خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تیزر تبلیغاتی و بررسی ویژگی و نحوه ساخت آن

تیزر تبلیغاتی و بررسی ویژگی و نحوه ساخت آن

سپتامبر 23, 2018
تیزر تبلیغاتی و بررسی ویژگی و نحوه ساخت آن

تیزر تبلیغاتی امروزه یک عنصر اصلی در ترغیب، آگاهی و یادآوری مشتریان در خصوص محصولات، برندها و شرکت ها به حساب می آید. اگر تبلیغات به صورت صحیح و مناسب انجام شود و همچنین اگر از رسانه ها به صورت درست استفاده شود، موجب می شود که مرحله معرفی محصول با سرعت بالایی انجام شود. در میان انواع تبلیغات ( محیطی، رسانه ای، چاپی و…) که انجام می شود، تیزر تبلیغاتی که زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای است، همچنان تاثیر گذاری بسیار زیادی روی مخاطب خود دارد که این تیزر تبلیغاتی هم بستگی به نوع محصول دارد که مصرفی یا صنعتی باشد.

تیزر تبلیغاتی به چه چیزی گفته می شود؟

تیزر تبلیغاتی یک راه برای آگاهی مخاطبان در خصوص محصول مورد نظر می باشد که در خصوص چیزی به صورت کامل اطلاعات نمی دهد یا حرفی را به صورت کامل نمی زند و در فرد مقابل حس کنجکاوی را به وجود می آورد. تیزر به شکل یک آگهی به صورت تلویزیونی، رادیویی یا رسانه محیطی و چاپی انجام می گیرد. برای مثال می توان به یک تصویری که در حال پخش شدن است ولی شما در مورد نوع برند و شرکت آن هیچ اطلاعی ندارید و اصلا نمی دانید با چه چیزی مواجه شده اید. در این تیزر تبلیغاتی یک پیامی در حال انتقال است ولی نمی دانید که هدف آن چه چیزی می باشد. قرار است در آن محصولی فروخته شود؟ یا اینکه قصد آن معرفی یک محصول است؟ چه کسی کار تبلغ را برعهده دارد؟ و سوال های این مدلی که در ذهن شما به وجود می آید. در این بخش شما به مرحله ای به نام Teasing وارد می شود که موجب شکل گیری حس کنجکاوی در شما می شود و شما را تحریک می کند که اطلاعات بیشتری در خصوص آن تیزر تبلیغاتی بدست بیاورید.

مطلب پیشنهادی ما

استرابورد چیست و معرفی ویژگی های ان

تیزر تبلیغاتی دارای چه ویژگی های است؟

امروزه در بازارهای رقابتی، تیزرهای تبلیغاتی می توانند به یک مزیت رقابتی مهم برای شرکت شما تبدیل شوند و از طریق تیزر تبلیغاتی حرفه ای و اصولی می توانید مشتریان بسیاری را جذب محصول و شرکت خود کنید و در اینصورت است که برنده این رقابت خواهید شد. تیزر تبلیغاتی باید آنقدر جذاب و تاثیر گذار باشد که مشتری را مجذوب خود کند و این موضوع می تواند به یک مزیت رقابتی برای شرکت به حساب بیاید. در این بخش می خواهیم به مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های کلیدی یک تیزر تبلیغاتی بپدازیم. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

 • ایده های مفهومی و خلاق
 • زیبایی و جذابیت های بصری و شنیداری
 • سرعت
 • مخاطب محور

تیزر تبلیغاتی

ایده های مفهومی و خلاق:

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی باید هدف و معنا داشته باشید تا بتوانید از طریق تیزر جذاب، حرفه ای و خلاقانه آن را به به مخاطب منتقل کنید تا تاثیر آن بیشتر شود.

زیبایی و جذابیت های بصری و شنیداری:

در تهیه تیزر تبلیغاتی باید تمامی جوانب زیبایی شناسی که در تیزر نیاز است، رعایت شود. این مورد در ساخت تیزر تبلیغاتی دارای اهمیت است.

مطلب پیشنهادی ما

نکات حیاطی طراحی بیلورد تبلیغاتی

سرعت:

اگر کار ساخت چندین تیزر تبلیغاتی با سرعت آغاز شود و همچنین کار ساخت تیزر تبلیغاتی با سرمایه گذاری مناسب همراه باشد می تواند به مشتریان این حق انتخاب را بدهد که در کوتاهترین زمان چندین تیزر تبلیغاتی برای اکران داشته باشند.

مخاطب محور:

تیزر تبلیغاتی با توجه به نیاز مخاطب تهیه می شود تا بتواند با استفاده از تمامی عوامل و بخش های موجود بر مخاطب تاثیر گذار باشد و آن را مجذوب خود کند تا با استفاده از محصول یا شرکتی که در فیلم به نمایش در می آید استفاده کند.

چگونه تیزر تبلیغاتی بسازیم؟

برای تهیه و تولید تیزرهای تبلیغاتی نیاز به سرمایه و وقت فراوانی است، چون برای طراحی و ساخت تیزر تبلیغاتی باید تکنیک ها و راه های زیادی بکار برد تا به بالاترین سطح در بخش تاثیر گذاری روی مخاطب برسد. تهیه تیزرهای تبلیغاتی از سه مرحله اصلی تشکیل شده است که مرحله اول آن پیش از تولید و بعد از آن تولید و در آخر هم مرحله پس از تولید می باشد. از جمله اقداماتی که در ساخت یک تیزر حائز اهمیت است، تهیه سناریو یا فیلم نامه، برگزیدن بازیگران، فیلمبرداری، صدا گذاری، تدوین و… است. در موفقیت ساخت تیزرهای تبلیغاتی سه فاکتور اساسی هستند. این فاکتورها استراتژی، نوآوری و اجرا می باشند. یک تیزر تبلیغاتی موفق و تاثیرگذار باید استراتژی بی نقصی داشته باشد. همچنین از مفهوم خلاقی برخوردار باشد و از همه مهمتر دارای اجرای مناسبی باشد. این سه فاکتور باید به خوبی در یک تیزر تبلیغاتی اعمال شوند تا تاثیر گذاری زیادی روی مخاطبان داشته باشند.

