خانه مقالات نقد و بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

نقد و بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

دسامبر 11, 2018
نقد و بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

چین چین نام محصول کارخانجات تولید مواد غذایی است که قدمتی دیرینه در ایران دارد و در حال حاضر نیز با حضوری پر رنگ و موفق در عرصه تبلیغات و ارائه محصولی با کیفیت توانسته است تا رضایت مشتریان خود را جلب کند.

تبلیغات نقشی مهم در معرفی محصول دارد و یک تبلیغات محیطی موفق، می تواند سودآوری قابل توجهی را برای تولیدکنندگان محصول یا ارائه دهندگان خدمات فراهم کند. امروزه با توجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژی، رقابت در بازار بسیار گسترده و تنگاتنگ است و برای حضوری موفق، لازم است تا تولیدکنندگان تدابیر ویژه ای بیندیشند و بسیار فکر شده و همراه با ایده هایی نو و جذاب حضور محصول خود را به مشتریان معرفی نمایند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات پل عابر پیاده

مروری بر زمان تاسیس کارخانه گلچین و روند آن

شرکت چین چین دارای سابقه ای قابل توجه و موفق است و در سال ۱۳۵۱ توسط علیرضا(بیژن) قدس طینت پایه گذاری شده است. در آن زمان با توجه به این که صنعت به شکل امروزی نبود و تعداد کارخانه های تولیدی بسیار کم تر از حال حاضر بود، شرکت چین چین یکی از اولین تولید کنندگان رب گوجه فرنگی، مرباجات و آبمیوه در ایران به شمار می رفت. همزمان با تأسیس کارخانه چین چین، دستگاه های تولید رب، آبمیوه و مرباجات از کشور ایتالیا وارد ایران شد و این دستگاه های وارداتی توسط متخصصان اروپایی نصب و راه اندازی گشت. گفتنی است که بعد از انقلاب نیز تا سال ۱۳۸۸ این مجتمع تحت نظارت دستگاه های دولتی اداره می شد.

بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

در سال ۱۳۸۸ گروه تولیدی آریا ملل زرین که یکی از بزرگ ترین سرمایه داران آن زمان به شمار می رفت، مجتمع کشت و صنعت چین چین را خریداری نمود و بازسازی و تجهیز ماشین آلات این مجتمع را آغاز کرد. در سال ۱۳۸۹ کارخانه چین چین بین الملل نیز در کنار این مجموعه قرار گرفت و وارد فرایند تولید رب گوجه فرنگی شد.

شایان ذکر است که در حال حاضر ظرفیت تولید رب گوجه فرنگی در کارخانه چین چین روزانه بیش از ۸۰۰ هزار قوطی می باشد که این حجم تولید، چین چین را به یکی از بزرگترین مجتمع های تولید رب گوجه فرنگی در صنعت ایران تبدیل نموده است.  این کارخانه با بهره گیری از ماشین آلات مدرن و مجهزترین آزمایشگاه برای کنترل کیفی محصولات به عنوان مهمترین زیر ساخت فرایند تولید، نیروی انسانی متخصص و پویا به عنوان سرمایه های انسانی مجموعه و همچنین اخذ گواهینامه های ملی و بین المللی موفق شد تا به عنوان یکی از پیشتازان تولید رب گوجه فرنگی، سهم بزرگی را در بازار ایران به خود اختصاص دهد و طی سالیان طولانی رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تیزر تبلیغاتی و بررسی ویژگی و نحوه ساخت آن

کمپین رب گوجه فرنگی چین چین

تولید کنندگان رب گوجه فرنگی چین چین با راه اندازی یک کمپین جذاب و زیبا به تبلیغ محصول این شرکت پرداخته اند. شرکت آریا ملل زرین که هم اکنون مالک برند چین چین می باشد توانسته با طراحی جدید از محصول رب گوجه فرنگی چین چین کمپین زیبا و ماندگاری را در سرار کشور اکران کند و طراوت و شادابی این محصول را با تبلیغات محیطی متفاوت تری برای مشتریان خود ارائه دهد و نشان دهد که همچون گذشته طعمی ماندگار و به یاد ماندنی دارد و اگر چه قدیمی است اما با متد های روز دنیا پیش می رود تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین محصول را در اختیار خریداران و آشپزهای کدبانو و کاربلد قرار دهد.

