خانه اخبار و رویداد ها نصب تابلو بدون مجوز در حاشیه راه ها ممنوع است

نصب تابلو بدون مجوز در حاشیه راه ها ممنوع است

نوامبر 27, 2018
نصب تابلو بدون مجوز در حاشیه راه ها ممنوع است

از آنجایی که نصب تابلو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و به صورت غیر مجاز بر روی بناها و تاسیسات موجود در حاشیه و حریم راه ها باعث به وجود آمدن برخی مشکلات مانند: به هم خوردن تمرکز رانندگان، به وجود آمدن سوانح رانندگی، ایجاد اختلال در ایمنی، به وجود آمدن اختلال در ترافیک و … می شود، در حال حاضر ممنوعیت داشته و اقدام به این کار پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت. این ممنوعیت به علت عدم آشنایی اشخاص حقیقی و حقوقی با قوانین و مقررات نصب تابلو در حاشیه و حریم راه ها جهت کارهای اختصاصی و تبلیغاتی و بر اساس ماده ۷ قانون ایمنی راه ها اعلام شده است.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه غذا کودک

اعلام ممنوعیت نصب تابلو غیر مجاز در راه ها

سید علی حاج سید علیخانی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در نشستی درباره ممنوعیت نصب تابلو های تبلیغاتی و غیره و در دیگر مسائل و مشکلات موجود در راه ها اظهار کرد: استقرار و نصب تابلو و یا هرشیء دیگر، ریختن هر نوع مصالح و نخاله های ساختمانی، قراد دادن زباله های متفاوت، ریختن روغن موتور و نظایر آن در راه ها و حریم قانونی آن ها ممنوعیت داشته و موجب پیگرد قانونی خواهد شد. همچنین ایشان اظهار داشتند: ایجاد هر گونه عملیاتی که موجب اختلال در امر تردد وسایل نقیله چه در داخل شهر و چه خارج از محدوده قانونی شهر ها شود، نیز بر اساس همین قانون ممنوعیت دارد.

نصب تابلو در حاشبه بزگراه

سید علی حاج سید علیخانی ضوابط نصب تابلو در راه ها را اعلام نمودند:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان ادامه دادند: استقرار و نصب تابلو در حاشیه و حریم راه ها بایستی بر اساس قوانین و ضوابطی خاص صورت پذیرد. این قوانین و ضوابط شامل موارد زیر هستند:

  • مکان نصب مناسب
  • رعایت فاصله از علائم راهنمایی و رانندگی
  • اندازه مناسب حروف
  • رعایت فاصله از تقاطع های اصلی
  • ابعاد مناسب تابلو
  • و …

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

بررسی مزایا و معایب تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

بنابراین نصب تابلو های اختصاصی و تبلیغاتی در حاشیه راه ها و نیز در حریم های قانونی در کشور فقط با داشتن مجوزی که از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صادر شده است، امکان پذیر است. و در غیر این صورت و با مشاهده تخلف و عدم رعایت ضوابط و قوانین مطرح شده، با خاطی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

سید علی حاج سید علیخانی افزود: کسانی که از دارندگان تابلو های نصب شده مذکور هستند، می بایست به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان برای تعیین تکلیف تابلوهای نصب شده خود، مراجعه کنند و پس از طی مراحل اداری مجوز لازم را دریافت کنند.

نصب تابلو در حاشبه بزگراه

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان کرمان همچنین تصریح کردند که: طبق ماده ۳۰ آیین نامه، کلیه مراحل صدور مجوز برای نصب تابلو و علائم تبلیغاتی و اختصاصی شرح داده شده است و بر اساس آن تهیه و ساخت و استقرار هر نوع علائم تبلیغاتی و نصب تابلو های مختلف باید بر طبق ضوابط و شرایط موجود در ماده ۳۰ آیین نامه باشد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات نادرست چه عواقبی می تواند داشته باشد؟

چه اقداماتی برای اجرای قانون ممنوعیت نصب تابلو به صورت غیر مجاز انجام شده است؟

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان کرمان همچنین اعلام کردند : در حال حاضر کلیه تابلو های نصب شده و تبلیغات نوشتاری غیر مجاز بر روی تاسیسات و ابنیه در حاشه و حریم راه ها و محورهای مواصلاتی استان کرمان شناسایی شده اند. و بر اساس قانون ممنوعیت نصب تابلو و در جهت ایجاد و ارتقای ایمنی این راه ها، با پیگیری و طرح شکایت از طریق مراجع قانونی مربوطه، شروع به از بین بردن و پاک سازی این تابلو ها و کلیه علائم و نوشته های غیر مجاز نصب شده در راه ها کرده ایم.

Related Articles

یک نظر دهید