تیزر تبلیغاتی

قالب آگهی هم مانند لحن و سبک آگهی قسمتی از استراتژی خلاق به حساب می آید. برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی از قالب های متفاوتی استفاده می شود که هر کدام مناسب با آن تیزر تبلغاتی می باشد. همچنین برخی از تیزرها از یک قالب یا چند قالب مشخص برخوردار هستند که این موضوع هم بستگی به نوع محتوا تیزر تبلغاتی بستگی دارد. مسئله ای که حائز اهمیت است انتخاب قالب مناسب می باشد که بتواند تمامی پیام تیزر تبلیغاتی را به صورت درست به مخاطب منتقل کند و همچنین موجب ایجاد ارتباط نزدیک با بیننده شود. برای اینکه بتوانیم قالب مناسبی را برای تیزر انتخاب کنیم باید به این موضوع دقت کنیم که برای چه هدفی از آن استفاده می کنیم و به دنبال چه چیزی هستیم. قالب های تبلیغاتی فراوانی در بازار وجود دارند که مهم ترین آن ها عبارتند از قالب نمایشی، داستانی، تائیدی، طنز و فکاهی و…. می باشد.

مطلب پیشنهادی ما

آموزش ۱۲ روش برای طراحی تبلیغات خلاقانه

یک تیزر تبلیغاتی چگونه به نمایش در می آید؟

آنچه که در تیزرهای تبلیغاتی حائز اهمیت است، انتخاب قالب مناسب و درست برای آگهی تبلیغاتی می باشد که در آن بتوان پیام را به صورت خلاقانه به نمایش درآورد. کسانی که تبلیغ کننده موفقی هستند می دانند که باید هدف و مخاطبان خود را با دقت زیادی انتخاب کنند و بتوانند تیزر تبلیغاتی را از طریق قالب مناسب که پیام آگهی به خوبی در آن گنجانده شده است با استفاده از تکنولوژی های روز به مخاطب منتقل کند. بعد از اینکه کار تولید تیزر تبلیغاتی به اتمام رسید روی نمونه ای کوچک از مخاطبان مورد آزمایش و تست قرار می گیرد تا با این روش بتوان میزان تاثیر گذاری تیزر تبلیغاتی روی مخاطبان را مورد ارزیابی قرار داد. بعد از اینکه تیزر مورد تایید نهایی قرار گرفت و تمامی نواقص آن رفع شد باید شبکه تلویزیونی و زمان پخس مناسب را انتخاب کرد. در آخر هم  بعد از اینکه فضای نمایشی در شبکه تلویزیونی خریداری شد، تیزر تبلیغاتی در راس ساعت به صورت عمومی به نمایش درخواهد آمد.

تیزر تبلیغاتی

هدف از ساخت و نمایش تیزرهای تبلیغاتی چیست؟

هدف از تهیه و پخش تیزرهای تبلیغاتی وارد کردن شوک به مخاطبان می باشد. معمولا زمان استاندارد برای تیزرهای تبلیعاتی  مابین ۱۵ تا ۵۰ ثانیه می باشد. کسانی که کار ساخت تیزر تبلیغاتی را برعهده دارند باید بتوانند با تهیه یک درام مناسب و قصه دارای هدف و همینطور تصاویر زیبا و تاثیر گذاری آن ها و رعایت اصول گرافیکی و قالب بندی پیام خود را به خوبی در کوتاه ترین زمان ممکن در تیزر تبلیغاتی بگنجاند. عوامل مختلفی در ساخت خوب تیزر تبلیغاتی دخیل هستند. گاهی اوقات این اشتباه پیش می آید که برای تهیه یک تیزر خوب فقط باید دوربین های سینمایی و باکیفیت داشت اما در حقیقت ساخت تیزر تبلیغاتی فقط به یک دوربین نیاز ندارد بلکه به عوامل مختلفی بستگی دارد و دوربین فقط یکی از آن عوامل است.

فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی در کجا کاربرد دارند؟

 • از فیلم ها در سمینارها، نمایشگاه ها و کنفرانس ها استفاده می شود
 • نمایش در سالن های انتظار و استراحت سازمان
 • نمایش در رسانه های تصویری عمومی و تخصصی جهت تبلیغات تیزر
 • از فیلم ها برای کاتالوگ های الکترونیکی جهت معرفی محصولات و خدمات شرکت استفاده می شود.
 • برای ارائه گزارشات عملکرد سازمان ها از فیلم استفاده می شود
 • برای نمایش تیزرهای تبلیغاتی از مانیتور های تبلیغاتی سطح شهر استفاده می شود
 • هتل ها و تالارها گزینه های مناسبی برای نمایش هستند
 • استفاده در فیلم های آموزشی
 • به نمایش درآمدن تیزر تبلیغاتی در میان فیلم ها و سریال های خانگی
 • استفاده در شبکه های اجتماعی
 • استفاده در وب سایت های اشتراک گذاری فیلم
 • استفاده در وب سایت شرکت

Related Articles

یک نظر دهید