خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی راهنمای اجاره بیلبورد تبلیغاتی

راهنمای اجاره بیلبورد تبلیغاتی

آگوست 5, 2018
راهنمای اجاره بیلبورد تبلیغاتی

مشاهده یک بیلبورد تبلیغاتی در هنگام رانندگی به سمت سر کار و یا مسافرت جاده ای کار آسانی است. بیلبوردها در منطقه ای که مصرف کننده نهایی و یا خریدار قرار دارد دسترسی پیدا می‌کنند و به خوبی می‌توانند توجه آنها را جلب کنند.  بیلبورد یک گزینه بازاریابی برای کسب و کارهای محلی و تولید کنندگان طراحی شده است که میتوانند راهی موثر برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد کسب و کار جدید خود یا محصول برای خدماتشان اطلاع رسانی کنند. همانند بسیاری از جنبه های دیگر دنیای کسب و کار شرکت ها باید قبل از پذیرش تبلیغات بیلبوردی تحقیقات خود را در مورد نحوه انجام کار و مکانهای بازدیدکنندگان، هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی، اجاره ماهانه بیلبورد و یا حتی اجاره بلند مدت تبلیغات برروی آنها و میزان نمایش آنها به دست بیاورند.

 

تاریخچه تبلیغات بیلبوردی

در زمان های گذشته صنعت بیلبورد  به عنوان ابزار تبلیغاتی برای استفاده گروه های موسیقی پاپ آمریکایی استفاده میشد. البته بیشتر این بیلبوردها به صورت دیوارنوشته هایی با اسپری بود! بعد از آن صاحبان کسب و کارها به این نتیجه رسیدند که می‌توانند از این ابزار برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنند

شرکت ها فهمیدند که می توانند با استفاده از چاپ های بزرگ و چسباندن آنها کنار یکدیگر یک بیلبورد تبلیغاتی غول‌پیکر برای تبلیغات خود استفاده کنند به طوری که نمایش آگهی های تبلیغاتی خود را برای هیچ راننده ای از دست ندهند.

البته که این رویه مخالفان بسیاری از نمایندگان مجلس آمریکا تا اهالی مناطق مختلف داشت و هدف اصلی آنها این بود که بیلبوردها فضای زندگی و محیط شهری را نازیبا می‌کنند  اما همین مخالفت ها باعث شد تا انجمن تبلیغات آمریکا قوانین را برای نحوه طراحی بیلبورد های تبلیغاتی و جایگاه آنها در محیط شهری در نظر بگیرد.

با وجود همه مخالفت‌ها امروز این صنعت بسیار قدرتمند و زنده است باعث می‌شود تا کسب و کارهای بسیار موفق و بزرگ امروز دیده شوند و همینطور فضای مناسبی است تا کسب و کارهای مدرن به مشتریان بالقوه خود دست یابند و منابع و جریان های درآمدی جدیدی را برای خود جذب کنند.

 

راهنمای اصلی برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی

راهنمای اصلی اجاره بیلبورد

هنگامی که شما قصد ورود به عرصه تبلیغات را دارید تبلیغات بیلبورد یکی از ساده ترین گزینه های در دسترس شماست هنگامی که کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی می کنید این کار نیاز به مدیریت و نگهداری کمتری دارد.  در حالی که اگر قصد تولید یک تیزر تبلیغاتی تلویزیونی را داشته باشید می تواند هفته ها یا ماه ها وقت شما را بگیرد و زمان برای برنامه ریزی این کار نیازمندید.  اما یک بیلبورد تبلیغاتی را می توان در عرض چند ساعت یا چند روز ایجاد کرد.  برای کسب نتایج بهتر بیلبورد تبلیغاتی شما باید بزرگتر رنگی تر و در عین حال ساده تر و خوانا تر باشد. رانندگان ممکن است بیلبورد شما را در سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت ببینند. بنابراین کلمات و تصاویر باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا آنها متوجه شوند.

