خانه مقالات بیلبوردهای استقبال و کارایی آن ها

بیلبوردهای استقبال و کارایی آن ها

ژانویه 15, 2019
بیلبوردهای استقبال و کارایی آن ها

بیلبورد های استقبال بسیار مهم هستند و در این مقاله قصد بررسی بیلبوردهای استقبال و ویژگی ها و مضرات آن را داریم. کشور ایران از دیرباز یکی از مهمان نواز ترین و خون گرم ترین کشورهای جهان به حساب می آید. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از توریست ها و افراد خارجی پس از حضور در ایران، مردم این کشور را مردمانی مهربان، خون گرم و دوست داشتنی خطاب کنند. این کار مردم ایران در واقع نوعی احترام گذاشتن به افرادی است که به خاک این کشور وارد می شوند و همین عامل باعث جلب توجه و جذب علاقه افراد خارجی به حضور و سرمایه گذاری در ایران می شود.

مطالب پیشنهادی ما

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

بحث احترام متقابل و خوش آمد گویی به افراد خارجی در ایران در شاخه تبلیغات و در قالب بیلبوردهای استقبال نیز ورود پیدا کرده است به طوری که بسیاری از تاجران خارجی و دیپلمات های سیاسی از این حجم از خوش آمد گویی و استقبال به وجد می آیند و از ایران و مردمان این کشور به نیکی یاد می کنند. کم تر کسی را می توانید پیدا کنید که پس از حضور در ایران احساس رضایت نداشته باشد.

بیلبوردهای استقبال چه ویژگی هایی دارد؟

از میان ویژگی های بی شمار بیلبوردهای استقبال می توان به استفاده آن برای تبلیغات و جذب توجه مخاطب اشاره کرد. در این زمینه می توان در قالب یک مثال به آن اشاره کرد. به عنوان مثال در سال ۱۳۹۵ شمسی کشور ایران بار دیگر میزبان رییس جمهور محترم کره ی جنوبی در تهران بود. همین موضوع باعث شد تا استقبال گسترده ای از حضور این شخصیت سیاسی به همراه کاروان او باشد. به لطف همکاری شهرداری تهران بیلبوردهای استقبال متعددی در سطح شهر تهران به منظور خوش آمد گویی از رییس جمهور کره ی جنوبی به حساب آمد. این اقدام جنبه های متفاوت بسیار زیادی داشت.

مطالب پیشنهادی ما

اهمیت رابطه تبلیغات و توسعه در سودآوری

  • حضور کشورهای منطقه پس از تحریم های اقتصادی علیه ایران: استفاده از بیلبوردهای استقبال می تواند گزینه ی مناسبی برای شروع یک رابطه ی مناسب دو طرفه بین دو کشور باشد. نصب بیلبوردهای استقبال حاوی خوش آمد گویی به زبان کره ای و فارسی به رییس جمهور کره ی جنوبی می توانست یکی از مواردی باشد که بسیار تاثیر گذار بر شروع روابط بین المللی تهران_سئول باشد.
  • شروع رابطه ی تجاری بین دو کشور باشد: یکی از مواردی که در روابط دو طرفه بین کشورهای بین المللی اهمیت دارد، برقراری ارتباط تجاری است به طوری که هدف اکثر کشورهای خارجی از برقراری ارتباط با همتایان خارجی خود برقراری و شروع روابط تجاری است. این موضوع می تواند اقدام هوشمندانه ای برای شروع یک رابطه بین دو کشور باشد. موضوعی که به راحتی میان روابط بین دو کشور ایران و کره ی جنوبی حس می شد همین موضوع برقراری روابط تجاری بود. به عنوان مثال نصب بیلبوردهای استقبال با درون مایه ی تبلیغات برندهای کره ای یکی از مواردی بود که به وفور در آن زمان در سطح شهر دیده می شد.

نصب بیلبوردهای استقبال ممکن است چه بازتاب های منفی داشته باشد؟

به عنوان مثال یکی از موارد منفی ای که می توان درباره ی نصب بیلبوردهای استقبال در سطح شهر تهران برای رییس جمهور کشور کره جنوبی اشاره کرد موضوع تبلیغ متعدد برندهای خارجی مانند ال جی و دوو بود. این موضوع در شرایط کنونی اقتصاد کشور ایران که نیاز مبرم به کالای ایرانی حس می شود، می تواند گامی منفی برای رونق اقتصادی این کشور باشد.

بیلبوردهای استقبال و کارایی آن ها

از طرفی جامعه با مشاهده این قبیل تبلیغات به جای استفاده از برندهای داخلی، بیش تر به سمت برند و نمونه های خارجی روی می آورد. وظیفه اصحاب رسانه و گروه های تبلیغاتی استفاده صحیح از بیلبوردهای تبلیغاتی و القای مفاهیم اساسی برای رسیدن به هدف های از پیش تعیین شده است.

Related Articles

یک نظر دهید