خانه مقالات رسانه در تبلیغات

رسانه در تبلیغات

دسامبر 2, 2018
رسانه در تبلیغات

رسانه در تبلیغات نقشی تعیین کننده دارد و به همین دلیل، یک امر بسیار مهم در موفقیت تبلیغات شهری محسوب می شود. امروزه تبلیغات، اهداف ارزشمند و گوناگونی را دنبال می کند که از مهم ترین آن ها می توان به افزایش شناخت و آگاهی افراد جامعه از محصولات، یادآوی محصول به مشتریان، تثبیت نام تجاری در ذهن بیننده، بهبود امور توزیع کنندگان محصول و… اشاره داشت که موفقیت در هر یک از موارد نام برده شده وابسته به انتخاب رسانه در تبلیغات است.

بنابراین باید تبلیغات به بهترین شکل انجام شود تا بیشترین نتیجه را در پی داشته باشد که این مسئله رابطه ای مستقیم با کارایی رسانه در تبلیغات دارد. افراد در طول روز تابلوهای تبلیغاتی و بیلبورد های شهری زیادی را در سطح شهر می بینند اما تنها برخی از تبلیغات در ذهن آن ها باقی می ماند که نشان از موفقیت رسانه در تبلیغات دارد و رابطه مستقیم با مدیریت و مهندسی تبلیغات را نشان می دهد زیرا بدون شناخت، تبلیغ موثر غیرممکن خواهد بود.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

تبلیغات پل عابر پیاده و بررسی ویژگی های بی نظیر آن

رسانه در تبلیغات در جای جای جهان مورد استفاده قرار می گیرد و مورد استقبالی چشمگیر و درخور توجه می باشد. به خصوص که امروزه از رده سنی کودک تا بزرگسال به واسطه گوشی های همراه و تبلت و…در ارتباط مستقیم با انواع و اقسام رسانه های صوتی و تصویری هستند و برنامه اشتراک گذاری عکس همچون اینستاگرام بسیار پر هوادار است و کاربرانی میلیونی در سراسر کشور های اروپایی، آمریکایی، آسیایی و…دارد و تبلیغات در آن اگر هوشمندانه صورت گیرد بی شک می تواند سود کلانی را برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان در پی داشته باشد و مشتریانی در بازار جهانی پیدا کند.

رسانه در تبلیغات

برای موفقیت رسانه در تبلیغات، باید شناخت جامعی از کارایی رسانه های مختلف داشت و متوازن و هماهنگ با محصول مورد نظر، رسانه ای کارآمد و پرمخاطب را برای محصول انتخاب کرد تا با به کار گیری آخرین متد های جذب مخاطب و مشتری، به تبلیغاتی موفق دست یافت.

لزوم رسانه در تبلیغات

رسانه در تبلیغات انواع گوناگونی دارد و به طور کلی به ده دسته شامل به ده نوع تقسیم کرده اند؛روزنامه ومجلات، عکس وفیلم ،سینما، نامه پستی، رادیو، تلویزیون، پوستر، کتاب وبروشورها، تابلوهای الکترونیکی و بیلبوردهای تبلیغاتی در خیابانها ومکانهای عمومی واینترنت تقسیم می شود. رسانه در تبلیغات برای سودآوری شرکت ها بسیار مهم است زیرا اگر کارکردی قوی ارائه ندهد، می تواند تمام فعالیت های صورت گرفته برای تبلیغات را بی نتیجه باقی بگذارد.

به دلیل آن که تبلیغات موفق می تواند به طرز شگفت آوری ساز و کار و فروش محصولات را با افزایش رو به رو کند، مدیران تبلیغات در اتاق فکر با بحث های متعدد به نتایجی می رسند و سپس آن را عملی می کنند و شرکت های بزرگ نیز از نقش حیاتی تصمیم مدیران تبلیغات آگاه هستند و اهمیتی زیادی به این مسئله می دهند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

استیکر تبلیغاتی و مزایای استفاده از این روش چه چیز هایی می باشد؟

آن چه صنعت گران از مدیران تبلیغات خود انتظار دارند، بیشترین کارایی و بهره وری تبلیغات با استفاده از بهترین راه تبلغاتی است و اگر رسانه در تبلیغات به درستی انتخاب شود، می تواند بازار کار را زیر و رو کند و شرکت های تولیدی یا وارد کننده را با موفقیتی چشمگیر رو به رو سازد.