تولید کنندگان رب گوجه فرنگی چین چین با ایجاد و راه اندازی کمپین چین چین به عنوان یک برند با قدمت در حوضه تولید موادغذایی تلاش کرده اند تا اثری خاص را برای محصول خود در حوزه تبلیغات محیطی عرضه کنند. پس از نشست‌های مختلف ایده‌ پردازی در اتاق فکر از بین ۳۰ شعار خلق شده، شعار بسیار ماندگار و تأثیر‌گذار با نام ” طعمی که تاریخ مصرف ندارد ” ارائه گردید . کلید واژه ” تاریخ ” برگرفته شده از قدمت چین چین و همپنین “طعم” بر خوش ذائقه بودن این محصول تأکید دارد.

توجه به جزییاتی مهم در تبلیغ رب گوجه فرنگی چین چین

در بخش نکات تبلیغات محیطی محصولات مختلف، بیان می شود که تبلیغات یک محصول یا خدمات برای آن که به سود دهی برسند و روند رو به رشدی را طی کند لازم است تا از متخصصان حوزه تبلیغات مشورت گیرند و با حزکتی فکر شده و ایده ای نو و تازه در این عرصه گام بردارند و هزینه های تبلیغات برای شان جبران شود و با افزایش فروش رو به رو گردند.

همان طور که پیش از این ذکر شد کارخانه تولید رب گوجه فرنگی چین چین با قدمتی بیش از ۵۰ سال در تولید این محصول پیشگام بوده است و چه چیز بهتر از آن که در تبلیغات خود نیز از این ویژگی خاص و مهم استفاده و کند و البته هنرمندانه به آن اشاره داشته باشد تا قدمت و اصالت خود را بیش از پیش در معرض دید همگان قرار دهد تا مشتریان با سابقه این کارخانه نیز آشنا شوند.

مسئولان و تولید کنندگان رب گوجه فرنگی برای تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین، با به کار گیری ذهن هایی خلاق در اتاق فکر، به شعاری کوتاه و پر مغز دست یافته اند تا بتوانند تبلیغی موثر داشته باشند. شعاری کوتاه که به راحتی در ذهن باقی بماند و البته به سادگی و سرعت از روی بیلبورد ها خوانده شود و علاوه بر آن دلیلی شود که در خاطر هم افراد و بینندگان کوچک و بزرگ باقی بماند.

تبلیغات محیطی رب گوجه فرنگی چین چین

 

 

 

 

 

علاوه بر تبلیغات محیطی، تولید کنندگان رب گوجه فرنگی چین چین، تلویزیون را نیز برای معرفی محصول خود انتخاب کرده اند تا مخاطبانی عام و میلیونی برای تبلیغات رب گوجه فرنگی خود داشته باشند و حضوری موفق تر را در بازار تجربه کنند و به ماندگاری و قدمت خود بیافزایند. چین چین برای ادامه حیات در بازار رقابتی مواد غذایی با استفاده از بیلبوردهای سطح کشور و تبلیغات تلویزیونی ورود خود را با محصولات و بسته‌ بندی‌های جدید به رقبا اعلام کرد. چین چین یکی از برندهای شناخته شده در بین مصرف‌ کننده ایرانی است و بسیاری از افراد این محصول را برای همیشه در سبد خرید خود انتخاب می کنند و از کیفیت آن راضی هستند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

استیکر تبلیغاتی و مزیا و معایب آن

نه تنها در حوزه تبلیغات بلکه بسته بندی محصولات تولیدی نیز امری بسیار مهم به شمار می رود.گفتنی است که تلیغات محصولات دیگر چین چین (روغن، غذاهای کنسروی، مرباجات و کمپوت‌ها) به غیر از رب به مرور به کمپین رب گوجه فرنگی چین چین نیز افزوده خواهند شد تا شاهد حضور فعال تولید کنندگان چین چین و محصولات آن ها در تبلیغات محیطی، تلویزیونی، رادیویی و…باشیم.

