خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

دسامبر 22, 2018
آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

تبلیغات به روش های گوناگونی انجام می شوند و هدف اصلی آن ها معرفی محصول یا شرکت است و همچنین باید این تبلیغات به گونه ای صورت بگیرد که مشتری را مجذوب خود کند و بتواند تاثیرگذار باشد. در این مقاله قصد داریم به تفاوت های بین تبلیغات سنتی و مدرن بپردازیم. با ما همراه شوید.

همانطور که در مطالب قبل توضیح دادیم، برای انجام تبلیغات خوب و پربازده باید برخی از نکات را رعایت کنید تا بتوانید پاسخ خوبی از تبلیغاتتان بگیرید. همچنین باید شناخت صحیح و علمی به تمام جوانب تبلیغات داشته باشید که بتواند روی هدف که مشتری است موثر باشد. اگر در ادامه با ما همراه باشید تفاوت های موجود میان تبلیغات سنتی و مدرن را متوجه خواهید شد.

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

تفاوت های بین تبلیغات سنتی و مدرن وجود دارد. شرکت ها بنا به علل مختلفی تبلیغات خود را شروع می کنند و بر این کار بودجه از قبل مشخص شده ای را در نظر می گیرند و برخی تبلیغات خود را بصورت متداوم ادامه می دهند تا به اهداف بازاریابی خود برسند، مانند بسیاری از برندهای مختلف و نام آشنا که روزانه در سراسر رسانه ها تبلیغات گسترده ای را انجام می دهند. همچنین برخی هم تبلیغات خود را برای اینکه مشتریان وفادار بمانند انجام می دهند، یعنی آن ها با انجام تبلیغات نام برند خود را به مشتریان یادآوری می کنند تا نامشان در ذهن مشتری باقی بماند. برخی برندهای دیگر هم برای اینکه از بقیه در عرصه تبلیغات عقب نمانند، اقدام به انجام تبلیغات می کنند و این تبلیغات می تواند بصورت تبلیغات سنتی یا مدرن صورت بگیرد.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

تبلیغات سنتی چه ویژگی های دارد؟

هدف اصلی تبلیغات سنتی یک مخاطب عام می باشد، اما همواره در تبلیغات امروزی این مسئله به چشم نمیخورد و نظام توزیع رسانه ای قادر است که مخاطبان خاص خود را داشته باشد و به هرحال زمانی که شروع به مخاطب شناسایی می کنید در مسیر هدف قرار خواهید گرفت. برخی از سازمان، رویکردهای پرتاثیر را برای عامه مخاطبان انتخاب می کنند و برخی از مخاطبان یک پیام را نسبت به پیام دیگر مشتاقانه تر قبول می کنند و برخی دیگرهم آن را رد می کنند.

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

  • تبلیغات سنتی بیشتر بصورت چهره به چهره یا رو در رو می باشد و این عمل باعث افزایش تاثیرگذاری روی مخاطب می شود چون در این روش از هیچ ابزار پیشرفته ای استفاده نمی شود.
  • در تبلیغات سنتی ارتباط گر همیشه در دسترس مخاطبان و در معرض دید آن ها می باشد.
  • در انجام تبلیغات سنتی ابزارهای تکنولوژیک و پیچیده ای وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد بسیار ناچیز و محدود است.
  • پیام تبلیغ در تبلیغات سنتی به فرهنگ توده بسیار نزدیک می باشد.
  • پایگاه ها و نهادهای تبلیغات سنتی معمولا چند منظوره می باشند.
  • در تبلیغات سنتی بازخورد بسیار سریع و فوری می باشد.
  • تبلیغات سنتی دارای مخاطبان گسترده ای نمی باشد.

