خانه مقالاترسانه های تبلیغاتی تبلیغات مترو و ۷ مکان برای سود آوری بیشتر از تبلیغات مترو

تبلیغات مترو و ۷ مکان برای سود آوری بیشتر از تبلیغات مترو

سپتامبر 12, 2018
تبلیغات مترو و ۷ مکان برای سود آوری بیشتر از تبلیغات مترو

تبلیغات مترو | با گسترش پدیده شهرنشینی و افزایش جمعیت، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی بهترین گزینه برای فرار از شلوغی هر روزه شهر است. در حال بزرگترین سیستم حمل و نقل عمومی که با استقبال کم نظیر مردم مواجه شده، مترو می باشد. روزانه جمعیتی بیش از دو میلیون نفر با سوار شدن بر واگن قطارهای مترو به مقصد می رسند. این میزان جمعیت که معمولا مقصد آنها مراکز تجاری و بازارهای سطح شهر می باشد، بهترین گزینه برای قرار گرفتن در جایگاه مخاطبین تبلیغات هستند. امروزه تبلیغات مترو یکی از پربازده ترین فراینده ها می باشد که جامه آماری بالایی از آن ها بازدید می کنند. پس می توان گفت یکی از روش های تبلیغات ، تبلیغات مترو می باشد که از قضا همانطور که گفته شد تبلیغات مترو بسیار پز بازده نیز می باشد.

در دنیای امروز و با گسترش زندگی ماشینی در تمام جهان تبلیغات محیطی در ایستگاه های مترو یکی از بهترین رسانه ها برای اطلاع رسانی به جمعیت وسیعی از مردم خواهد بود. توجه به این نکته که هر روز افراد زیادی بازدیدکننده تبلیغات مترو خواهند بود، این ذهنیت را ایجاد کرد که می توان برای کارآیی بیشتر از تمام فضاهای موجود استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی ما

آموزش ۱۲ روش برای خلق تبلیغات هوشمندانه

چه مکان هایی که در تبلیغات مترو مورد استفاده قرار می گیرند؟

  • تبلیغات مترو بر روی دستگیره ها
  • تاثیر فیلم و دمو در تبلیغات مترو
  • تبلیغات مترو در کنار پنجره ها
  • تبلیغات مترو در سکوها و بدنه ی مترو
  • تبلیغات مترو در حد فاصل گیت بلیط تا سکو
  • تبلیغات مترو بر روی بلیط های مترو
  • تبلیغات مترو تا قبل از گیت بلیط

تبلیغات مترو

تبلیغات مترو: تبلیغات بر روی دستگیره ها

اولین مکان برای تبلیغات مترو روی دستگیره ها می باشد، ظرفیت داخلی واگن های مترو به گونه ای طراحی شده که اکثریت جمعیت برای جا به جایی به ناچار باید ایستاده سفر کنند. پس اولین گزینه برای تبلیغات مترو مواردی خواهد بود که در راستای دید این گروه از مسافران باشند. اولین گزینه که به ذهن خطور می کند دستیگره ها خواهد بود. مسافران برای حفظ تعادل خود در طول سفر، ناچار به استفاده از دستگیره های تعبیه شده در داخل واگن ها خواهند بود. با توجه به این نکته که به طور میانگین فاصله بین هر ایستگاه را حدودا دو دقیقه در نظر بگیریم، طبیعتا مسافر وقت کافی برای بازدید اطراف خود را خواهد داشت. اولین چیزی که توجه مسافران را جلب می کند تبلیغاتی خواهد بود که داخل دستگیره های واگن قرار گرفته است. مسافر می تواند به راحتی و در بازه زمانی بین ایستگاه ها به مطالعه تبلیغات قرار گرفته شده در دستگیره ها بپردازد.

تبلیغات مترو: تاثیر فیلم و دمو در تبلیغات مترو

از سالهای پیش در تمام جهان فیلم و انیمیشن یکی از بهترین گزینه ها برای رساندن پیام به مخاطب است. تمام افراد جهان با دیدن هر فیلم یا انیمیشنی پیام مورد نظر را درک و در بعضی مواقع با آن همراهی می کنند. با توجه به این مطلب، می توان به اهمیت تبلیغات مترو با استفاده از فیلم یا انیمشین کوتاه پی برد. قطارهای مترو به دلیل متحرک بودن گزینه مناسبی برای تولید انرژی و برق می باشند. توجه داشته باشید در داخل هر واگن قطار دو عدد نمایشگر تعبیه شده است. برای کارکرد این نمایشگرها نیاز به انرژی خواهد بود که سازگار با محیط زیست و به دور از الودگی باشد، در نتیجه سیستمی داخل قطار قرار دارد تا انرژی ناشی از حرکت را به انرژی برق برای موارد استفاده داخلی واگن ها تبدیل کند.

