خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تبلیغات محیطی در قم چه محتوایی دارند؟

تبلیغات محیطی در قم چه محتوایی دارند؟

دسامبر 7, 2018
تبلیغات محیطی در قم چه محتوایی دارند؟

تبلیغات محیطی یکی از بخش های مهم برای معرفی محصولات و شرکت خود می باشد که هم باعث زیباسازی شهر می شود و هم می تواند آسیب های اجتماعی با خود به همراه داشته باشد. در هنگام طراحی تبلیغات محیطی باید تمام این موارد در نظر گرفته شود تا آسیب های اجتماعی با خود به همراه نداشته باشد. در این بخش می خواهیم به صحبت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در خصوص تبلیغات محیطی صورت گرفته در این استان بپردازیم. با ما همراه شوید.

کمبود تبلیغات محیطی در قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در خصوص کمبود تبلیغات محیطی پیرامون آسیب های اجتماعی اظهار کرد: در این استان حدود ۶۰۰ تابلو و بیلبورد تبلیغاتی در سرتاسر استان قرار دارد که در هیچ کدام از آن ها هیچ پیام فرهنگی وجود ندارد و به چشم نمی خورد و این موضوع باعث شده است که اشکلاتی به ما مسئولان گرفته شود.

سید موسی حسینی کاشانی در شورای فرهنگ عمومی که صد و هفتاد و دومین جلسه خود را پشت سر می گذاشت در سالن جلسات ساختمان اداری آستان مقدس حضرت معصومه (س) بیان کرد: در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم که گذشت به این نتیجه رسیدیم که یک کارگروه تبلیغات محیطی برای این استان تشکیل شود که بر بیلبوردهای تبلیغاتی نظارت داشته باشد و این موضوع در این مجلس به تصویب رسید.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تاثیر تبلیغات در نظافت شهری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به این موضوع که در این استان ۶۰۰ تابلو و بیلبورد تبلیغاتی وجود دارد، ادامه داد: از ۶۰۰ تبلیغات محیطی که وجود دارد ۴۰۰ بیلبورد در دست شهرداری می باشد و ۲۰۰ بیلبورد دیگر هم در اختیار اداره راهداری و حمل نقل جاده می باشد که آن ها را اداره و در اختیار متقاضیان قرار می دهند. تصمیم گیرنده نهایی در مورد این تبلیغات محیطی این دو نهاد دولتی می باشد.

تبلیغات محیطی در قم چه محتوایی دارد؟

وی در ادامه سخنان خود افزود: البته ناگفته نماند که تمامی تابلوها و بیلبوردهای که در سراسر شهر قرار دارند، جزو زیر مجموعه سازمان زیباسازی شهری هستند ولی شهرداری قم این بیلبوردها را که محل نصب تبلیغات محیطی هستند را میان قسمت های مختلف شهرداری تقسیم کرده است و آن ها در حال اجاره دادن این تابلوهای تبلیغاتی می باشند.

استفاده فرهنگی از تبلیغات محیطی در قم

همچنین حسینی کاشانی به این موضوع که در شورای فرهنگ عمومی ملاحضلات فرهنگی تابلوها و بیلبوردهای سطح شهر بررسی می شود، اشاره کرد و افزود: البته تعدادی از این تابلوها و بیلبوردها برای تبلیغات محیطی در اختیار بخش خصوص قرار گرفته است و آن ها تصمیم گیرنده در این مورد هستند. اما باید در خصوص استفاده فرهنگی از این تابلوها باید تدبیراتی صورت بگیرد تا پیام فرهنگی تبلیغات شهری در استان قم افزایش یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به موضوع محتوای فرهنگی مورد نظر شورای فرهنگ عمومی در بیلبوردهای تبلیغاتی این استان اشاره کرد و اظهار کرد: حجاب و عفاف و همچنین آسیب های اجتماعی موضوعاتی هستند که در تبلیغات محیطی استان قم توجه بسیار خاصی نسبت به آن ها دارد تا به درستی پیام های فرهنگی خود را به مردم منتقل کند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات نادرست و بررسی جامع عواقب آن

حسین کاشانی اظهار کرد: با توجه به اینکه در سطح شهر حدود ۶۰۰ بیلبورد تبلیغات محیطی قرار دارد ولی این ایراد به ما مسئولان وارد شده است که هیچگونه پیام فرهنگی در سطح شهر وجود ندارد و منظور از پیام فرهنگی، پیامی به غیر از اطلاع رسانی مراسمات فرهنگی می باشد که موضوع کاملا درستی می باشد.

وی افزود: طبق قانون تمام تبلیغات محیطی شهر باید تاییدیه خود را از کانون تبلیغات بگیرد که مجوز این کانون ها نیز از سوی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی صادر می شود و اگر قرار باشد این مسیر برای انجام تبلیغات محیطی سپری شود باید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگوی این تبلیغات شهری باشد ولی اصلی ترین مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که تعداد زیادی از تبلیغات شهری این مسیر را سپری نمی کنند.

Related Articles

یک نظر دهید