خانه مقالات تبلیغات نادرست و بررسی جامع عواقب آن

تبلیغات نادرست و بررسی جامع عواقب آن

سپتامبر 25, 2018
تبلیغات نادرست و بررسی جامع عواقب آن

تبلیغات نادرست امروزه در بازار تبلیغاتی محیطی بسیار دیده می شود و این اشتباهات می تواند ضررهای را به محصول یا شرکت وارد کند. تبلیغات محیطی به یکی از نیازهای امروزی شرکت ها و محصولات تبدیل شده است و برای آشنایی بیشتر مخاطبان با شرکت و محصول باید تبلیغات محیطی صورت بگیرد و به گونه ای باشد که بتواند با مخاطبان ارتباط خوبی را برقرار کند و باعث معرفی درست آن ها به مخاطبان شود. گاهی در این میان ممکن است تبلیغات نادرست انجام بگیرد که پیامدهای را دربر خواهد داشت. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص تبلیغات نادرست را گردآوری کرده ایم. اگر قصد انجام تبلیغات محیطی را دارید حتما این مقاله را بخوانید تا دچار مشکل نشوید و بتوانید استفاده بهتری از تبلیغات خود داشته باشید.

موضوعات مورد بحث در  مطلب تبلیغات نادرست:

  • تبلیغات نادرست چیست؟
  • شرکت تبلیغاتی در اجرای تبلیغات نادرست و یا صحیح چه نقشی دارد؟
  • نقش شرکت و مشتری در سفارش آگهی چگونه است؟
  • تبلیغات نادرست چه عواقبی را در پی دارند؟

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

خلاقیت در تبلیغات و تاثیر گذاری آن بر هدف

تبلیغات نادرست چیست؟

تبلیغات نادرست به تبلیغاتی گفته می شود که نتواند پیام معرفی برند یا محصول را به خوبی به مخاطب مورد نظر انتقال بدهد  و آن ها را تحت تاثیر خود قرار بدهد و باعث جذب آن ها شود. چون هدف اصلی و مهم تبلیغات محیطی این است که بتواند مخاطبان مورد نظر را به خوبی جذب خود کند تا بتواند برند و محصول خود را به آن ها معرفی کند. اگر در این بین ارتباطی صورت نگیرد، قطعا تبلیغات نادرست بوده و بی نتیجه خواهد ماند و تمام زحمات و هزینه ها به هدر خواهد رفت. تبلیغات نادرست که بر اساس اصول و خلاقیت صورت نمی گیرند، قدرت این را ندارند که مشتری را به سمت خود جذب کنند و همین موضوع باعث می شود که رقبا بتوانند با انجام تبلیغات درست و خلاقانه مخاطبان را به سمت خود جذب کنند و برنده رقابت با شما که تبلیغات نادرست انجام داده اید بر سر محصول مورد نظر باشند.

تعداد زیادی از شرکت ها کار تبلیغات محیطی خود را از صفر تا صد را به آژانس های تبلیغاتی که برای رفع این نیاز تاسیس شده اند می سپارند تا آن ها این کار را برایشان به خوبی و اصولی انجام دهند چون انجام تبلیغات محیطی تخصص آن ها می باشد. برخی دیگر هم کارهای برنامه ریزی تبلیغات خود را انجام می دهند و فقط کار اجرا آن را به آژانس های تبلیغاتی می سپارند. همچنین بعضی از تولید کنندگان برنامه هایی چون روابط عمومی، فروش مستقیم و… را در نظر می گیرند که کار اجرای آن را آژانس ها انجام می دهند.

