ترین عناصر فرهنگی است.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

به همین جهت و در همین راستا، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اقدام به اجرای طرح خلاقانه ای با عنوان “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ” نموده است که هدف از این طرح قدم برداشتن در راستای افزایش میزان مطالعه هدفمند و تقویت فرهنگ کتابخوانی می باشد.

بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

اجرای طرح فرهنگی ترویج کتابخوانی

اگر یکی از شهروندان شهر اصفهان هستید و یا به عنوان مسافر در شهر اصفهان به سر می برید، حتما این روزها با تابلوهای تبلیغاتی که دارای محتوا و مضمونی با عنوان کتاب و کتابخوانی هستند مواجه شده اید. کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ” که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در هفته کتابخوانی به اجرا در آمده است چند روزی می شود که به زیبایی در اکثر خیابان های شهر اصفهان دیده می شود.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

ایده خلاقانه

ایده این طرح و کمپین تبلیغاتی که افراد مختلف جامعه در شغل های گوناگون را در حال مطلعه نشان می دهد بسیار جالب و خلاقانه بوده و این تصور را در ذهن مخاطب ایجاد می کند که در هر شغل و در هر سن و سالی می توان در وقت های خالی به مطالعه کتاب های مناسب و مفید پرداخت. ایده پرداز این طرح در انتقال پیام به خوبی عمل کرده و تصاویر استفاده شده در طرح را به خوبی با مطالب موجود در آن مطابقت داده است.

بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

استفاده مناسب از فضا های شهری

یکی دیگر از مزایا و نکات مثبت این کمپین تبلیغاتی استفاده مناسب و به جا از فضاهای نا کارآمد جهت بهره برداری از این طرح است. به طوری که همه طرح های کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ” در  تابلو های راهنمایی کننده مسیرهای شهری که در تقاطع ها نصب شده است به اجرا در آمده است که این امر باعث شده است فضای نا کارآمد و غیر قابل استفاده تبدیل به فضایی جهت اجرای طرح فرهنگی کتابخوانی شود.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

نتیجه گیری مناسب طرح

در تکمیل رویکرد های ترویج فرهنگ کتابخوانی و در ادامه این طرح زیبا و خلاقانه، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اقدام به اجرای طرح هایی جهت معرفی کتابخانه های تخصصی برای گروه های سنی مختلف نموده است که در تصویر زیر یکی از نمونه های آن را مشاهده می فرمایید.

بررسی کمپین تبلیغاتی “ جای خالی را با کتاب مناسب پر کنید ”

سخن پایانی

مدیران و پرسنل این پایگاه اطلاع رسانی ضمن تقدیر و تشکر از این طرح زیبا و مفید که توسط سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان به اجرا درآمد، امیدوار است این قبیل از طرح های خوب در سایر شهرها و توسط سایر شهرداری های دیگر نیز به اجرا درآید.

Related Articles

یک نظر دهید