خانه مقالاتخلاقیت در تبلیغات خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت در تبلیغات

سپتامبر 23, 2018
خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت در تبلیغات در جامعه امروز برای حفظ بازار تجاری، یکی از موارد اجتناب ناپذیر است. خلاقیت در تبلیغات بر میزان اثر گذاری بر مخاطب و همراهی افراد جامعه با پیام تبلیغاتی ما اثر فراوانی دارد. امروزه با پیشرفت زندگی شهری و گسترش جمعیت در جامعه، روز به روز بر اهمیت تبلیغات افزوده می شود. در واقع با خلاقیت در تبلیغات می توانیم به یک فرهنگ سازی مناسب دست بزنیم تا مخاطب با خواسته ما همسو شود.

گسترش زندگی شهری باعث بوجود امدن شرکت های تجاری و کسب و کار های بسیار زیادی شده است. در نتیجه مسئله رقابت برای پایداری در جامعه اقتصادی امری ضروری ست. برای داشتن یک بازدهی در خور توجه باید به خلاقیت در تبلیغات توجه ویژه ای شود. زمانی که ما با خلاقیت در تبلیغات یک ایده جدید برای معرفی خود ارائه می دهیم، به دلیل تازگی کار توجه بخش بزرگی از جامعه به سمت پیام تبلیغاتی ما جلب می شود. بدست اوردن مخاطب حداکثری در اثر خلاقیت در تبلیغات باعث بازدهی اقتصادی بالایی خواهد  بود.

در ادامه با معرفی برخی موارد برای خلاقیت در تبلیغات با ما همراه باشید.

خلاقیت در تبلیغات با توجه به فصول سال

متناسب با هر فصل نیازهای جامعه تغییر خواهد کرد. افزایش جمعیت و گسترش جامعه شهری، این نیاز ها را روز به روز به سمت بالا می برد. با توجه به نیازهای ویژه هر فصل می توان با جامعه همراه شد.

خلاقیت در تبلیغات

در فصل بهار با توجه به فرهنگ ایرانی برای عید و خریدهای سالانه تمام افراد جامعه، می توان با خلاقیت در تبلیغات شاهد افزایش فروش خوبی بود. در شروع سال جدید فروش سالنامه ها افزایش می یابد. می توان در فصل بهار با چاپ سالنامه که با تبلیغات مورد نظر ما همراه است، به خوبی در جامعه شناخته شد.

فصل تابستان آغاز تعطیلی مدارس و دانشگاه هاست. با توجه به این تعطیلی سفرهای افراد جامعه آغاز می شود. فصل تابستان به دلیل گرمی و تابش شدید افتاب، استفاده از کلاه و آفتابگیر الزامی ست. خلاقیت در تبلیغات تابستانی می تواند بر روی کلاه ها باشد. با این روش خلاقیت در تبلیغات و استفاده تعداد زیادی از افراد جامعه می توان شاهد شناخته شدن مناسب و بازدهی بالا بود.

مطلب پیشنهادی ما

تبلیغات مترو و بررسی بهترین مکان های انتخابی آن

فصل پاییز آغاز سال تحصیلی است. سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه به مدارس و دانشگاه ها می روند. استفاده از نوشت افزارها به شدت افزایش می باید. پس خلاقیت در تبلیغات می توان بر روی نوشت افزارهایی مانند خودکار باشد. تمام برندها و شرکت های تجاری با خلاقیت در تبلیغات با نوشت افزارها می توانند شاهد معرفی خود به جامعه و در نتیجه افزایش بازدهی جامعه بود.

در فصل زمستان با آغاز فصل سرما و بارس برف و باران شاهد کاهش شدید دما هستیم. در این فصل استفاده از کلاه های بافت به شدت افزایش می یابد. با خلاقیت در تبلیغات بر روی کلاه ها در این فصل می توان شاهد استفاده جمعیت بسیار بالایی از افراد جامعه و در نتیجه افزایش بازدهی بود.

خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت در تبلیغات در راهپیمایی ها

راهپیمایی یک حرکت گروهی و با حضور افراد بسیار زیادی در محیط های وسیع انجام می شود. راهپیمایی یکی از راه هایی بیان خواسته با رهبران جامعه و جهان است که از طریق رسانه های مختلف باتاب دارد. با توجه به حضور افراد زیادی در مراسم راهپیمایی، می توانیم با انجام خلاقیت در تبلیغات افراد بسیار زیادی در این مراسم ها با پیام تبلیغاتی خود همراه کنیم.

در مراسم های راه پیمایی معمولا برای هماهنگی افراد جامعه از لوازم مختلفی استفاده می شود. یکی از این لوازم بادکنک ها هستند. با انجام خلاقیت در تبلیغات با بادکنک و توزیع آن بین افراد می توانیم شاهد تبلیغات سیاری باشیم. یکی دیگر از این لوازم راهپیمایی، استفاده از بنر هاست. عنوان مراسم های راهپیمایی متفاوت است. با چاپ بنر های مناسب و خلاقیت در تبلیغات، می توانیم با خیالت راحت معرفی خود را به جمع بسیار زیادی از افراد حاضر بسپاریم.

مطلب پیشنهادی ما

تبلیغات محیطی و ۵ ویژگی جذاب آن

خلاقیت در تبلیغات با استفاده از رنگ ها

امروزه در سطح کشور ما شاهد افزایش روز افزون برند ها و شرکت های مختلف تجاری هستیم. تمام شرکت ها برای معرفی خود نیاز به یک لوگو خاص دارند. در طراحی لوگو همواره از رنگ خاصی استفاده می شود. خلاقیت در تبلیغات با استفاده از رنگ یکی از راهکارهای روانشناسی برای همراهی با پیام تبلیغاتی ماست. زمانی که با یک گروه رنگ خاص شناخته شوید، هر زمانی این رنگ به چشم مخاطب بیاید به یاد تبلیغات شما خواهد افتاد. برای خلاقیت در تبلیغات با استفاده از رنگ ها شاهد یک بازدهی همیشگی با دیدن رنگ ها خواهیم بود.

خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت در تبلیغات با سایه بان های مغازه

بازار هر شهر، نبض اقتصادی آن شهر است. برای زنده ماندن پویایی یک شهر همواره هیاهوی تجاری بازار مورد توجه خواهد بود. بازار هر شهر تعداد بسیار زیادی مغازه دارد. روزانه افراد بسیار زیادی برای خرید به مغازه ها مراجعه می کنند. سایبان ها یکی از  لوازم الزامی استفاده مغازه هاست. یکی از روش های خلاقیت در تبلیغات استفاده از همین سایبان هاست. لبه سایبان ها بهترین محل برای انجام تبلیغات هستند. می توان از سایبان ها به عنوان یک بیلبورد رایگاه استفاده کرد. هر روزه افراد زیادی در بازار رفت و آمد دارند. پس با دیدن این سایبان ها توجهشان به پیام تبلیغاتی ما جلب می شود. این روش خلاقیت در تبلیغات به دلیل پرداخت نکردن هزینه های کرایه بیلبورد می توان مورد توجه شرکت های تجاری و صاحبین کسب و کار باشد.

خلاقیت در تبلیغات با استفاده از فرهنگ سازی

توجه به مسائل فرهنگی روز به روز در حال افزایش است. جمعیت بسیار بالای شهر برای انتقال پیام های فرهنگی اماده هرگونه فعالیت مثبت هستند. با خلاقیت در تبلیغات در روش های فرهنگی علاوه بر این که قشر بسیار بالایی از جامعه پیام تبلیغاتی را دریافت می کنند،  به دلیل استقبال بالای افراد از فرهنگ سازی های مثبت شاهد بازدهی و بدست اوردن جایگاه والایی در جامعه خواهید بود. یکی از روش های خلاقیت در تبلیغات با استفاده از فرهنگ سازی، چاپ بنر و بیلبورد در سطح شهر است. یکی دیگر از روش های خلاقیت در تبلیغات برای فرهنگ سازی توضیح کتاب با لوگوی تبلیغاتی خاص شرکت هاست. با استفاده از مسائل فرهنگی برای تبلیغات می توانیم بگوییم با اقبال عمومی برای بازار فروش روبرو خواهیم بود.

