خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تبلیغات کلاسیک چیست؟

تبلیغات کلاسیک چیست؟

دسامبر 9, 2018
تبلیغات کلاسیک چیست؟

تبلیغات کلاسیک امری بسیار مهم در دنیای امروز است اما متاسفانه در برندها و کمپانی های امروزه شاهد عدم توجه دقیق و حرفه ای بر مسیله ی تبلیغ و برند سازی هستیم. این موضوع امروزه در شرکت های کشورهای جهان سومی بسیار رایج است. در صورت استفاده مناسب و و اختلاط مباحثی مانند فلسفه و روانشناسی می توانید به راحتی اقدام به برند سازی و پیشرفت در زمینه ی مارکتینگ و در بازه زمانی مشخص شوید.

تبلیغات کلاسیک و مفهوم اصلی آن:

بدون شک نمی توان در دنیای امروزی ارتباط دوسویه میان هنر و تبلیغات را نادیده گرفت. این موضوع را نباید فراموش کرد که تبلیغات و مدل های مختلف آن نیز مانند علوم و یا هنر همزمان در حال پیشرفت و ترقی است. در تبلیغات دو عامل اثر بخشی و زیبایی نقش به سزایی در موفقیت یک تبلیغ دارند. اگر خواهان داشتن تبلیغی حرفه ای و موفق هستید می بایست توازن و هماهنگی را میان این دو عامل ایجاد کنید. برای ایجاد این تعامل نیازمند به یک فرد حرفه ای و آشنا به این اصول است. تبلیغات کلاسیک گونه ای از تبلیغات هستند که به این موارد به خوبی می بایست رعایت شود.

تبلیغات کلاسیک را می توان جزو یکی از سبک های اصلی تبلیغات دانست که در آن سادگی، زیبایی و وضوح به طور کامل در آن رعایت می شود. در تبلیغات کلاسیک بدون هیچ گونه تقلید و یا بزرگ نمایی و با تکیه بر فیگورهای انسانی به تکرار به کار برده می شود. ارتباط بین کالا و محصول و از طرفی استفاده از نیروی انسانی جزو اصول مهم و حیاتی تبلیغات است.

تبلیغات کلاسیک چیست؟

تبلیغات کلاسیک و ویژگی های آن:

 • رعایت توازن میان تعادل و کمال:

در  این روش از تبلیغات کلاسیک سعی می‌شود بدون هیچ گونه بزرگ نمایی و در جهت حقیقت درمورد محصول به مخاطب اطلاعات موردنیاز ارایه گردد و مخاطب را برای خرید محصول ترغیب نماید. در بهترین حالت، کارایی محصول مورد نظر به مخاطب معرفی می گردد و تلاش بر این است که تبلیغات کلاسیک مربوط به محصول کاربردی و کارکردی باشد.

 • حقیقت گرایی:

بیان و نمایش ویژگی‌های محصول به صورت واضح و کاملا واقعی یکی دیگر از مزیت های این متد تبلیغاتی می باشد. قرار گذاشتن محصول به صورت آزمایشی در اختیار مشتری یکی از مواردی است که نشان دهنده ی ویژگی مثبت تبلیغات به سبک کلاسیک می باشد.

 • نمونه های عالی عامل موفقیت محصول:

در بعضی مواقع نیاز است برای این که ویژگی های مثبت یک محصول را به نمایش گذاشت، از نمونه های حرفه ای و برتر آن مثال زد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

 • سادگی و اختصار؛ این تبلیغات کلاسیک است:

استفاده از ساده ترین و مشخص ترین عناصر برای معرفی و آشنا سازی مخاطب درمورد محصول از جمله ویژگی های اصلی و اساسی تبلیغات کلاسیک می باشد که برای ایجاد چنین تبلیغاتی می بایست آن را رعایت کرد.

 • رعایت توازن میان سه عنصر موضوع- زمان و مکان:

چیزی که در اکثر تبلیغات کلاسیک رایج و اصولی است این موضوع است که در میان سه عنصر زمان، مکان و موضوع تغییری ایجاد نشود و هر ان چه که مربوط به محصول مورد نظر است متناسب با شرایط، زمان و یا مکان مورد نظر مرتب گردد.