تبلیغات مدرن چه ویژگی های دارد؟

عدم قطعیت: در رسانه های مدرن همه چیز نسبی می باشد، چون رسانه به عوامل بیرونی که مخاطب است وابسته هستند. برای نمونه می توان گفت که تیزری که در تلویزیون پخش می نباشد حتما نباید دارای صدا و حرکت باشند، اگر دقت کرده باشید در تیزرهای مدرن که در تلویزیون پخش می شوند گاهی اوقات هیچ صدا و حرکتی از خود ندارند.

پراکندگی: تبلیغات مدرن دارای پراکندگی زیاد در رسانه ها می باشد و همچنین در رسانه های مختلفی اجرا می شود که هیچ ربطی به بازاریابی محصول ندارند. برای مثال می توان به تبلیغ یک کالای تخصصی پزشکی در تلویزیون اشاره کرد و همچنین این مسئله در سایت های اینترنتی بیشتر دیده می شود و وجود پراکندگی در سایت ها و در هم برهم بودن چندین سایت در یکدیگر از ویژگی های بارز رسانه های مدرن می باشد.

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

عدم مرکزیت: رسانه ها در تبلیعات مدرن بر پایه هیچ مرکز و محوریتی نمی باشند و از هر راهی تبلیغ خود را به نمایش در می آورند. برای مثال می توان به تبلیغاتی اشاره کرد که در میان پخش اخبار به نمایش در می آیند یا تبلیغات بازرگانی که در میان فیلم ها پخش می شود.

درهم ریختگی: در این روش مدرن استفاده از رسانه های عجیب و غریب یا موضوعات خنده دار یا طنز آلود مرسوم است. در این روش از یک استراتژی بازاریابی خاص تهاجمی که بصورت ناگهانی است استفاده می کنند و به اصطلاح به آن ها شیر تو شیر گفته می شود. برای مثال، اینترنت تبدیل به تلویزیون می شود یا تلویزیون تبدیل به روزنامه می شود. همچنین زیرنویس های تلویزیونی برای نمونه در سایت های اینترنتی کنار هر سایت محلی برای تبلیغ کالاهای دیگر به چشم می خورد یا از صفحه های وب برای مکالمه یا کنفرانس استفاده می شود.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

مشارکت: در رسانه های مدرن از مخاطبان به عنوان رسانه استفاده می شود و سعی می کنند مخاطبان را در بخش رسانه ای خود مشارکت بدهند. برای مثال می توان به سایت های شخصی یا به وبلاگ آن ها اشاره کرد که از آن ها برای تبلیغ استفاده می شود و یا مخاطبان را در محتوای رسانه مشارکت می دهند یا اینکه از آن ها به جای رسانه استفاده می کنند. از نمونه های دیگر این مشارکت می توان به استفاده افراد و مخاطبان در مسابقه های مرتبط با روابط عمومی و تبلیغات یک محصول اشاره کرد.

ترکیب: تبلیغات مدرن اعتقاد به استفاده از هرچیزی و ترکیبی باهم دارند حتی اگر باهم سازگار و مرتبط نباشند به همین علت در این روش از تبلیغات از ترکیب چندین رسانه باهم استفاده می شود. برای مثال می توان به بلیبورد تلویزیونی یا همان تلویزیون های شهری اشاره کرد که از ترکیب دو رسانه بیلبورد و تلویزیون باهم استفاده می کنند.

تعداد مخاطب: در تبلیغات مدرن تکثیر پیام بسیار گسترده است و همین موضوع باعث می شود که تعداد مخاطبان زیاد شود برای مثال می توان به تبلیغ یک کالا در یک وب سایت اشاره کرد که روزانه تعداد زیادی از آن بازدید می کنند.

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

کدامیک از تبلیغات سنتی و مدرن مفیدتر است؟

تبلیغات ایده آل به تبلیغاتی گفته می شود که از بالاترین امکان دسترسی به مشتریان بالقوه، همراه با یک امکان پذیری بالا برای گرفتن بازخورد برخوردار است و همچنین این تبلیغ دارای هزینه کمتری است.