رسانه در تبلیغات

رسانه در تبلیغات باید حساب شده عمل نماید تا از ناکارا شدن تکرار تبلیغات و هدر رفتن بودجه جلوگیری نماید. رسانه در تبلیغات باید با روش های گوناگون و منابع متفاوت در دید مخاطبان قرار گیرد تا با حفظ تنوع، بهره وری و سودآوری بیشتری را به دنبال داشته باشد.

چه زمانی رسانه در تبلیغات موثر است؟

رسانه در تبلیغات زمانی موثر واقع می شود که بتواند سبب فروش بیشتر، ‌ایجاد نگرش و نظر مثبت راجع به نام تجاری، ارائه آگاهی بیشتر راجع به محصول، ایجاد مزیت های رقابتی و غیره گردد. رسانه در تبلیغات باید بتواند در کوتاه ترین زمان با روشی ساده و البته جذاب، پیام را به مخاطب برساند و با تبلیغی مستقیم، اثر بخش واقع شود. تمامی تبلیغات سطح شهر حاوی پیام هایی برای مخاطبان هستند اما نقش رسانه در تبلیغات باید به گونه ای باشد که این انتقال دهی پیام از راه مستقیم باشد و در ذهن بیننده باقی بماند تا افزایش فروش و یا ارزش سهام را در پی داشته باشد. رسانه در تبلیغات باید قادر باشد تا با اثر بخشی در ذهن مخاطب، بازار محصول را رونق بخشد و سودآوری درخور توجه را سبب گردد.

شاخص های رسانه در تبلیغات موثر و کارآمد

  • تبلیغ در عین تکرار مداوم، جذاب و موثر واقع شود.
  • اگر رسانه در تبلیغات در حوزه صوتی و تصویری است، زمان پخش آن باید حداقل ۳۰ ثانیه باشد.
  • لازم است تا رسانه در تبلیغات با ایده هایی نو و خلاقانه همراه باشد تا نظر اکثریت و عموم مردم را به خوبی جذب خود نماید و اثربخش باشد.
  • رسانه در تبلیغات با اهداف مشخص و برنامه ریزی شده می تواند بسیار موثر و مفید واقع گردد.

شایان ذکر است که مدیران تبلیغات قبل از انتشار تبلیغات، موضوعاتی همچون اوضاع بازار، میزان احتمالی استقبال، وضع فروش جنس و میزان استقبال از کالا را مورد ارزیابی قرار می دهند.

رسانه در تبلیغات

تبلیغ یک رسانه در سایر رسانه ها

همان طور که پیش از این ذکر شد، رسانه در تبلیغات نقش مهمی در بازیابی ایفا می کند و به شیوه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از نمونه های جذاب رسانه در تبلیغات، تبلیغ یک رسانه در سایر رسانه ها می باشد. برای مثال تبلیغات فیلم های سینمایی در تلویزیون، مجله ها، بیلبورد های شهری و…صورت می پذیرد.

در تبلیغات یک رسانه در سایر رسانه ها باید به نوع عملکرد و بهره وری آن دقت ویژه ای داشت. برای نمونه در مثالی که در خصوص سینما مطرح شد، نکات مهمی وجود دارد؛ از جمله آن که تلویزیون مخاطبانی عام و میلیونی دارد در حالی که سینما دارای مخاطب خاص است و به طور کلی در سال های اخیر با ریزش مخاطب رو به رو بوده است. تلویزیون در دسترس همگان قرار دارد و برای دستیابی به آن نیاز نیست تا به مکانی تازه مراجعه شود بلکه تقریبا در تمامی خانه ها تلویزیون وجود دارد در حالی که برای تماشای یک فیلم در سینما لازم است تا افراد به این مکان مراجعه کنند و خود به خود نیازمند آن است که زمانی را صرف رفت و آمد نمایند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

