خانه مقالات نقد و بررسی جامع درمورد حمایت از تولید کالای داخلی

نقد و بررسی جامع درمورد حمایت از تولید کالای داخلی

دسامبر 9, 2018
نقد و بررسی جامع درمورد حمایت از تولید کالای داخلی

متاسفانه امروزه شاهد وجود خیل عظیمی از محصولات گوناگون خارجی در بازار داخلی کشور خود هستیم به طوری که این موضوع باعث شده است تا میزان توجه و جذب مشتریان به کالای داخلی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. این عامل مدت هاست که در بازار و اقتصاد ما تاثیر گذار بوده است و همچنان باعث ضربه به اقتصاد کشور عزیزمان یعنی ایران می شود. دلایل بسیار زیادی برای به وجود آمدن این مشکل شده است که به بررسی آن می پردازیم.

مصرف گرایی و وابستگی به واردات عاملی تاثیر گذار بر ضربه زدن به تولید کالای داخلی:

حمایت از تولید ملی و تولید کالای داخلی یک موضوع بسیارحیاتی و امری بسیار ضروری است زیرا با توجه به وضعیت امروز کشور توجه به این موضوع باعث پیشرفت اقتصادی و جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات پی در پی از جهت مصرف کالاهای خارجی می گردد و تولید کالای داخلی به ایجاد شغل کمک می کند.

ضرورت تولید کالای ملی و تبلیغ آن

از طرفی تجمل گرایی و مدگرایی یک سری برندهای خارجی باعث شده تا توجه مردم به کالای داخلی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. در این قشر اصلی آسیب دیده در این موضوع مردم هستند. البته می توان دلیل گرایش مردم به برندهای خارجی را عدم برآورده کردن کالاهای داخلی از نظر کیفی و بحث قیمت دانست. این موضوع نیازمند پیگیری موشکافانه توسط صنعتگران و مسیولین ذی ربط دانست.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

تولید کالای داخلی گامی مهم جهت اشتغال زایی و رونق اقتصادی:

این موضوع را نباید فراموش کرد که تولید ملی می تواند گامی اساسی برای یشرفت اقتصادی و از طرفی اشتغال زایی برای جوانان این مرز و بوم باشد. در واقع با توجه به بخش داخلی می توان اقتصاد را قوی تر از قبل نمود و از طرفی میزان اشتغال زایی در کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داد. این موضوع در طولانی مدت باعث افزایش میزان درآمد مردم و رفاه اقتصادی می گردد.

نقش اصلی صنعتگران در تولید کالای داخلی:

مطمینا بر کسی پوشیده نیست که تولید کنندگان و صنعتگران می بایست توجه بسیار زیادی بر مسیله ی تولید کالای داخلی و ملی و ارایه ی به موقع آن به مردم دهند. مردم نیز با استقبال از تولید کالای ملی می توانند در موفقیت این بخش از چرخه ی اقتصادی به موفقیت کشور خود و آبادانی کشور کمک کنند. توجه صنعتگران و نهاد های نظارتی برای تولید ملی یکی از بیانات اصلی مقام معظم رهبری در سخنرانی های مکرر ایشان است که عمل به این موضوع باعث موفقیت جمعی دولت و مردم ایران می شود.

ضرورت تولید کالای ملی و تبلیغ آن

صنعتگران و تولید کنندگان محترم کالاهای داخلی در صورت اتکا به نیروی ایرانی و استفاده از تکنولوژی و ابزار به روز کمک به سزایی در افزایش میزان کیفیت کالای مورد نظر و از طرفی افزایش میزان سود خود می شود. مردم عزیز کشور ما نیز با مشاهده ی این تلاش ها و پیگیری های همه جانبه دولت و نهادهای مسیول اقدام به خرید و استقبال از کالای ملی می کنند. تناسب میان قیمت و کیفیت کالا موضوعی است که بسیار مورد اهمیت مردم است که توجه به این موضوع باعث ترغیب مردم برای خرید می شود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

حمایت ملی از تولید کالای داخلی:

این اقدام زمانی تحقق پذیر است که مردم با نگرشی مثبت و با روی گشاده نسبت به کالای ملی که به دست جوانان این مرز و بوم تولید شده است استقبال کافی به عمل آورده و نسبت به خرید آن اقدام کنند. البته نباید بحث حقوق مصرف کننده و انتظارات او از قیمت معقول برای کالا و با کیفیت بودن آن را فراموش کرد. این موضوع نیازمند پیگیری دولت و نهادهای وابسته به آن و از طرفی خود تولید کننده است. تولید کالای داخلی زمانی با موفقیت روبرو می شود که مردم از آن استقبال کنند. با استقبال مردم کالای ملی توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را داشته و حتی می تواند در بازارهای بین المللی حرف های بسیار زیادی را برای زدن داشته باشد.

تلاش مداوم در تولید و بنیان گذاری فرهنگ جهادی:

بنیان ذهنی و پایه گذاری فکری برای موفقیت در هر زمینه ای بسیار حیاتی است. بحث تولید کالای داخلی نیز یکی از این مواردی است که با جا انداختن فرهنگ جهادی و آماده سازی ذهنی نسبت به کالای ملی می توان میزان بهره وری و موفقیت کشور را در این زمینه به میزان بسیار زیادی افزایش داد. با توجه به شرایط کنونی جامعه با تغییر الگوی مصرفی و توجه به این موضوع که هدف اصلی مصرف، ارتقاع بهره وری و افزایش تولید کالای ملی باشد تا کشور به برنامه ریزی اقتصادی خود رسیده و همان چشم انداز بیست ساله نظام را تداعی کند.

