خانه مقالات برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

ژانویه 9, 2019
برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

یکی از اصلی ترین موضوع ها در تبلیغات موفق این است که حقوق مصرف کننده را رعایت کنیم. جی آبراهام درمورد رعایت تبلیغات موفق می گوید: یکی از دلایل مهم موفقیت تبلیغات شما سود رسانی و رفع نیاز مخاطب است. به همین روش می توانید به راحتی به تبلیغات موفق در شاخه ی موردنظر خود دست یابید. تمام اقداماتی که در رسیدن به تبلیغات موفق باید انجام دهید این است که به مصرف کننده ی موردنظر سودرسانی کنید. این موضوعی است که بسیاری از مدیران در شاخه تبلیغاتی به آن توجه نمی کنند.

به طور کلی در این مقاله توضیحات کلی و اطلاعات موردنظر برای جلب توجه مخاطب و رسیدن به تبلیغات موفق برای شما ارایه شده است.

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

موزیک در تبلیغات موفق:

به طور کل تبلیغات موزیکال در این دوره پیشرفت و استفاده ی بسیار زیادی داشته است به طوری که حتی در تبلیغات در شاخه ی بزرگسالان نیز از موزیک استفاده می شود. این مورد یکی از تکنیک های رایج برای رسیدن به تبلیغات موفق است. استفاده از شخصیت های کارتونی و جذاب در این مدل از تبلیغات به طور رایج به کار برده می شود.

تاییدیه افراد معروف از محصول موردنظر می تواند تکنیک مناسبی برای تبلیغات موفق باشد:

در این روش همانطور که در بالا به آن اشاره شد می توان از افراد معروف و یا حتی غیرمعروف نیز استفاده کرد. البته بینندگان و مخاطب تبلیغات بیش تر تحت تاثیر افراد معروف قرار می گیرند. از طرفی استفاده از مشاهیر در تبلیغات موفق می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند اما این نکته را فراموش نکنید که استفاده از این افراد نیز در بعضی موارد در صورت انجام رفتاری ناشایست بر آسیب زدن به تبلیغ موردنظر نیز منجر شود. به عنوان مثال در اکثر تبلیغات کشور ایرلند از “کانر مک گروگر” قهرمان سابق مسابقات رزمی MMA مورد استفاده قرار می گیرد که این اقدام باعث افزایش میزان فروش و موفقیت تبلیغات شده است.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

داستان گویی و تبلیغات موفق:

موضوعی که درباره ی داستان گویی و تبلیغات موفق بسیار رایج است این می باشد که سعی می شود اکثرا در تبلیغات از دسته ای از فیلم های کوتاه که حدود ۳۰ ثانیه نیز می باشد استفاده شود و مفهوم موردنظر در آن ارایه شود. این روش تبلیغاتی را نیز می توان به راحتی در کشور خود یعنی ایران نیز به راحتی مشاهده کرد.

به کارگیری مستندات علمی برای رسیدن به تبلیغات موفق:

این موضوع در تبلیغات موفق بسیار کاربرد دارد به گونه ای که سعی می شود به طور کل از افرادی حرفه ای و زبده در زمینه ی تبلیغ موردنظر دعوت شود و درمورد محصول مورد نظر در تبلیغات صحبت کند. این موضوع باعث جلب توجه مخاطب و از طرفی سندی محکم بر اعتبار و مناسب بودن کیفیت محصول موردنظر دارد. یکی از مثال های رایج این دسته از تبلیغات را می توان به محصولات بهداشتی اشاره کرد.

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

تبلیغات دو تکه چه تاثیری بر موفق شدن یک تبلیغ می گذارند؟

در این روش تبلیغاتی سعی می شود تا در مورد یک محصول به طور مکرر اما با فاصله ای نسبتا کوتاه نسبت به یک دیگر توضیحاتی به مخاطب داده شود. به عنوان مثال درمورد یک شامپو در ابتدا سعی می شود حدود ۱۵ ثانیه توضیحی رمز آلود درمورد شامپوی موردنظر داده شود و سپس پس از چند ثانیه فاصله در تبلیغ دوم سعی می شود درمورد محصول موردنظر توضیح داده شود. این روش می تواند عاملی تکنیکی مناسب برای یک تبلیغات موفق شود.

تبلیغات موفق می بایست از نظر فنی و کاربردی شایستگی لازم را داشته باشند:

اصولا این روش تبلیغات موفق بیشتر برای محصولات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش سعی می شود تا به صورت بصری به مخاطب موردنظر درمورد کیفیت محصول توضیحات لازم داده شود و فرد را به خرید محصول موردنظر ترغیب کند. به عنوان مثال برای بیان کیفیت و اعتبار یک محصول برقی به طور بصری در تبلیغ آن را به آزمایش و نمایش می گذارند.

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

در تبلیغات موفق از یک محصول در نمایی نزدیک به جلب توجه مخاطب پرداخته می شود:

به عنوان مثال توضیحی که می توان درباره ی این روش تبلیغات موفق زد این است که اکثرا در تبلیغات مربوط به شاخه ی غذایی و زیبایی سعی می شود از این روش استفاده شود به گونه ای که اصولا از یک محصول در نمایی نزدیک و توسط رسانه مانند تلویزیون به نمایش گذاشته می شود و سعی می شود مخاطب را به خرید محصول ترغیب کرد. در تبلیغات محصولات آرایشی بهداشتی مانند استفاده از کرم پودرها می توان به تکرار آن را در نمایی نزدیک مشاهده کرد و از کیفیت آن آگاه شد.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

تکنیک رتوسکوپ نیز برای تبلیغات موفق استفاده می شود:

در واقع تکنیک رتسکوپ می تواند به طور گسترده در تبلیغات موفق مورد استفاده قرار گیرد به طوری که این تکنیک کمک شایانی در موفقیت یک تبلیغات کرده است. در این تکنیک اصولا سعی می شود با اختلاط سکانس های انیمیشن و واقعی توجه مخاطب را به محصول و تبلیغ موردنظر جلب کرد.