تبلیغات نادرست

 

اگر این موضوع به صورت تبلیغات نادرست انجام گیرد، آنگاه نام برند و شرکت تبلیغاتی به صورت کامل دچار مشکل می شود و نتیجه ی بسیار نامطلوبی را تجربه خواهند کرد که برای آن ها بسیار سخت خواهد بود، چون هم بازار رقابت را از دست می دهند و هم اینکه هزینه زیادی را از دست خواهند داد. در این موضوع چه کسی می تواند مقصر اصلی باشد؛ سازمان تبلیغاتی یا مشتری؟ برای آشنایی بیشتر در خصوص تبلیغات نادرست با ما همراه شوید تا آنچه را که برای انجام تبلیغات محیطی به آن نیاز خواهید داشت را در اختیارتان بگذاریم.

تبلیغات نادرست و نقش شرکت در اجرای تبلیغات

مشاور یک شرکت تبلیغاتی نقش بسیار مهمی دارد و یک فرد توصیه کننده، برنامه ریز و ناظر می باشد و باید طبق شناخت های که در خصوص درون و بیرون شرکت مشتری بدست آورده است، راه حل های را برای از بین بردن مشکلات آن شرکت پیشنهاد بدهد و با مدیران آن شرکت در خصوص این موضوع توصیه ها لازم را بدهد و خودش به تمام اجرای برنامه ها نظارت داشته باشد تا این کار به صورت مناسب انجام گیرد و از ارائه تبلیغات نادرست به مشتریان جلوگیری شود.

سازمان های که تصمیم می گیرند تمام کارهای خود را به شرکت های تبلیغاتی بسپارند و آن ها را به عنوان یک پشتیبان مطمئن و مورد تایید قبول دارند، نقش بی تاثیری در اجرای تبلیغات خود دارند و در این مرحله تمام کارها بر عهده آژانس تبلیغاتی می باشد که باید با تحقیق بازار هدف و استراتژی های مورد نیاز را آماده کند و با چشم پوشی از سودجویی و یا فروش صرفا رسانه خود را برای کسب درآمد بیشتر آماده کند چرا که تبلیغات نادرست می تواند چهره بدی را از شرکت تبلیغاتی به جا بگذارد.

از جمله کارهای که آژانس تبلیغاتی باید آن ها را به صورت منسجم و هماهنگ انجام دهد، مشاوره دادن در انتخاب صحیح رسانه، محل تبلیغات، پیام تبلیغاتی، تصویر و نحوه اجرا هماهنگ کمپین تبلیغاتی می باشد. این مراحل همراه با کیفیت و بازدهی مطلوب مورد توجه آژانس های تبلیغاتی است و در تلاش هستند که بتوانند آن را به خوبی انجام دهند تا از به وجود آمدن تبلیغات نادرست جلوگیری کنند.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

چرا باید از تبلیغات پل عابر پیاده استفاده کنیم؟

نقش شرکت و مشتری در سفارش آگهی چگونه است؟

تمام شرکت های تبلیغاتی، یک بخش به نام امور تبلیغاتی دارند که کارهای پشتیبانی را برعهده دارد و کارهای اعم از تخصیص بودجه تبلیغات، طراحی شعار و لوگو برند و تعیین اجرای تعداد کمپین های تبلیغاتی و… را انجام می دهد. به عبارت دیگر تمام پیش فرض های اجرای تبلیغات در این واحد برنامه ریزی می شوند و فقط برای انتخاب رسانه و نحوه اکران شرکت تبلیغاتی را انتخاب می کنند تا استراتژی های لازم را به مرحله نمایش بگذارند. با توجه به اینکه شرکت های تبلیغاتی همیشه امور مربوط به مشاوره و اجرای باکیفیت را برعهده دارند ولی در این روش، مشتری نقش پررنگ تری را نسبت به قسمت قبلی دارد و آژانس تبلیغاتی نقش کمرنگی را دارد و خود مشتری اکثر خواسته ها و نیازهایش را مطرح می کند.

تبلیغات نادرست

با تمام این تفاسیر به راحتی نمی توان از نقش آژانس تبلیغاتی عبور کرد. چون رعایت اصول تبلیغاتی در اجرا بر عهده شرکت و متخصصین حاضر در آنجا می باشد و باید آن را به درستی انجام دهند تا به محبوبیت برند مورد نظر افزوده شود و مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند و از تبلیغات نادرست دور شود.