 

چطور می توانم کسانی را پیدا کنم که بیلبورد تبلیغاتی اجاره می دهند؟

هنگامی که تصمیم به اجاره بیلبورد تبلیغاتی می‌گیرید مشکل خرید آن است.  به طور کلی تابلوهای تبلیغاتی  به صورت ماهانه اجاره داده میشوند. شما بسته به محل بیلبورد تبلیغاتی تان می توانید از ۲۵۰ هزار تومان داده ها و یا حتی صدها میلیون تومان خریداری کنید.  برای خرید و یا اجاره بیلبورد های تبلیغاتی می توانید به وب سایت هایی مانند وب سایت ما مراجعه کنید و بیلبوردهای موجود تبلیغاتی را که در مناطق مختلف شهرها  و استان های مختلف ایران قرار دارد را ببینید و انتخاب کنید. این بیلبوردها را می‌توانید برای کوتاه مدت و یا بلند مدت  اجاره کنید.

البته این یک راه اصولی برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی سیما همچنین شما میتوانید با مراجعه به بیلبوردی که قصد نصب تبلیغات خود بر روی آن را دارید به طور مستقیم شماره و یا آدرس وبسایت اجاره دهنده را از کنار فضای بیلبورد تبلیغاتی پیدا کنید و با آنها جهت اجاره بیلبورد تبلیغاتی برای خرید آن  تماس بگیرید.

پس از اجاره یک بیلبورد تبلیغاتی، یافتن منابع جدید برای تبلیغات شما بسیار آسان می شود.  چرا که خود شرکت های تبلیغاتی برای تبلیغات شما با شما تماس میگیرند و  آنقدر تماس می‌گیرند که خسته شوید!

 

راهنمای اجاره بیلبورد: فراموش نکنید که به لوکیشن مورد نظر خود سر بزنید

راهنمای اجاره بیلبورد

اگر در مناطقی بیلبورد تبلیغاتی اجاره می کنید که خودتان نیز می توانید به صورت حضوری بیلبوردها را مشاهده کنید،  حتما این کار را انجام دهید.  برای اطمینان از اینکه تابلوهای تبلیغاتی شما موثر هستند و یا اینکه تعداد افرادی که هر روز آن را می بینند و یا توانایی دیده شدن تابلو خود را  بررسی کنید حتما بیلبوردهای تبلیغاتی که اجاره میکنید را یک بار از نزدیک ببینید.

علاوه بر اطمینان از اینکه محل بیلبورد تبلیغاتی شما مناسب است یا خیر باید از اکران به موقع بیلبورد تبلیغاتی خودتان نیز اطمینان حاصل کنید.  حتما چند روز قبل از  زمان اکران بیلبورد تبلیغاتی تهران با شرکت مربوطه تماس بگیرید  و سعی کنید خودتان و یا نماینده ای را در ابتدای روز اکران به گرد تبلیغاتی ایران و همچنین آخرین روز نمایش بیلبورد تبلیغاتی تهران جهت بررسی موجود بودن آگهی تان بر روی بیلبورد  بفرستید.واقعیت این است که هزار تومان نیز هزار تومان است 🙂

 

چه کسب و کارهایی از اجاره بیلبورد تبلیغاتی سود می‌برند

شرکت های محلی برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی مناسب هستند. در واقع بیلبوردها توسط رانندگان دیده می‌شوند و عموماً رانندگانی از محصولات کیا از یغاتی که شما انجام می‌دهید استفاده می‌کنند که به طور منظم از کنار بیلبورد تبلیغاتی شما عبور کنند.  بنابراین تبلیغات  بیلبوردی برای یک کسب و کار محلی  طراحی شده است. و البته همین طور اجاره یک بیلبورد تبلیغاتی برای شرکت هایی که اقلام یا محصولات پرفروشی  دارند به خوبی مورد استفاده قرار میگیرد.  اگر مشتریان شما انبوه نیستند در نتیجه اجاره بیلبورد تبلیغاتی می توانند برای شما انتخاب مناسبی نباشد.  مثلا فرض کنید شما قصد دارید برای یک تلسکوپ خاص یک بیلبورد تبلیغاتی اجاره کنید. این کار اصلا عاقلانه نیست چراکه مخاطب این محصول شما بسیار اندک هستند و کانال های  تماس ویژه تری باید به آنها برقرار کنید.

