خانه مقالات تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

مارس 14, 2019
تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

کمپین تبلیغاتی بانک ملت در بیلبورد های سطح شهر به خوبی قابل رویت است. بانک ملت طی سال های مختلف، کمپین تبلیغاتی متنوعی را انجام داده است که در این مطلب یکی از آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد.

امروزه دنیای تبلیغات در کسب سود دهی دارای اهمیت بسیار زیادی برای شرکت های ارائه دهنده خدمات و تولید کنندگان است و هر بار رویکردی جدید با راه حل هایی نوین در آن متداول می شود. فراگیر شدن حوزه تبلیغات در دنیای امروز به خصوص در بخش اقتصادی و بانک ها موجب گشته تا رقابت در تبلیغات نیز بسیار جدی تر از سال های پیشین پی گرفته شود.

بانک تجارت یکی از بانک های قدیمی در ایران است که طی سال های متمادی به ارائه خدمت به مشتریان خود پرداخته است. این بانک با راه انداختن کمپین های تبلیغاتی مختلف و متنوع با طراحی متفاوت سعی در جذب مشتریان بیش تری دارد و گام های مهمی در این حوزه برداشته است.

تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

تحلیل و بررسی نکات برجسته کمپین تبلیغاتی بانک ملت

کمپین تبلیغاتی بانک ملت که در مسیر تهران به شمال و آزاد راه رودهن نیز نصب شده است، با رویکردی نو و تازه قصد معرفی، جلب اعتماد و نظر افراد جامعه و مشتریان خود را داشته است. در کمپین تبلیغاتی بانک ملت به نکات ویژه ای دقت شده است که در ادامه این مطلب به جزییات مهم آن اشاره خواهیم داشت.

  • انتخاب شعاری کوتاه و مناسب
  • به کارگیری تصویری متفاوت در کمپین تبلیغاتی بانک ملت
  • رنگ بندی متناسب با لوگوی بانک ملت
  • استفاده از فونت بزرگ و خوانا در طراحی تابلوی تبلیغاتی
  • در نظر داشتن تکنیک بخش بندی برای ایجاد تمایز
  • انتخاب محلی پرتردد برای نصب بیلبورد تبلیغاتی

انتخاب شعاری کوتاه در کمپین تبلیغاتی بانک ملت

کمپین تبلیغاتی بانک ملت با انتخاب شعاری کوتاه و مناسب و به کمک تصویری که در تابلوی تبلیغات محیطی خود به کار برده است، سعی در اشاره به تحولات رخ داده در طی ۱۰ سال گذشته داشته است و همگام با انتخاب هوشمندانه تصویری از تقویم سال ۱۳۷۸ و سال ۱۳۸۸ در نمایی متفاوت، گام مهمی در ایجاد تفکر در ذهن مخاطب و بیننده برداشته است.

مطالب پیشنهادی ما

بررسی دلایل راه اندازی کمپین لبخند

در انتخاب شعار برای کمپین های تبلیغاتی، همواره لازم است تا به کوتاهی و پر معنا بودن آن دقت شود. انتخاب جمله هایی نسبتا طولانی با حدود ۷ الی ۱۰ کلمه، در ذهن بیننده بسیار طولانی به نظر خواهد رسید و در مدت زمان کوتاهی حدود چند ثانیه که بیلبورد های تبلیغاتی مقابل چشم مخاطب قرار دارد، هرگز خوانا نخواهد بود و مفهوم مورد نظر تبلیغ انتقال داده نمی شود.

«تغییر را احساس کنیم»، جمله ای کوتاه در شعار کمپین تبلیغاتی بانک ملت است که به خوبی می تواند در کنار عکس انتخابی برای بیلبورد، مفهوم و معنای لازم را برای بینندگان این تابلوی تبلیغاتی تداعی کند.

تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

به کارگیری تصویری متفاوت در کمپین تبلیغاتی بانک ملت

 امروزه با توجه به تعداد زیاد بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری فعال در سطح کشور، دیگر بیلبورد های ساده با ایده های اولیه و تکراری، هرگز پاسخگوی نیاز نخواهد بود و ابتکار عمل در طراحی و ایده های نو، در کمپین های تبلیغاتی سطح شهر حرف اول را می زند. بنابراین برای یک تبلیغ موفق حتما لازم است تا با مشاوران و متخصصان این حوزه مشورت صورت گیرد.

آن چه در کمپین تبلیغاتی بانک ملت جلب توجه می کند، به کارگیری ایده ای نو و ذکاوت و هوشمندی در انتخاب تصویری است که روی بیلبورد های شهری به خوبی خود نمایی می کند. در کمپین تبلیغاتی بانک ملت دو تصویر متفاوت از تقویم دو سال مختلف را شاهد هستیم که در پس زمینه خود حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد.

مطالب پیشنهادی ما

بیلبوردهای استقبال و کارایی آن ها

 یکی از تقویم هایی که نشان دهنده بهمن ماه سال ۷۸ است، با ظاهری قدیمی در برگه ای به ظاهر چین خورده شده و فرسوده قرار گرفته است و درست در کنار آن، تقویمی دیجیتالی از سال ۱۳۸۷ در یک تب لت هوشمند وجود دارد. این تفاوت به گونه ای در بیلبورد تبلیغاتی به تصویر کشیده شده است که به محض تماشای آن، ذهن بیننده تفاوت های آشکار را به خوبی درک کند. این تفاوت به خوبی می تواند که علاوه بر اشاره به پیشینه بانک ملت، همگام سازی خدمات آن با پیشرفت های الکترونیکی روز دنیا را نیز نشان دهد که در کنار شعار کمپین تبلیغاتی بانک ملت (تغییر را احساس کنیم) به ترغیب افراد برای استفاده از خدمات نوین بانک ملت می پردازد.

