خانه مقالات تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

ژانویه 12, 2019
تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

کمپین شهروند سالم با همکاری شهرداری تهران با موضوع سلامت مردم و با هدف اطلاع رسانی با موضوع ایدز و پیشگیری از بیماری هایی غیر واگیر مانند قندخون و چربی اشباع شده در شهر تهران اجرایی شده است.

در این مطلب به موضوعات زیر اشاره خواهیم داشت:

  • هدف از برپایی و جزییات کمپین شهروند سالم
  • مخالفت با تبلیغات کمپین شهروند سالم
  • دیدگاه و نظرات هنرمندان به کمپین شهروند سالم

هدف از برپایی و جزییات کمپین شهروند سالم

کمپین شهروند سالم با همکاری شهرداری تهران به منظور اطلاع رسانی و تبلیغات اجرایی شده است که هدف از برپایی این کمپین اطلاع رسانی برای جلوگیری و پیشگیری از  بیماری هایی می باشد که بر اثر استفاده مدام از شکر یا نمک و چربی ایجاد می شود و همچنین بیماری هایی که در اولویت قرار دارند مثل اعتیاد؛ سرطان، و ایدز. فاز اول این کمپین به مصرف روغن نمک مواد قندی و بیماری های  ایدز و سرطان اخنصاص داده شده است و در فاز بعدی سایر بیماری ها اختصاص داده شده است؛ تمامی این موارد برای کمک به تغییر نوع سبک و الگوی زندگی ما اجرا شده است.

تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

این طرح توسط روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران با همکاری کار شناسان وزارت بهداشت شهر تهران و وزارت درمان و آموزش پزشکی بررسی شده و مورد تایید قرار گرفته است. هدف آن نیز ایجاد حساسیت برای شهروندان به منظور سلامت فردی، آگاهی از خطرات استفاده از نمک، چربی های اشباع شده و سایر پیام های سلامت عمومی برای شهروندان بوده است.

 کمپین شهروند سالم با هدف هوشیاری بیشتر برای سلامتی

خیلی از شهروندان به علت دغدغه های گوناگون نمی توانند به فکر  تغذیه مناسب و مصرف میوه در طول روز برای خود باشند و ان را در اولویت قرار بدهند و نمی دانند که مصرف تغذیه مناسب چقدر می تواند در سلامتی جسم ما نقش مفید داشته باشد اما با عبور از یک بزرگراه یا خیابان با دیدن بیلبوردهای تبلیغاتی راجب به سلامتی تلنگری به ما می خورد که باید بدانیم در کنار دغدغه های زندگی و کار بیشتر به فکر تندرستی و سلامت خود باشیم.

تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

پیام های کمپین شهروند سالم پیام های است که مردم را به سمت مصرف کمتر نمک؛ روغن و مواد قندی می کشاند (زندگی ما با مصرف کمتر مواد قندی سالم تر می شود) (کم تحرکی موجب بالا رفتن وزن و چربی خون می شود) (با مصرف بیش از حد نمک فشار خون شما بالا می رود) (نمک پر مصرف ترین ماده عدایی در ایران می باشد)( حذف نمکدان از سر سفره یا میز غذا) این پیام ها تنها بخشی از متن های این بیلبوردها می باشد. پیام های اجتماعی برخی از این بیلبوردها  نیز با موضوع بیماری ایدز می باشد که با تصاویر فرد مبتلا با رنگ قرمز و جمعیت با رنگ سیاه نشان داده شده است که پیشگیری از بیماری ایدز را تبلیغ می کند.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

اعتراض به کمپین شهروند سالم

این برای اولین بار بود که یک کمپین تبلیغاتی در شهر برای معرفی یک محصول برند نبوده است و تنها هدف این بیلبورد آگاهی و سلامت شهروندان بود؛ ولی این بیلبوردها از سوی بعضی از صاحبان کالا مورد انتقاد شدید قرار گرفت. چرا سلامت مردم برای این افراد حائز اهمیت نبود؟ آیا معیار تمام چیز ها در پول خلاصه می شود! آیا با پول می شود سلامتی از دست رفته مردم را خرید؟ کمپین تبلیغات شهر سالم از دیدگاه مردم بازخورد خوبی داشته است این در صورتی است  که از سوی صاحبین کالا با مخالفت های شدیدی روبرو شده زیرا تنها هدف این کمپین کمک به سلامت افراد جامه بوده و تبلیغاتی که سود کل آن برای همه شهروندان شهر است و بهره و منافظ شخصی در ان بکار نرفته است.

تمامی  تبلیغاتی که برای هوشیار کردن مردم در مقابله با ایدز و آسیب های اجتماعی می باشد از سوی صاحبین کالا مورد انتقاد قرار گرفته است و این در صورتی است که هر سال با درصد زیادی از بیماری ایدز در کشور روبرو هستیم و نگفتن این موضوع یک نوع خیانت به سلامت مردم می باشد.

تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

دیدگاه و نظرات هنرمندان به کمپین شهروند سالم

با وجود مشکلاتی که در شهرهای صنعتی وجود دارد همه افراد موافق این هستند که سلامتی شهروندان با فرهنگ سازی مناسب باید در اولویت قرار بگیرد؛ با استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی کمپین شهروند سالم توانستیم به فرهنگ سازی مردم در حوزه سلامت کمک کنیم و با استفاده از تبلیغات شهری سازمان زیباسازی به موضوع مهم سلامت مردم شهر به شکل هوشمندانه پرداخته شده است. شبکه های اجتماعی باعث شده اند تا اکثر هنرمندان نیز با استفاده از این شبکه ها با مخاطبانشان ارتباط بی واسطه برقرار کنند و این در صورتی است که با اشکار شدن یک موضوع مهم و واکنش از طرف حوزه سینما و موسیقی به آن موضوع خود به سوژه ای قابل توجه برای رسانه ها تبدیل می شود.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

دیدگاه هنرمندان از موضوع کمپین شهروند سالم به این صورت است که باید به فکر راهی برای جلب توجه مردم به وسیله بیلبوردهای تبلیغاتی بود تا دیدگاه مردم را به سوی خود جلب کند تبلیغات شهری محل تبلیغات محصولات برند یا نوشتن مقاله نیست لذا باید یک موضوع یا یک ایده جالب در قالب هنری تصویر و ترسیم شود که در بین مخاطبین تاثیر گذار باشد. کمپین شهروند سالم به این نتیجه رسیده که تبلیغات شهری یافتن یک راه اثر بخش برای آگاهی از یک پیام است.

Related Articles

یک نظر دهید