خانه مقالات هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

دسامبر 31, 2018
هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

امروزه دنیای تبلیغات به حدی حرفه ای و گسترده عمل می کند که افراد بسیار زیادی را در این زمینه درگیر خود کرده است. یکی از موضوعات رایج مارکتینگ و جذب مشتری موضوع هدایای تبلیغاتی است. هدیه امروزه نقش بسیار موثر و گسترده ای در جذب مخاطب و حلب توجه او می باشد به گونه ای که بسیاری از شرکت های بزرگ به این مسیله توجه بسیار زیادی می کنند. با هم به بررسی انواع هدایای تبلیغاتی و ویژگی های این شاخه از تبلیغات می پردازیم.

هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

توضیحی کلی درمورد هدایای تبلیغاتی:

گستردگی هدیه در تبلیغات موضوعی است که بسیار جالب توجه می باشد به طوری که از یک نایلون، ساعت مچی گران قیمت و از طرفی حتی یک خودرو را می توان جزو شاخه ی هدایای تبلیغاتی تقسیم کرد.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

هدیه مناسب به آن دسته از هدایایی اطلاق می شوند که بهتر دیده شوند. با این اقدام شما در واقع محصول و شرکت خود را معرفی می کنید. این نکته را فراموش نکنید که هدایای تبلیغاتی خلاقانه می تواند نقش تعیین کننده ای در جلب توجه و خوشنودی مشتری از محصول شما باشد که با این کار می توانید میزان فروش محصول خود را افزایش دهید. درواقع هدایای تبلیغاتی بخش اعظمی از بازاریابی و جذب مخاطب می باشد.

هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

ویژگی های هدایای تبلیغاتی:

 • افزایش میزان آگاهی از محصول:

  افزایش میزان آگاهی مخاطبان یکی از راه هایی است که بسیاری از شرکت ها و برندهای کوچک در ابتدای کار با استفاده از این روش انجام می دهند. با درج کردن نام تجاری محصول مورد نظر بر روی این هدایا می توان به راحتی میزان آگاهی مخاطب و مشتری را از محصول افزایش داد.

 • میزان بازدهی بیشتر با کم ترین هزینه:

  با صرف هزینه ای اندک می توانید به راحتی قدمی مهم برای بازاریابی و جذب مخاطب انجام دهیم. هدیه ای ارزان قیمت و مناسب با اندازه ای بزرگ که اسم برند و محصول بر روی آن چاپ گردد اقدامی هوشمندانه برای جذب مخاطب است.

 • بازاریابی حرفه ای و قدرتمند:

  هدیه تبلیغاتی یکی از روش های حرفه ای به منظور افزایش میزان آگاهی و بازاریابی می باشد. تنوع و داشتن روشی معین برای اعطای هدایای تبلیغاتی می تواند تاثیر به سزایی در میزان پیشرفت شما در حوزه ی تجارت باشد.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

 • کارت ویزیت و تجاری ثانویه:

  هدایای تبلیغاتی نیز می تواند به عنوان یک بیزینیس کارت به حساب بیایند و مشتری با دیدن هدیه ی محصول شما به طور ناخودآگاه یاد محصول شما بیفتد. تفاوتی که هدایای  تبلیغاتی با کارت های ویزیت و تجاری دارند موضوع قابل رویت و لمس بودن آن می باشد.

 • در دسترس بودن مداوم هدیه ی تبلیغاتی موردنظر:

  هنگامی که می خواهید بازاریابی درمورد محصول خود را به این وسیله انجام دهید، می بایست قابل رویت و تداوم ارایه ی این هدایا را حتما در دستور کار خود قرار دهید. کاربردی بودن هدیه ی تبلیغاتی برای محصول مورد نظر نیز می تواند تاثیر به سزایی در میزان رضایت مشتری از شما داشته باشد. به عنوان مثال اگر محصول موردنظر شما یک نوشیدنی است، درب بازکن می تواند گزینه ی مناسبی به عنوان هدایای تبلیغاتی برای مشتری شما باشد.

مدل های مختلف هدایای تبلیغاتی:

 • خودکار، جاکلیدی و یا روان نویس تبلیغاتی:

  این ها یکی از ارزان ترین گزینه های مناسب برای هدایای تبلیغاتی می باشند. بهتر است از این قبیل هدایا به طور مداوم در سال استفاده نشود. حداکثر استفاده از این قبیل هدایای تبلیغاتی در سال یک بار است. اگر قصد استفاده ی مداوم و به عنوان تبلیغا کوتاه مدت را دارید می بایست در مکان های عمومی و نمایشگاه ها و به صورت گسترده این کار را انجام دهید.

 • لیوان، ساعت، کیف دستی و یا سررسید:

  این قبیل هدایای تبلیغاتی برای آن دسته از مشتریانی استفاده می گردند که به طور ثابت از محصول موردنظر خرید می کنند. حداکثر زمان استفاده ی این قبیل هدایا سه بار در سال می باشد.

هدایای تبلیغاتی و کارایی اصلی آن در سودآوری

 • فلش مموری و یا کیف:

  این قبیل هدایا برای تقدیر و یا تشکر مورد استفاده قرار می گیرند. این قبیل هدایا دارای عمر بسیار زیادی هستند و بیشتر به  منظورر هدیه مورد استفاده قرار می گیرند.

 • ساعت های چرمی و فلزی:

  این قبیل هدایای تبلیغاتی بیش تر برای همتایان تجاری و برای مناسبت های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

مالتی مدیا و هدایای خاص:

این قبیل هدایای تبلیغاتی برای مشتریانخاص و به منظور معرفی شرکت استفاده می گیرد. عمر این محصولات زیاد است و از طرفی کم هزینه می باشد.

Related Articles

یک نظر دهید