  • نکته:  البته بحث محلی بودن کسب و کارها همیشه قابل تامین نیست چرا که امروزه بسیاری از برندهای پرآوازه به خوبی از بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده می کنند و همینطور بسیاری از کسب و کارهای لوکس و لاکچری با اینکه مخاطبین بسیار اندکی دارند به خوبی از تبلیغات بیلبوردی برای افزایش آگاهی از برند خود بهره می برند.

بیلبورد در واقع به جای تمرکز بر روی یک گوشه‌ای مشتری محدود بر روی کسب و کارهای کار می کند که محصولات آنها مشتریانی انبوه و در دسترس دارد.  هر کسی نیاز به رانندگی دارد و یا ممکن است از خدمات متعددی همچون وام مسکن تبلیغات خودرو بیمه بانک یک محصول غذایی و یا موارد عمومی اینچنینی استفاده کند بنابراین  اجاره بیلبورد تبلیغاتی برای این کسب و کارها یک تصمیم درست و عاقلانه است.

راهنمای اجاره بیلبورد تبلیغاتی: این کارچه مقدار هزینه دارد؟

ساده ترین راه برای اجاره یک بیلبورد تبلیغاتی از طریق وب سایت های اجاره بیلبورد و یا از طریق یک آژانس تبلیغاتی است. هزینه ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند. برای اجاره یک بیلبورد ۱۴ در ۴۸ هزینه های زیر برای اجاره یک ماهه را می توان انتظار داشت:

  • شهرهای با جمعیت متوسط۱۲ میلیون
  • شهرهای با جمعیت بالا و یا مناطق خاص ۳۱ میلیون تومان

 

یک بیلبورد تبلیغاتی الکترونیکی ارزان تر است یا گرانتر؟

بیلبورد تبلیغاتی

یک بیلبورد دیجیتال می تواند یک راه جذاب برای دسترسی به مشتریان باشد. برخلاف بیلبردهای سنتی، بیلبورد های دیجیتال به طور معمول می تواند در یک مکان خریداری شود، چرا که چندین تبلیغ را می تواند در یک فضای تبلیغاتی بیلبورد نمایش دهد. یک بیلبورد دیجیتال اساساً یک فضای مشترک است که آگهی‌ها بین چندین تبلیغات چرخانده میشود.  بنابراین در برخی مناطق این نوع بیلبوردها از یک بیل برد چاپی می تواند ارزان تر باشد.  البته در برخی مناطق که هزینه تعمیر و نگهداری بیلبوردهای تبلیغاتی بالاست و یا شرایط این کار سخت است می تواند یک بیلبورد دیجیتال قیمت گران قیمت تری از بین برد های چاپی داشته باشد.

برخی از مزیت های استفاده از بیلبوردهای دیجیتال استفاده از آگهی های پویا و تصاویر متحرک است.  این بیلبوردها می تواند شامل اطلاعات بیشتری باشد و به همین دلیل در مناطق با ترافیک بالا گزینه ی مناسب و مقرون به صرفه است. به دلیل اینکه تبلیغات موجود در این نوع بیلبوردها را به راحتی می‌توان در لحظه تغییر داد  کسب و کار ها می توانند زمان خاصی از روز را برای تبلیغات ویژه خود استفاده کنند.