بررسی مزایا و معایب تبلیغات در ایستگاه دوچرخه

علاوه بر مسائل مذکور، با توجه به وضعیت اقتصادی موجود در کشور شاید یکی از مهمترین چالش ها برای مخاطبان سینما قیمت بلیت ها باشد، بنابراین سینما بر خلاف تلویزیون که به طور رایگان در اختیار عموم مردم قرار می گیرد، نیازمند صرف هزینه نیز می باشد بنابراین تبلیغ در تلویزیون می تواند برای سینما مفید فایده واقع شود و چون در دسترس همگان است، طیف وسیعی از مردم تبلیغات فیلم سینمایی را می بینند و در صورتی که تبلیغات به درستی شکل گرفته باشد، بیننده ترغیب می شود تا فیلم را در سینما ببیند و با این روند نقش رسانه در تبلیغات می تواند موثر واقع گردد.

رسانه سینما برای موفقیت خود، علاوه بر استفاده از تلویزیون که رسانه ای در دسترس و رایگان برای مردم است، از رادیو نیز بهره می برد. اگر چه رادیو رسانه شنیداری می باشد و شاید برای بسیاری از افراد جذابیت کمتری داشته باشد، اما به عنوان یک رسانه در دسترس و رایگان برای عموم مردم به شمار می رود و با توجه به این که از طریق گوشی های همراه، فضای مجازی و…نیز به راحتی تبلیغات رادیو به گوش مخاطبان می رسد، تبلیغات سینمایی در آن، می تواند تاثیر بسزایی در فروش فیلم های سینما داشته باشد.

رسانه در تبلیغات

اهمیت رسانه در تبلیغات و سودآوری یا شکست تولید کنندگان

رسانه در تبلیغات نه تنها معرفی کالا را بر عهده دارد، بلکه باید بهترین راه رسیدن به آن کالا یا خدمت را به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن ارائه دهد. رسانه در تبلیغات باید بگونه‌ای منطقی ارائه گردد و در آن به شعور مخاطب احترام گذاشته شود، باورهای مخاطب را تقویت کند، به افزایش سطح آگاهی افراد کمک کند. شعار و جملات تبلیغاتی به ویژه در تبلیغات یادآوری، بسیار موثر عمل می‌کند چرا که در ذهن مخاطب می‌نشیند اما همه این ها نیازمند استفاده صحیح و شناخت کامل از استفاده رسانه در تبلیغات است.

برای حضور در بازارهای رقابتی، باید رسانه در تبلیغات را به روش صحیحی و با استفاده از تکنیک‌های علمی ساماندهی کنید و با علم روز در تبلیغات پیش بروید تا در رقابت های سنگین موجود در بازار شکست نخورید. برای انجام یک تبلیغات موثر و پربازده لازم است تا از متخصصان این امر مشاوره بگیرید؛ چرا که گستره تبلیغات بسیار وسیع است و با توجه به رقابت تنگاتنگ، هرگز نمی توان بدون شناخت و آگاهی صحیح از آن، اقدام به تبلیغات نمود زیرا به همان میزان که رسانه در تبلیغات می تواند سودآور و نجات بخش باشد، اگر به درستی انتخاب نگردد می تواند شرکتی که برای تبلیغات هزینه زیادی را متحمل شده است اما بازخورد مثبتی دریافت نکرده تا مرز حذف از بازار پیش ببرد.

همان طور که می دانید و در بازار های بین المللی و داخلی شاهد هستید، تمامی بنگاه های تجاری موفق در کنار تولید محصول با کیفیت، روش های نوآورانه تبلیغات را نیز به کار می برند تا به یک بازدهی سودمند و مورد توجه برسند و در این میان از رسانه در تبلیغات بیشترین بهره را می برند وراه های مختلف آن را امتحان می کنند در کنار تنوع طلبی مخاطب، پاسخی هوشمندانه نیز در نظر داشته باشند.

Related Articles

یک نظر دهید