مقایسه عادلانه در تبلیغات موفق:

این روش کمک بسیار زیادی به شما در موفق شدن تبلیغ می کند به طوری که بسیاری از افراد سعی می کنند با مقایسه کردن محصول خود با دیگر رقبا مخاطب زیادی را جذب کنند. این مدل تبلیغات موفق در رسانه ی ایران به وفور دیده می شود و بسیاری از شرکت ها توانسته اند در زمینه موفق شوند و به اهداف  خود برسند. از طرفی این یک تکنیک بسیار مناسب برای رسیدن به تبلیغات موفق است.

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

تبلیغات موفق در حل مشکل مخاطب خود بسیار دقیق هستند:

همان طور که کارشناس حرفه ای در زمینه ی تبلیغات موفق به آن اشاره کرد اصولا تبلیغی موفق خواهد بود که در حل مشکل مخاطب خود از تکنیک ها و روش های بسیار متعدد و خلاقانه ای استفاده می کند. به عنوان مثال در تبلیغ هود بیمکث با حل کردن مشکل فرد در  تبلیغ این مفهوم را به مخاطب القا می کند که این محصول در رفع نیاز شما کاملا دقیق و حرفه ای عمل می کند.

مطالب پیشنهادی ما

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

برقراری ارتباط با مخاطب در تبلیغات موفق امری حیاتی است:

در این تکنیک اصولا سعی می شود تا به طور فیزیکی از یک فرد برای بیان اطلاعات محصول موردنظر به مخاطب استفاده شود. این به خودی خود باعث می شود تا شما با استفاده از این تکنیک ها از رقبای خود پیشی بگیرید. به عنوان مثال در تبلیغ یک چسب، مهندسی از استفاده و کارایی این چسب در ساختمان و تکمیل فرایند عمرانی این ساختمان صحبت می گوید و از این طریق فرد را به خرید این محصول به طور ناخودآگاه ترغیب می کند.

سبک زندگی در را فراموش نکنید:

اصولا این تکنیک به صورت دایمی در موفق شدن یک تبلیغ کارایی ندارد اما سعی می شود با استفاده از دادن آگاهی ناخودآگاه به مخاطب نسبت به استفاده از محصول موردنظر فرد را ترغیب کرد. به عنوان مثال بحث گروهی درمورد محصولی می تواند در موفق شدن یک تبلیغ کمک می کند.

برای تبلیغات موفق چه روش هایی وجود دارد؟

استفاده از انیمیشن را فراموش نکنید:

به طور کل نقاشی متحرک یا همان انیمیشن یک روشی حرفه ای برای جلب توجه مخاطب و تبلیغات موفق است. ارایه مفاهیم یک محصول به صورت کارتون می تواند ایده ی مناسبی برای تبلیغات موفق باشد.

مصاحبه با مشتری در تبلیغات موفق بسیار ایده ی مناسبی است:

اصولا افرادی که در تبلیغات ایفای نقش می کنند افرادی مشهور هستند اما در این روش سعی می شود از عموم مردم برای بیان کیفیت محصول موردنظر سوالاتی پرسیده شود. این می تواند تکنیکی مناسب برای یک تبلیغ موفق باشد. این موضوع می تواند به میزان اعتبار و محبوبیت محصول شما اضافه کند.

مطالب پیشنهادی ما

اهمیت رابطه تبلیغات و توسعه در سودآوری

تبلیغات سریالی نیز یکی از مشخصه های تبلیغات موفق است:

اصولا تبلیغات سریالی به آن دسته از تبلیغاتی گفته می شود که مخاطب را مرحله به مرحله درباره ی مفهوم و یا محصول موردنظر آگاه کرده و سعیی در دادن اطلاعاتی خاص به مخاطب خود است. این تکنیک می تواند روشی موثر برای تبلیغات موفق قلمداد شود زیرا در این روش علاوه بر آگاه کردن مخاطب سعی می شود وی را نسبت به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی آن موضوع ترغیب کرده و منتطر گذاشت. اکثر تبلیغات موفق چه در ایران و چه در خارج سعی می کنند از این روش برای موفقیت و محبوبیت محصول خود استفاده کنند.

دیگر تکنیک های تبلیغ موفق را نیز حتما امتحان کنید:

به عنوان مثال یکی از روش های چالش برانگیز برای تبلیغات موفق استفاده از تکنیک خیال پردازی است. در این روش سعی می شود با استفاده از خیال پردازی به تبلیغات موفق درباره ی محصول موردنظر رسید. از دیگر روش هایی برای تبلیغات موفق اشاره کرد این است که سعی می شود حالت یا ذهنیتی مثبت برای مخاطب جهت استفاده از محصول موردنظر به عمل آورد به طوری که سعی می شود احساساتی نظیر، عشق، امنیت، آسایش و یا دیگر حواس را نسبت به محصول موردنظر در ذهن مخاطب به وجود آورد. این روش نیز جزو تکنیک های تبلیغات موفق به حساب می آید اما نکته ای که قابل توجه است این می باشد که این تکنیک یاد شده بسیار هزینه بر و وقت گیر است.

Related Articles

یک نظر دهید