 

چه عواملی قیمت بیلبورد تبلیغاتی را تعیین می کند؟

عوامل تعیین کننده اصلی هزینه بیلبورد تبلیغاتی  عبارت است از:  ویژگی های جمعیت شناختی  یا دموگرافیک  مخاطبین و همینطور میزان  ایمپرشن  یا نمایش بیلبورد تبلیغاتی ؛ مناطق با سطوح درآمد بالا معمولاً برای تابلو های تبلیغاتی بیشتر از یک منطقه با درآمد کمتر هزینه می گیرند.  به همین ترتیب انتظار می رود تعداد نمایش بر میزان هزینه ی اجاره بیلبورد نیز تأثیرگذار می شود بدین صورت که اگر جاده بسیار شلوغ باشد تعداد نمایش بالاتری را خواهد داشت و در نتیجه هزینه اجاره این بیلبوردها نیز بالاتر خواهد بود.

هنگامی که پا به عرصه تبلیغات بیلبوردی می گذارید ویژگی های جمعیت شناختی و یا دموگرافیک مخاطبین مهم هستند.  شرکت که میخواهد به مسافرین با درآمد بالا دسترسی پیدا کند مسیر را در نزدیکی یک منطقه با درآمد بالا و یا نزدیکترین مسیرهای به آن‌ها را انتخاب می‌کنند. در همین حال کسب و کاری که می‌خواهد به خریداران متصل شود خواهان  تبلیغ در جاده هایی است که مصرف کنندگان خود را در آن جاده ها بیشتر می بینند با انتخاب مناسب مناطق با جمعیتی مناسب کسب و کار می‌تواند بودجه تبلیغاتی خود را به حداکثر برساند  و نرخ بازگشت سرمایه و اثربخشی کمپین های تبلیغاتی خود را بالا ببرد.

همانطور که شرکت ها محل ایجاد بیلبورد تبلیغاتی خود را انتخاب می‌کنند باید در نظر داشت که تصورات در مورد نرخ نمایش و یا گردش مشتریان یکسان نیست.  در جاده های با سرعت کمتر  رانندگان معمولاً زمان بیشتری برای مشاهده اطراف و مشاهده بیلبورد تبلیغاتی دارند.  این در حالیست که در بزرگراه ها و جاده های شلوغ با سرعت بالا زمان مشاهده کمتر است و مخاطبین دقت کمتری به اطراف دارند  و بیشتر درگیر رانندگی هستند.  بنابراین گاه ممکن است میزان نمایش تبلیغات در یک جاده خلوت ولی با سرعت ترافیکی آرام برابر با میزان نمایش در ۱ بزرگراه بسیار شلوغ ولی با سرعت بالا باشد این عوامل نیز در انتخاب صحیح بیلبورد تبلیغاتی و همینطور هزینه ای که برای آنها پرداخت می‌کنید بسیار موثر است.

نمونه بیلبورد تبلیغاتی

 

هزینه های اضافی اجاره بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

به غیر از اجاره بیلبورد هزینه های دیگری نیز خواهید داشت به طور متوسط شرکت‌ها مبالغ بین ۵۰۰ تا ۱۰ میلیون تومان بابت طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی خود به صورت سالانه هزینه می کنند.  همچنین خرید وینیل برای تولید بیلبورد تبلیغاتی نیست برای هر متر مربع بین ۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان متغیر است. برای کاهش هزینه ها کسب و کار همیشه می‌تواند یک طراح برای تکمیل طرح‌های تبلیغاتی خود استخدام کند.

چطور می توانم بیلبوردی را که می خواهم اجاره کنم؟

اگر مکان مناسبی برای تبلیغات خود در حال حاضر انتخاب کرده اید گام بعدی در واقع اجاره بیلبورد است به طور معمول نام تبلیغ کننده در زیر پایه و یا در کنار تصویر بیلبورد تبلیغاتی مشاهده می شود هنگامی که این نام را یافتید بنگاههای تجاری می‌تواند به صورت آنلاین به شرکت تبلیغاتی نگاه کنند و به آن تماس بگیرند برای گزینه های دیگر قطعاً استفاده از وب سایت های اجاره بیلبورد تبلیغاتی همچون همین وب سایت را به شما پیشنهاد میکنیم که شما می توانید به خوبی اکثر بیلبوردهای تبلیغاتی موجود آنها را مورد بررسی قرار دهید ما در این وبسایت لیستی از ارائه دهندگان فضای تبلیغاتی در نقاط مختلف کشور را در اختیار شما قرار دادیم.