ضرورت تولید کالای ملی و تبلیغ آن

نه به شعار و عملی نمودن تولید کالای ملی:

هر اقدام مهمی اگر به بحث شعار و یا به اصطلاح شعار زده شود دیگر نمی توان از آن انتظار ترقی و موفقیت داشت. تولید کالای داخلی امری ضروری است که نیازمند تلاش مداوم و پیگیری های پی درپی است. از طرفی در این موضوع بهتر است که تنها به چند همایش و یا گردهمایی بسنده نکرده و نسبت به این موضوع اقدامی جهادی و هوشمندانه کنیم تا به موفقیت لازم در بحث تولید کالای ملی برسیم. طبق گفته های رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای نصب چند تکه بنر و برگزاری همایش در مورد این موضوع دردی را از این موضوع دوا نمی کند و می بایست نسبت به بحث تولید ملی به پا خواست و اقدامی جهادی کرد. اقدام هوشمندانه و مستمر چاره ی کار است و باعث موفقیت بازار داخلی و افزایش بهره وری در زمینه ی تولید کالای داخلی می شود.

مردم؛ عامل مهم برای موفقیت ملی در عرصه ی تولید کالای داخلی:

از دیگر عامل مهم و حیاتی برای موفقیت در زمینه ی تولید کالای داخلی مشارکت مردم و استقبال آن ها از این موضوع است. با افزایش آگاهی مردم در زمینه ی تولید ملی در آینده ای نه چندان دو می توانند تاثیر آن را در زندگی خود حس کرده و از لحاظ اقتصادی و سبک زندگی به رفاه قابل توجهی برسند. استقبال مردم با حمایت دولت از بخش داخلی اقدامی شدنی است که می تواند باعث موفقیت کشور ایران در زمینه ی اقتصادی شود.

آموزش را نباید در تولید کالای داخلی بی تاثیر دانست:

در جامعه ای که میزان آموزش و آگاهی مردم بالا باشد، آن جامعه موفق تر است و می تواند به اهدافی همچون تولید کالای داخلی دست یابد. برای این که بتوان در زمینه ی اقتصادی و بحث تولید کالای داخلی موفق بود می بایست آموزش در این زمینه را برای مردم شروع کرد و میزان آگاهی آن ها را در این زمینه افزایش داد. با توجه به اعمال تحریم ناعادلانه غرب بر جمهوری اسلامی ایران میزان آگاهی عمومی مردم از طریق آموزش در این زمینه می بایست افزایش پیدا کند تا بتوان با کمک دولت و مردم در زمینه ی اقتصادی به موفقیت مورد انتظار خود دست یابیم.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

چاپ بنر تبلیغاتی و نقش آن در سودآوری محصول

رسانه و تبلیغات عاملی حیاتی برای موفقیت در تولید کالای ملی و زمینه ی اقتصادی:

برای افزایش آگاهی و موفقیت یک موضوع و یا اقدامی خاص وجود تبلیغات و رسانه حیاتی است. این عامل می تواند تاثیر به سزایی در پیشرفت و افزایش میزان تولید کالای داخلی در کشور گردد. استفاده و بهره گیری از برنامه های تلویزیونی و رادیویی می تواند گزینه های بسیار مناسبی برای اطلاع رسانی به مردم یک جامعه باشد. همان طور که می دانید موضوع رسانه و تبلیغات به طور کاملا حرفه ای و جدی در کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرد.

ضرورت تولید کالای ملی و تبلیغ آن

این موضوع به نوبه ی خود باعث افزایش آگاهی مردم از موضوع مورد نظر شده و همراه آن میزان استقبال مردم نیز افزایش پیدا می کند. بحث تولید کالای داخلی را نیز می توان به راحتی از طریق رسانه ی ملی و یا به طور خصوصی مورد بررسی و پیگیری قرار داد. ایجاد کمپین های حمایتی نیز یکی دیگر از مواردی است که آگاهی و استقبال مردم از یک موضوعی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد و باعث سودآوری و موفقیت در زمینه ی اقتصادی برای یک کشور می گردد. به عنوان مثال برگزاری کمپین های حمایتی از تولید کالای داخلی و اشتغال بومی در شهرهای بزرگ مانند مشهد تاثیر به سزایی در حمایت کالای ملی کرده است.

حس تعهد هر فرد برای تولید کالای داخلی تاثیرگذار است:

در صورتی که فردی به موضوعی تعهد و یا به عبارتی ارق داشته باشد تمام تلاش خود را برای صیانت و یا بهبود آن می کند. بحث تولید کالای داخلی و ملی نیز موضوعی است که نیازمند توجه فردی و احساس وظیفه ی هر فرد به عنوان شهروند یک کشور است. ضروری است که مردم، مسیولان رسانه، نهادهای نظارتی و از طرفی نیز مردم درمورد تولید کالای داخلی توجه لازم را داشته و نسبت به موفقیت این موضوع در زمینه ی اقتصادی اقدامات لازم را دست به دست هم به عمل آورند. در میان تلاش جهادی که پیش تر درمورد آن اشاره شد و رونق اقتصادی در زمینه ی تولید کالای داخلی و ملی تعادل و رابطه ی مهمی وجود دارد. پیدا کردن بازار مناسب و در خور شخصیت و کیفیت کالای ملی یکی دیگر از مواردی است که افراد ذی ربط می بایست نسبت به آن تعهد کافی را داشته و نسبت به ایجاد آن اقدام کنند. اخیرا در این زمینه خانه طراحان انقلاب اسلامی اقدام به طراحی آثار مهمی کرده اند تا از این طریق بتوانند افراد را درمورد تولید کالای داخلی و استفاده از آن ترغیب نمایند.

Related Articles

یک نظر دهید