خلاقیت در تبلیغات

خلاقیت در تبلیغات با روش های مجازی

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی استفاده از دنیای مجازی روز به روز در حال افزایش است. هر روز شاهد به وجود امدن نرم افزارهای ارتباطی جدیدی هستیم. از طرفی با گسترش پدیده شهر نشینی شاهد این هستیم که افراد مانند سابق فرصتی برای خرید حضوری کم تر به دست می اورند. در نتیجه شاهد فروشگاه های آنلاین بسیار بالایی هستیم. خلاقیت در تبلیغات یکی از روش های همسو شدن با تکنولوژی است. با پیشرفت تکنولوژی و سایت ها می توان گفت تبلیغات آنلاین بر روی سایت یکی از بهترین روش های خلاقیت در تبلیغات و در نتیجه بازدهی بالایی هستیم.

فضای مجازی و شبکه های مختلف اجتماعی مانند اینستاگرام یکی دیگر از بستر های مفید برای خلاقیت دد تبلیغات هستند. با انتخاب و طراحی یک محیط مناسب تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی شاهد افزایش مخاطب و در نتیجه بازدهی بالایی خواهیم بود. روش های خلاقیت تبلیغاتی با استفاده از فضای مجازی به دلیل حضور افراد بسیار زیادی در این فضا ها از اهمیت بالایی بر خوردار است. پس در این زمانه برای داشتن یک موقعیت مناسب تجاری در جامعه باید به خلاقیت در تبلیغات در فضای مجازی توجه ویژه ای شود.

مطلب پیشنهادی ما

تلویزیون شهری و هر آنچه که در مورد آن باید بدانیم

جمع بندی کلی مسائل خلاقیت در تبلیغات

اهمیت مسئله تبلیغات در جامعه امروز بر کسی پوشیده نیست. روزانه در جامعه تجاری شاهد متولد شدن شرکت های جدید تجاری و کسب و کار های تازه ای هستیم. در نتیجه برای ثابت ماندن در این محیط گسترده نیاز داریم به خوبی موقعیت خود را در جامعه تثبیت کنیم. روش های تبلیغات امروزه در جامعه بسیار گسترش یافته است اما همیشه روشی در خاطر مردم باقی خواهد ماند که نو آوری داشته باشد. خلاقیت در تبلیغات برای داشتن یک موقعیت مناسب در جامعه الزامی ست. با ارائه روش های خلاقانه می توانیم جایگاه مناسبی در دید جامعه پیدا کنیم.

نکته مهمی که همواره باید به آن توجه شد این است که زمانی که می خواهیم از یک خلاقیت در تبلیغات استفاده کنیم، باید مدنظر قرار دهیم که بازخورد منفی نداشته باشیم. به طور مثال می توانیم به خلاقیت در تبلیغات در زمینه  استفاده از احادیث نام ببریم. توجه به تولید داخلی امروزه دارای اهمیت بالایی ست. اما در سطح شهر شاهد بنرهایی با مضامین مذهبی که پیام هایی را منتقل می دهند هستیم. به طور مثال برای خرید کالای خارجی از احادیث مرتبط با کفار استفاده شده است. کار هایی از این دست به جای به دست اوردن موقعیت مناسب، واکنش های منفی را در سطح شهر به همراه داشته است.

زمانی که می خواهیم از خلاقیت در تبلیغات استفاده کنیم باید توجه داشته باشیم که نظر منفی در سطح جامعه به همراه نداشته باشد. خلاقیت در تبلیغات همواره باید به نگاه مثبت جامعه همراه شود تا شاهد بازدهی مناسبی باشیم. محیط کلی جامعه شهری از افراد مختلف با سلیفه های مختلفی تشکیل شده است، پس زمانی که می خواهیم به خلاقیت در تبلیغات دست بزنیم باید با اقبال عمومی همراه شویم. بهترین روش خلاقیت در تبلیغاتی، روشی خواهد بود که هم با نیازهای جامعه و هم با تکنولوژی روز همراه شود.

Related Articles

یک نظر دهید