تبلیغات سنتی یا قدیمی شامل تیکت، انواع اطلاعیه های کاغذی و برچسبی و… می شود و اکثر از این موارد در تبلیغات سنتی استفاده می شود. در گذشته نه چندان دور که خبری از فناوری های الکترونیک و دیجیتال نبود، بیشتر در بورس بودند.

مطالب پیشنهادی ما

بیلبورد های حقوق بشر

کاغذ بیشترین کاربرد را در تبلیغات سنتی دارد. این امر هم گران تر تمام می شود و هم اینکه باعث قطع درختان زیادی در طول سال می شود و این در آخر هم این کاغذها دور ریخته می شود و موجب ایجاد آلودگی زیستی می شوند.

اگر هنگامی که از خیابان رد می شود با دقت روی دیوارها یا زمین را نگاه کنید قطعا برچسب های تبلیغاتی را خواهید دید که چهره خیابان ها و شهر را کثیف و زشت کرده اند و باعث می شوند که رفتگران زحمات زیادی را برای جمع کردن آن ها بکشند، به این کاغذها تبلیغات سنتی گفته می شود.

هر کدام از تبلیغات سنتی و مدرن دارای مزایا و معایبی هستند به عنوان مثال در میان ابزارهای تبلیغاتی مدرن، اینترنت دارای قدرت فناوری الکترونیکی است و در دنیای امروزی تحت هیچ شرایطی نمی توان از کنار اینترنت به راحتی عبور کند. همینطور این روش هزینه کمتری نسبت به تبلیغات سنتی دارد و بیشتر در دسترس است و رایج و متداول تر می باشد.

آشنایی با تفاوت های میان تبلیغات سنتی و مدرن

بنابراین تبلیغاتی که در این روش انجام می شود بیشتر مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد، چون تبلیغات در سطح اینترنت شامل عکس و فیلم می باشد و همچنین برخی از تبلیغات دارای نظرسنجی هم می باشند و مخاطبان می توانند در بخش نظردهی آن ها راهنمایی ها را در خصوص خرید محصول انجام دهند. همچنین نصب بیلبوردهای خلاقانه و تلویزیون های شهری از انواع دیگر تبلیغات مدرن می باشد که موجب می شود در طول روز افراد زیادی آن را مشاهده کنند.

امروزه روش های بازاریابی روز به روز در حال توسعه و پیشرفت می باشد و باید هر روز با آن ها شما هم آپدیت شوید. هر روز روش ها و ابزارهای جدیدی برای انجام بازاریابی به وجود می آیند. افزایش فروش محصولات نیازمند استفاده از تبلیغات مدرن می باشد چون امری مهم و حیاطی می باشد که امروزه اکثر صاحبین کالا این موضوع را مهم تلقی می کنند و در بازاریابی خود از تبلیغات مدرن استفاده می کنند. شما هم برای افزایش فروش محصولات خود باید حتما به این نکات توجه کنید.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

تبلیغات امروزی در صورتی می توانند مخاطبان خود را جذب کنند که بتوانند محصول خود را در کمترین زمان ممکن معرفی کنند و مشتری برای شناخت کالا زحمت زیادی را متحمل نشود. در دنیای ارتباطات، تبلیغات مدرن موجب بازاریابی مدرن می شود و همچنین رسانه های ارتباطی مدرن با بازاریابی و تعیین دقیق بازار هدف، طی سالیان گذشته توانسته است پیشرفت های چشم گیری داشته باشد. امروزه مشتریان برای اینکه اطلاعاتی در خصوص محصولات جدید بدست آورند، نیازمند تبلیغات سنتی یا همان بازاریابی سنتی نمی باشند چون راه های جدیدی کشف شده است که زمینه جستجوی محصولات و خریداری را برای مشتری فراهم می کند. پس بهتر است برای انجام تبلیغات خود از سوی تبلیغات سنتی به تبلیغاتی مدرن کوچ کنید.

Related Articles

یک نظر دهید