تبلیغات نادرست چه عواقبی در پی دارند؟

تبلیغات نادرست فقط می تواند هزینه اضافی بر روی دست شرکت ها و اشخاص بگذارد. چون تبلیغات بخشی مهمی از مرحله فروش یک محصول یا معرفی برند می باشد و اگر نحوه معرفی آن به خوبی و صحیح صورت نگیرد، هیچ تاثیر مثبتی بر روی مخاطب خود جهت روی آوردن به آن محصول یا برند نخواهد داشت و فقط هزینه اضافی دربر خواهد داشت. پس در انجام تبلیغات محیطی باید تمام شرایط را بسنجید و مطابق با نیازهای خود تبلیغات را به صورت خلاقانه انجام دهید. آژانس های تبلیغاتی موفق به این مسئله مهم واقف هستند و به خوبی از انجام آن برمی آیند و می توانند مشتری های خود را راضی نگهدارند و محصول آن ها را به خوبی به مخاطبان مورد نظرشان معرفی کنند تا جذب آن ها شوند.

همچنین تبلیغات نادرست می توانند خسارت های جبران ناپذیری را به شرکت وارد کنند و حتی ممکن است باعث شوند که آن ها از میدان رقابت کنار بروند و ورشکست شوند. امروزه شرکت های مختلفی در بخش تبلیغات محیطی فعال هستند و شرکت های بزرگ تمام سعی خود را می کنند که بخش عمده ای از بازار را برای خود کنند تا فروش بیشتری داشته باشند و همچنین شرکت های دیگر هم در تلاش هستند که در میدان رقابت باقی بمانند و بتوانند از ورشکستگی فرار کنند. به همین علت است که تبلیغات درست و خلاقانه می تواند به آن ها کمک شایانی کند و همچنین تبلیغات نادرست می تواند آن را به کل از میدان رقابت کنار بگذارد و به فراموشی بسپارد، به همین دلیل است که تبلیغات نادرست و همچنین تبلیغات صحیح و اصولی دارای اهمیت فراوانی می باشد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

لایت باکس تبلیغاتی چیست؟

نتیجه گیری

شرکت های تبلیغاتی نباید فقط به دنبال سودآوری و فروش رسانه باشد (تبلیغات نادرست) بلکه برای جلب رضایت مشتری به صورت حرفه ای اخلاق را در زمینه تولید تبلیغات رعایت کنند و از تبلیغات نادرست دوری کنند تا نام برند در ذهن مخاطبان ماندگار شود، چون هدف اصلی صاحبین کسب و کار این است که به موفقیت های بزرگتری برسند و در این میان مشاوران آژانس های تبلیغاتی نقش بسیار مهم و پررنگی را ایفا می کنند و نباید در این راه کوتاهی کنند به این علت که کوتاهی در این امر از لحاظ حرفه ای اصلا اخلاقی نمی باشد.

بررسی کارایی تبلیغ یک کالا و خدمت، بعد از آگاهی در خصوص برایند بسیاری از داده های ویژه هر کسب و کار باید به صورت درست انجام گیرد و از نمایه های مختلف دیداری و شنیداری و راستی مورد آزمایش قرار گیرد و این موارد باید در همسویی با دانش بازاریابی و تبلیغاتی انجام گیرد. همچنین مشتریان نباید با بودجه کم به دنبال تبلیغات پربازده با کلاس بالا باشند، چون هرچقدر بودجه بالاتری داشته باشند می تواند اثر بخشی و کیفیت بالایی داشته باشند و این موضوع بستگی به تبلیغات پی در پی دارد که این امر می تواند نام شما را در میان مخاطبان خاص کند تا بتوانند از شما به خوبی یاد کنند و همیشه مخاطب برند و محصول و خدمت شما باشند.

Related Articles

یک نظر دهید