 

آیا من میتوانم بیلبورد خودم را بسازم؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است.  قطعا ممکن است شما بتوانید یک بیلبورد بر روی یک ملک در نزدیکی یک منطقه شلوغ یا یک جاده ایجاد کنید. معمولاً چنین مقرراتی برای استفاده از تبلیغ کنندگان و تبلیغ دهندگان در محیط های شهری به وجود آمده است اما بهتر است  قبل از انجام این کار با یک مقام دولتی در سطح شهرستان یا همینطور فرمانداری محل زندگی خود ارتباط برقرار کنید.

شما همین طور می توانید به عنوان یک شرکت تبلیغاتی خصوصی مکان‌هایی را از شهرداری و یا استانداری و فرمانداری اجاره کنید و درآمد حاصل از تبلیغات بیلبوردی را دریافت کنید به طور متوسط شرکت های تبلیغاتی ۱۵ تا ۲۰ درصد از درآمد حاصل از بیلبورد تبلیغاتی را پرداخت میکند. همچنین شما برای صرفه جویی در نصب بیلبوردهای تبلیغاتی می‌توانید از یک ساختار چوبی ولی مستحکم که به طور معمول بین  ۷ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه بر می دارد و یا یک ساختار فولادی که ممکن است بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای شما هزینه داشته باشد ایجاد کنید.

 

آیا بیلبورد برای کسب و کار من کار خواهد کرد؟

بیلبوردها به طور معمول برای آگاهی از برند یا تبلیغات یک مکان خاص مورد استفاده قرار می گیرند.  اگر کسب و کار یکی از این دو هدف را بخواهد به احتمال زیاد در تبلیغات بیلبوردی خود موفق می‌شود اما اگر هر دو و یا اهداف دیگری را مد نظر داشته باشد بهتر است در تصمیم و یا در هدف گذاری خود تجدید نظر کند.

بهترین محصولات برای نمایش در تابلوهای تبلیغاتی محصولاتی هستند که به راحتی می توانند در زمان بالا رفتن و یا پایین آمدن از یک آسانسور توضیح داده شوند.  یک قاعده نانوشته وجود دارد که می گوید اگر محصول را نمی توانید در ۸ ثانیه توضیح دهید احتمالاً استفاده از تابلوی تبلیغاتی برای شما گزینه مناسبی نیست.  همینطور محصولاتی که قشر مخاطب گسترده‌ای دارند بهترین انتخاب برای استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی هستند.  لازم به ذکر است اگر مخاطبین شما قشر خاصی از جامعه هستند ولی در مکان ویژه ای بیشتر دیده می شوند شما می توانید از استرابرد های تبلیغاتی که رسانه‌ای کوچکتری از بیلبوردهای تبلیغاتی و همینطور ارزانتر از آنها هستند را انتخاب کنید برای این منظور پیشنهاد میکنیم حتما مطلب زیر را مطالعه کنید:

پیشنهاد مطالعه:  استرابورد تبلیغاتی چیست و نکاتی از تبلیغات برروی استرابرد

مهم نیست که چه چیزی را برای کسب و کارتان دنبال می کنید.  انواع مختلف بیلبوردها و محدوده های قیمت‌های مختلفی وجود دارند و در دسترس شما هستند.  با کمک وب سایت های مختلف اجاره بیلبورد تبلیغاتی اطلاعات دقیقی از بیلبوردها کسب کنید و آنها را به راحتی اجاره کنید.  یادتان باشد هنگامی که محل مناسبی برای تبلیغات خود یافتید حتما از این فرصت برای افزایش نام تجاری خود و افزایش وزوزها در اطراف کسب و کارتان استفاده کنید 🙂

 

Related Articles

یک نظر دهید