بررسی بیلبورد جدید رب گوجه فرنگی  چین چین در شهر مشهد

بیلبورد های تبلیغات محیطی رب گوجه فرنگی چین چین در بسیاری از شهر های بزرگ و کوچک ایران قابل مشاهده است و مشتریان در سر تا سر ایران می توانند شاهد تبلیغات محیطی رب گوجه فرنگی مورد علاقه خود باشند. بیلبورد جدید رب گوجه فرنگی چین چین در یکی از نقاط شهر مشهد اکران شده که برخلاف طراوت و تازگی طرح تصویر اجرا شده این محصول، پیام تبلیغاتی که بر روی آن حک شده نسبت به سایر بیلبورد های آن پیام شفاف و واضحی ندارد واین -و که از زیر گوجه فرنگی بیرون آمده باعث سردر گمی در خواندن پیام تبلیغاتی مذکور می شود و شاید به چند گونه تعبیر و خوانده شود.

همچنین محل انتخابی این بیلبورد می توانست در جایی مناسب تر و فضایی باز تر باشد تا شلوغی اطراف آن از ارزش این بیلبورد خوش چهره کم نکند و علاوه بر آن تیر چراغ برقی که مقابل این بیلبورد تبلیغاتی قرار گرفته باعث سایه انداختن بر روی بیلبورد رب گوجه فرنگی چین چین شده است و از نمای آن کم کرده است. ضمن آن که برای این که بتوانیم تبلیغاتی محیطی خوبی را ارائه دهیم علاوه بر نکات مثبت باید نقاط ضعف آن را در نظر بگیریم تا در آینده بتوانیم بهترین طرح تبلیغاتی را در شهر های مختلف ایران ارائه دهیم.

بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

اگر چه در تبلیغات محیطی شهری و به خصوص شهر های بزرگ و پر رفت و آمد محلی شلوغ را انتخاب می کنند تا بیلبورد های تبلیغاتی بیننده های بیشتری داشته باشد اما در کنار آن باید دقت داشت که در محل نصب تبلیغات محیطی شلوغی تبلیغات بیش از اندازه نباشد، زیرا در این صورت احتمال دیده شدن و توجه به تبلیغات محیطی محصول مورد نظر کم می شود و ممکن است تبلیغات روند مثبتی را برای تولیدات کارخانه در پی نداشته باشد.

 

تصاویرگرافیکی کمپین چین چین

تصاویر گرافیکیاستفاده شده برای تبلیغ محیطی رب گوجه فرنگی چین چین بر پایه برندینگ جدید بوده و یک فرم فوتوژنیک دارد و برگرفته از بستر اصلی محصولات این شرکت یعنی گوجه است. در تصویر دیگر کار طراحی برگرفته شده است از طراوت و تازگی محصولات چین چین است و اشاره به تولید رب گوجه فرنگی با استفاده از محصولات و گوجه فرنگی های تازه و طبیعی است، به همین دلیل قوطی محصول به بوته گوجه فرنگی تشبیه شده است و حس تازگی و طراوت را در ذهن بیننده به خوبی شکل می دهد.

بررسی تبلیغات رب گوجه فرنگی چین چین

استفاده از پس زمینه سبز در تبلیغات محیطی چین چین نیز کاملا فکر شده و به طور عمدی استفاده شده است تا نشانه ای از طبیعی بودن محصول و سر زنده بودن و شادابی آن دارد و به دلیل آن که تبلیغات محیطی بار ها در مقابل دیدگان عموم مردم قرار می گیرد باعث می شود تا ویژگی های اشاره شده در تبلیغات محیطی رب گوجه فرنگی چین چین در ذهن باقی بماند و یک پس زمینه ذهنی مثبت از این محصول در خاطر افراد باشد تا هنگام خرید بدون وقفه آن را انتخاب کنند و بیشترین بهره را از خرید محصولی با کیفیت و طبیعی ببرند.

Related Articles

یک نظر دهید