بررسی مقایسه ای میان مارکتینگ کلاسیک و مدرن:

همانطور که در تبلیغات کلاسیک مشخص و مبرا است، نظر آحاد مشتریان مهم است اما در این زمینه بازاریابی مدرن با تکیه بر روش های جدید و متفاوت نظر تک تک مشتریان مورد بررسی قرار می گیرد که با توجه به این ویژگی های ذکر شده به آن بازاریابی کلاسیک می گویند. این روش مارکتینگ در مقایسه با روش سنتی آن در ۸ موضوع مورد بررسی قرار می گیرد.

تبلیغات کلاسیک چیست؟

 • دیدگاه مشتری:

اگر بخواهیم میان تبلیغات کلاسیک و مدرن در زمینه‌ی مشتری و نظرات آن ها جویا شویم باید این موضوع را ذکر کرد که در تبلیغات کلاسیک آن چه که مهم و حیاتی نظر کلی مخاطب یا همان مشتری است در حالی که در تبلیغات مدرن نظر تک به تک مشتریان دریافت شده و مورد بررسی قرار گرفته و در طراحی و یا رفع ایراد و اشکال محصول لحاظ می‌شود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سودآوری محصول

 • آگاهی نسبت به مشتری و یا دنبال کننده محصول:

در بازاریابی مدرن با توجه به آگاهی نسبت به مشتری خود و با اتکا به فناوری اطلاعات در مقایسه با تجارت کلاسیک پیشی گرفته است. به همین دلیل نیاز مخاطب خود را می‌داند و سعی در رفع آن به وسیله ی محصول خود دارد. در بازاریابی کلاسیک اطلاعات مرجع و موثقی نسبت به مشتری وجود ندارد.

 • نیاز مشتری:

امروزه تولید محصول به روش انبوه و توجه به نیاز مشتری در راس سیاست های کمپانی هاست. در بازاریابی کلاسیک سعی در تولید محصول و فراهم کردن آن برای مخاطب به نحو مطلوب است در صورتی که در بازاریابی مدرن به صورت انبوه و با توجه به سود و توجه به نیاز مشتری اقدام به تولید و یا فراهم کردن محصول می‌کنند.

تبلیغات کلاسیک چیست؟

 • آگاهی عمومی:

در تبلیغات کلاسیک آگاهی عمومی و یا همان تبلیغات به صورت گسترده صورت میگیرد اما نکته ای که درمورد مارکتینگ مدرن صورت میگیرد این است که بیشتر توجه بر مخاطب و ارائه ی اطلاعات مورد نیاز مشتری است.

 • برقراری ارتباط با مشتری:

در این بخش مارکتینگ مدرن با حفظ حریم شخصی مشتری سعی بر ارائه ی تبلیغات و بازاریابی خود هستند.  درصورتی که میتوان خلاف آن را در بازاریابی کلاسیک مشاهده نمود. بدون هیچ گونه اجازه از مشتری و یا به طور کل عموم سعی بر بازاریابی و تبلیغ می شود. این موضوع را می توان به صورت پیامک در گوشی تلفن همراه به وضوح دید.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

 • سهم و سود:

در گذشته و در بازاریابی سنتی هدف اصلی دریافت سود از بازار است اما امروزه این موضوع به مشتریان فعلی تغییر پیدا کرده است. یعنی در تبلیغات مدرن برخلاف تبلیغات کلاسیک هدف اصلی جذب سود از مشتریان فعلی است.  دلیل اصلی آن را می توان به خاطر رقابت بسیار بالای شرکت ها و کمپانی های متعدد در شاخه های کاری یکسان دانست. در بازاریابی مدرن برخلاف تبلیغات کلاسیک میزان بهره وری به میزان قابل توجهی بیشتر است.

تبلیغات کلاسیک چیست؟

 • هدف اصلی بازاریابی:

در تبلیغات کلاسیک برخلاف بازاریابی مدرن توجه به قشر کلی و همگی مشتریان و یا حتی مخاطبان است درصورتی که در بازاریایی مدرن هدف اصلی حفظ مشتری است نه جذب افراد جدید که همین موضوع به مرور زمان باعث افزایش سود و استقبال افراد جدید از محصول مورد نظر میگیرد.

 • دیدگاه و بازتاب ها درمورد بازاریابی:

در گذشته به تبلیغات به عنوان عاملی برای هدر رفتن وقت و هزینه می‌دانستند. در صورتی که با دقت به نکات و استراتژی های اساسی درمورد چگونگی بازاریابی و جذب مشتری، می‌توان به راحتی به موفقیت و پیشرفت در زمینه ی کار و حرفه ی خود شوند.

Related Articles

یک نظر دهید