رنگ بندی متناسب با لوگوی بانک ملت

در طراحی و انتخاب رنگ بندی بیلبورد های تبلیغاتی سطح شهر، اغلب به لوگوی شرکت تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات توجه ویژه ای می شود تا سعی گردد با توجه به رنگ و حتی طراحی آن، فضای غالب کمپین تبلیغاتی انتخاب گردد.

لوگوی بانک ملت که حتما شما هم تاکنون بار ها آن را دیده اید، متشکل از ترکیب و قرار گیری رنگ های زرد و قرمز است که از رنگ قرمز آن به خوبی در کمپین تبلیغاتی بانک ملت استفاده شده است. در این کمپین تبلیغاتی شاهد کنار هم قرار گرفتن رنگ های سفید و قرمز هستیم به گونه ای که رنگ قرمز نقش غالب را دارد که این امر نیز خود ریشه روانشناسی دارد. زیرا رنگ قرمز به خوبی می تواند نگاه بیننده را به سوی خوب جلب نماید و یکی از تکنیک های مهم برای بهتر دیده شدن تابلو های تبلیغاتی در سطح شهر و مکان های پر تردد، بی شک استفاده از رنگ قرمز به شکل غالب است.

تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

 

استفاده از فونت بزرگ و خوانا در کمپین تبلیغاتی بانک ملت

برای دست یابی به اهداف مهم کمپین تبلیغاتی، لازم است تا شعار مد نظر گرفته شده برای آن به خوبی خوانده شود و از فاصله ای بسیار دور نیز نمایان باشد و علاوه بر استفاده از فونتی ساده برای تسهیل در خوانایی به اندازه انتخابی آن هم توجه گردد.

به کارگیری و استفاده از فونتی ساده و بزرگ در کمپین تبلیغاتی بانک ملت باعث می شود تا بیننده به محض تماشای تابلو آن را بخواند. کمپین تبلیغاتی بانک ملت که در آزاد راه رودهن نصب شده است در معرض دید افرادی قرار دارد که با سرعت نسبتا زیادی در جاده در حال رفت و آمد هستند بنابراین باید به این نکته نیز توجه داشت که کارکرد این تابلوی تبلیغاتی باید در عرض چند ثانیه عملکردی قابل قبول داشته باشد.

بخش بندی برای ایجاد تمایز در تابلوی تبلیغاتی

امروزه برای طراحی بیلبورد های تبلیغاتی، مشاوران و طراحان این حوزه دست به ایده هایی تازه می زنند تا توجه مخاطب را به بخش های مختلف یک بیلبورد تبلیغاتی جلب کنند و بیننده نه تنها به عکس دقت نماید، بلکه شعار تبلیغاتی را نیز در نظر بگیرد. یکی از رایج ترین و ساده ترین راه ها برای دست یابی به این امر بی شک به کار گیری تکنیک بخش بندی در طراحی تابلوی تبلیغات محیط شهری است.

مطالب پیشنهادی ما

تحلیل و بررسی اجرای کمپین شهروند سالم

در کمپین تبلیغاتی بانک ملت، شاهد هستیم که از دو بخش با دو رنگ متفاوت تشکیل شده است. بخش غالب آن قرمز رنگ می باشد که بستری برای عکس انتخابی در نظر گرفته شده است و قسمت پایینی در طراحی تابلو نیز برای قرار گیری شعار تبلیغاتی بانک ملت انتخاب گشته است. با استفاده از این تکنیک علاوه بر توجه بیننده به عکس که دارای پس زمینه ای ساده و خلوت است، نظر و توجه وی معطوف به شعار تبلیغاتی بانک ملت نیز می گردد؛ به خصوص که رنگ انتخابی برای شعار کمپین تبلیغاتی نیز، با پس زمینه بخش بالایی تابلو هارمونی لازم را ایجاد کرده است.

انتخاب محلی پرتردد برای نصب بیلبورد تبلیغاتی

برای آن که بیلبورد های تبلیغاتی مخاطبان و بینندگان بسیار زیادی داشته باشند و تبلیغات محیطی برای شرکت خدماتی و یا تولید کننده دارای سود دهی بسیار زیادی باشد، مشاوران و متخصصان حوزه تبلیغات، مکان های خاصی را برای نصب بیلبورد های تبلیغاتی پیشنهاد می کنند.

یکی از بهترین مکان های پیشنهادی متخصصان این حوزه، نصب تابلو های تبلیغاتی در آزاد راه ها است زیرا تابلو های نصب شده در آزاد راه ها به طور شبانه روز دارای بینندگان متعددی خواهند بود و حتی در روز های معمولی و خلوت سال نیز تابلو های تبلیغاتی نصب شده در آزاد راه ها هزاران بیننده دارند که این امر به خوبی می تواند سرمایه گذاران را به ارائه تبلیغات در این بخش ترغیب نماید.

تحلیل و بررسی کمپین تبلیغاتی بانک ملت

کمپین تبلیغاتی بانک ملت در آزاد راه رودهن روزانه در معرض دید تعداد زیادی از افراد قرار می گیرد و سرمایه گذار به خوبی می تواند نام محصول خود را در ذهن مخاطب یادآوری و تثبیت کند و به جلب مشتری قابل توجهی دست یابد که در همین راستا تابلوی تبلیغاتی بانک ملت در حاشیه آزاد راه رودهن قرار دارد و با ابعاد و اندازه ای بسیار بزرگ و قابل توجه، نظر هر بیننده را به سوی خود جلب می نماید.

Related Articles

یک نظر دهید