خانه مقالاتخلاقیت در تبلیغات معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

دسامبر 29, 2018
معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

وجود ترفند های تبلیغات باعث می شود که یک تبلیغ به نحو تأثیر گذار تری بر روی ذهن مخاطب باقی بماند. همه افراد جامعه به‌ طور همه روزه با تعداد بسیار فراوانی پیام و شعار تبلیغاتی در جامعه روبه رو می شوند. اما در میان این انبوه تبلیغات و شعارهای تبلیغاتی شاید یک یا دو مورد آنها به خوبی در ذهن مخاطب باقی بماند.

آنچه که امروزه برای مالکان کسب و کار اهمیت دارد وجود ترفند های تبلیغات در آگهی های خود می باشد. این افراد به دنبال روش هایی برای جذب هر چه بیشتر مشتریان بوده به طوری که برای زمان بسیار طولانی تأثیر تبلیغات بر ذهن مخاطب باقی بماند. مالکان این شرکت ها همواره با صرف میلیون ها دلار در پی نهادینه کردن شعار های تبلیغاتی خود در میان مردم و جامعه می باشند. ساخت این تبلیغات مؤثر می بایست با تعیین اهداف مهم در آن آغاز شود.

معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

معرفی ترفند های تبلیغات مؤثر و مهم

به وجود آوردن شعار های تبلیغاتی به عنوان یکی از ترفند های تبلیغات

شعار های تبلیغاتی نقش بسیار مهم و مؤثری را در به وجود آوردن توجه مشتریان بر روی یک یا چند خصوصیت در یک محصول را بازی خواهند نمود. طراحی یک شعار تبلیغاتی خلاقانه و هوشمندانه به طور معمول با معرفی یک ویژگی با اهمیت ‌تر در یک محصول و در مسیر  پاسخ به نیازهای مخاطب خود قرار دارد.

در طول شبانه روز و از طریق رسانه ها ممکن است شعارهای تبیلیغاتی زیادی شنیده شود، اما تنها آن هایی که به هسته اصلی برند اشاره می کنند در اذهان باقی می ماند. شعارهای تبلیغاتی به عنوان یکی از ترفند های تبلیغات زیر بنای اصلی و مهم در معرفی یک برند به حساب می آیند.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

تأثیر تکرار و تاکید در ترفند های تبلیغات

 یکی از ترفند های تبلیغات این است که معمولاً شرکت های تبلیغاتی به طور مداوم و مستمر آگهی های تبلیغاتی خود را در هر جایی که ممکن است در معرض دید مخاطبان باشد، قرار می دهند. بسیاری از این تبلیغات در بیلبورد ها، تابلو های تبلیغاتی در سطح شهر، روزنامه ها، شبکه های اجتماعی و … وجود دارند.

معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

در حقیقت این تکرار و تأکید به عنوان یکی از ترفند های تبلیغات راهی مؤثر برای ثبت کردن ایده های تبلیغاتی در ذهن مخاطب بوده و در صورتی که از یک جمله جذاب و جالب نیز درباره محصول تشکیل شده باشد، به بخشی مهم و اساسی در زندگی مردم تبدیل خواهد شد. به عنوان مثال تحقیقات نشان می دهد، سیگار کشدن به صورت مداوم توسط یک هنر پیشه محبوب در سینما یا تلوزیون باعث می شود که طرفداران آن هنر پیشه به صورت نا خود آگاه به کشیدن سیگار تمایل پیدا نمایند.

هیجانات در تبلیغات یکی از ترفند های تبلیغات

هیجان در تبلیغات به عنوان یکی از ترفند های تبلیغات معمولاً روشی است که با قرار دادن محصول در جایگاه بالا ، باعث ترویج آن محصول خواهد شد. در بررسی ها و تحقیقاتی که درباره بازاریابی و تبلیغات صورت گرفته شده است، مشخص شده که مخاطب بر اساس احساس خود در آخرین لحظه تصمیم خود را برای خرید یک محصول، خدمت و یا کالا خواهد گرفت. مثال های گوناگونی برای این موضوع وجود دارد.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

مثالی در ترفند تبلیغات

به عنوان مثال ممکن است یک شرکت تولید کننده عطر برای ترویج محصولات خود از تصویری استفاده نماید که نشان می دهد، عطرهای مخصوص، چگونه باعث جذب جنس مخالف می شود. و یا شرکتی برای فروش دخانیات از یک تصویر استفاده کرده که نشان دهنده آن است که، سیگار کشیدن نشانه مردانگی می باشد. در واقع یکی از ترفند های تبلیغات این است که بایستی بر روی هوش هیجانی مشتریان و مخاطبان کار شود. این نوع از تبلیغات به عنوان یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی شناخته شده در جهان است.

معرفی توسط افراد شاخص اجتماع و مشهور اجتماع به عنوان یکی از ترفند های تبلیغات

  استفاده از افراد شناخته شده در اجتماع مانند ورزشکاران، پزشکان مشهور و … روشی کاملاً متفاوت است. این روش یکی از ترفند های تبلیغات شاخص و مهم است.

معرفی و ارائه ترفند های تبلیغات

در این روش این اشخاص معروف محصولی را مرتبط با تخصص خود معرفی و تبلیغ می کنند. به عنوان مثال یک پزشک با معرفی محصولات بهداشتی پوست و مو و یا یک چهره مشهور ورزشی با معرفی یک محصول زیبایی و … تأثیر بسیار زیادی بر اذهان عمومی خواهند گذاشت.

Related Articles

یک نظر دهید