خانه مقالاتخلاقیت در تبلیغات تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک

تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک

سپتامبر 26, 2018
تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک

غذای کودک از مهم ترین عوامل رشد کودکان به حساب می آید و نقش ضروری و کلیدی در تکامل کودک چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ ذهنی ایفا می کند. غذا خوردن یکی از تجربه های شیرین و لذت بخش کودکان است که کودک به واسطه ی آن می تواند با دوستان و اطرافیان خود ارتباط برقرار کند و دنیای پیرامون خود را بهتر بشناسد. طبیعتا هر چه غذای کودک مغذی تر و حاوی ویتامین های مختلف باشد به سلامت و رشد و تکامل کودک کمک شایان تری می کند.

تبلیغات در حوزه ی مواد غذایی و غذای کودک یکی از موضوعات مهمی است که همواره در بحث های مربوط به تبلیغات مخصوص کودکان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و افراد متخصص در این حوزه معتقدند تبلیغات جالب و خلاقانه می تواند تاثیری زیادی بر کودکان بگذارد ما در این مقاله قصد داریم  در رابطه با اهمیت تغذیه مناسب کودکان با شما صحبت کنیم هم چنین با ذکر یک نمونه از تبلیغات غذای کودک، به تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک بپردازیم.

این مطلب نیز می تواند جالب و مفید باشد! از دست ندهید.

خلاقیت در تبلیغات چیست و هر آنچه که در مورد آن باید بدانیم

تاثیر تبلیغات بر روی کودکان

این روز ها دامنه تبلیغات بسیار گسترده شده و برای هر سنی تبلیغات خاصی در نظر گرفته می شود. طبیعتا کودکان نیز از این قائده مستثنا نیسند و برای آن ها هم تبلیغات مخصوص سن خودشان وجود دارد. تحقیقات و مطالعات نشان می دهند که تبلیغات تاثیر بسیاری نافذی در کودکان دارد به طوری که وقی یک کودک یک محصول تبلیغ شده را می بیند، احساس می کند آن را می فهمد و با آن ارتباط برقرار می کند. به عنوان مثال وقتی یک کودک محصول غذایی را بار ها و بار ها در تبلیغات مختلف نظیر تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات بر روی بیلبورد های خیابان مشاهده می کند، در هنگام خرید وقتی نمی داند کدام مارک را انتخاب کند، قطعا به سراغ آن مارک آشنا می رود و آن مارکی را که تبلیغات آن را دیده است خریداری می کند.

در این بین شرکت هایی که محصولاتی در ضمینه ی کودک تولید می کنند در صدد این هستند که با تبلیغات خلاقانه و جالب در ذهن کودکان ماندگار شوند و بتوانند از طریق تبلیغات غذای کودک به فروش بیشتری برسند.

تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک

تبلیغ خلاقانه غذای کودک نستله

شرکت تولید غذای کودک نستله برای تبلیغ و معرفی محصول تازه خود که طعم آن برگرفته از عسل و همینطور شیر است روش جالب و خلاقانه ای را به کار برده است. این شرکت برای تبلیغ غذای کودک NIDO در اقدامی هوشمندانه و در خور توجه، پوستری از یک پسر بچه را در ویترین شیشه ای که بالای آن  یک مجسمه قرار دارد طراحی نموده است به طوری که در ظاهر غذای کودک NIDO این پسر بچه را نیرو مند و قوی کرده است که توانسته با دستان خود مجسمه را در بالای سر خود نگه دارد

این شرکت تولید غذای کودک مدعی است که محصول تازه آن ها یعنی غذای کودک NIDO می تواند با دارا بودن طعم خوشمزه و دلچسب عسل که سرشار از ویتامین و مواد معدنی است کودکان را نیرومند کند. بر همگان واضح است که یک کودک خردسال قادر به بلند کردن چنین مجسمه ی بزرگی نمی باشد اما ظاهر زیبا و خلاقانه ی این تبلیغ می تواند توجه کودکان و والدین آن ها را جلب نماید واین امر باعث افزایش فروش این محصول  و شرکت تولید عذای کودک نستله شود.

این مطلب نیز می تواند جالب و مفید باشد! از دست ندهید.

مبلمان شهری چیست

این تبلیغ جالب غذای کودک در آوریل سال ۲۰۱۱ میلادی توسط آزانس تبلیغاتی Octante در شهر بوینس آیرس کشور آرژانتین به اجرا در آمده است. کارگردان های خلاق این تبلیغ  Emiliano Cortez و  Martín De Pasqualeهستند و کار میریت هنری این اثر هم بر عهده Emiliano Cortez بوده است. هم چنین کار عکاسی این تبلیغ خلاقانه را  Andrés Nogueira انجام داده است و کپی رایت این اثر هم به Martín De Pasquale تعلق دارد.

تاثیر تبلیغات خلاقانه در حوزه ی غذای کودک

اهمیت تغذیه مناسب کودکان

اهمیت تغذیه مناسب در کودکان بسیار بیشتر از بزرگ سالان می باشد چرا که عوارض ناشی از کمبود ویتامین های مواد غذایی در کودکان معمولا شدید تر و جبران ناپذیر تر از کمبود این ویتامین ها در بزرگ سالان است. داشتن تغذیه مناسب و در پی آن تامین ویتامین های مورد نیاز بدن نقش بسیار مهم و حیاتی در رشد و تکامل کودکان دارد. لذا باید ویتامین های مختلف از طریق مواد غذایی که در غذای کودک استفاده می شود جدب بدن کودکان شود.

به عنوان مثال ویتامین C که در مرکبات، گوجه فرنگی و سبزیجات به وفور یافت می شود، سلامت ماهیچه ها را تضمین می کند و بافت های متصل و پوست را تقویت می کند. ویتامین A  نیز باعث رشد و ساخت بافت ها و استخوان می شود و باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود این ویتامین در مواد غذایی مانند شیر، تخم مرغ و سیب زمینی یافت می شود که می توان از آن ها در غذای کودک بهره برد. هم چنین گروه ویتامین B  که شامل ویتامین های B1، B2، B3، B6 و B12 می باشد در مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ و ماهی یافت می شود که با اسفاده از آن ها در غذای کودک می توان سلامت سیستم عصبی کودکان را بهبود بخشید.

این مطلب نیز می تواند جالب و مفید باشد! از دست ندهید.

بررسی استیکر تبلیغاتی سه بعدی و مزایا معایب آن

وجود کلسیم و آهن در غذای کودک هم نکته مهمی است که نباید فراموش شود. کلسیم که در لبنیاتی مانند شیر و ماست وجود دارد به رشد کودکان و ساخت استخوان های قوی کمک می کند بنابراین هیچ گاه نباید از غذای کودک حذف شود. هم چنین آهن که برای سلول های خونی بسیار ضروری است کمک زیادی به رشد کودک می کند.

نتیجه گیری

با مرور مقاله فوق می توان به این نتیجه رسید که اهمیت به تغذیه کودکان امری ضروری و مهم است. از این رو تبلیغات خلاقانه غذای کودک می تواند اثر زیادی بر کودکان داشته باشد. به همین علت شرکت های تولید غذای کودک با سرمایه گزاری بر روی تبلیغات محصولات غذایی کودکان و انجام تبلیغات خلاقانه و هدفمند می توانند در این زمینه ی به فروش بالایی دست یابند.

Related Articles

یک نظر دهید