تبلیغات مترو

یکی از مهم ترین موارد استفاده این نوع انرژی، نمایشگرها خواهند بود. زمانی که فیلم یا انیمیشن کوتاهی برای پخش در نمایشگرها طراحی و ساخته می شود حتما باید به چند نکته توجه کرد. اولین نکته صامت بودن است. همه روزه افراد بسیار زیادی در داخل فضای محدود واگن قرار می گیرند و مهمترین نکته  برای حفظ وضعیت داخلی، برقراری ارامش و سکوت است. باید توجه داشته باشید که صداهای کاذب بیشتر از آنکه باعث دیده شدن تبلیغات شما برای مخاطبین باشد، باعث ازار خواهد بود که نتیجه عکس به دنبال خواهد داشت. دومین نکته که باید مورد توجه قرار بگیرد زمان است. توجه داشته باشید که برای هر مسافر می توان بطور میانگین دو دقیقه را در نظر گرفت که امکان دیدن نمایشگر را دارند. پس فیلم یا انیمیشن تبلیغاتی شما باید در این بازه زمانی مفهوم کلی را به مخاطب انتقال بدهند تا هر مسافر فرصت دریافت کامل از تبلیغات شما را داشته باشد.

تبلیغات مترو: کنار پنجره ها

دومین دسته از مسافرین داخل واگن ها، مسافرینی هستند که روی صندلی می نشینند. هر مسافر یک دایره دید مشخص خواهد داشت که با توجه به ان می توان فضای مدنظر برای تبلیغات را پیدا کرد. بارزترین نکته برای این دسته از مسافران، فضای جلویی انها خواهد بود که بطور طبیعی دایره دید وسیعی خواهند داشت. پنجره های واگن قطارها عموما حس ارامش به مسافرها القا می کنند چون با وجود آنها، مسافرین می توانند محیط خارج از قطار را هم ببینند.

با  توجه به اهمیت این موضوع دو مسئله پیش می آید: اولین مورد این است که نمی توان برای تبلیغات از پنجره ها استفاده کرد زیرا باعث کلافگی مخاطب به دلیل محدود شدن دید می شود. دومین مورد این است که به دلیل اهمیت پنجره ها می توان از محیط اطرافشان برای تبلیغات مترو استفاده کرد. محیط اطراف پنجره هم در دایره دید تمام مسافرین خواهد بود و هم به دلیل علاقه مردم برای تماشای محیط بیرون از تقریبا تمام قسمتهای اطراف هم بازدید خواهد شد. پس محیط های اطراف پنجره واگن دارای اهمیت بالا برای قرار دادن تیزرهای تبلیغاتی خواهد بود که دارای بازدهی بالایی است.

تبلیغات مترو

تبلیغات مترو: سکوها و بدنه ی مترو

دومین محیط مکانی که دارای بازدهی بالا برای تبلیغات مترو خواهد بود، محیط سکوها است. همه روزه افراد بسیار زیادی مدتی برای در داخل سکوها به انتظار قطار خواهند بود. اگر فاصله زمانی بین دو قطار را حدودا سه دقیقه در نظر بگیریم، می توان توجه داشت که چقدر فرصت داریم تا در این بازه تبلیغات دیده شده و پیام را به مخاطب منتقل کنیم. دیوارهای سکوها همیشه مورد بازدید تمام افراد است و به دلیل فضای کافی می توانیم تیزرهای تبلیغاتی بزرگی را در این قسمت ها نصب کنیم.

مطلب پیشنهادی ما

تبلیغات محیطی و ۵ ویژگی جذاب آن برای موفقیت

افراد در سکوهای مترو معمولا به صورت نشسته یا ایستاده به انتظار قطار هستند، پس باید تیزرهای طراحی شده برای جلب توجه تمام این دو دسته باشد که چشم را خسته نکند و بازدهی خوبی داشته باشد. زمانی که قطار وارد ایستگاه می شود تمامی مسافرها به سمت ان حرکت می کنند. اگر بازه زمانی حدودا بیست ثانیه برای جایگیری قطار داخل ایستگاه در نظر بگیریم، به دلیل توجه تمام مسافرها به قطار، بدنه آن گزینه دوم برای تبلیغات مترو خواهد بود. برای نصب تبلیغات بر روی بدنه قطار باید به این نکته توجه کرد که به دلیل زمان کوتاه برای انتقال پیام به مخاطب، باید از طراحی ساده  و گیرا استفاده شود. مخاطب با دیدن همچین طرحی در مدت کوتاه پیام تبلیغاتی شما را دریافت خواهد کرد و با توجه به ازدیاد جمعیت در فرصت کوتاه پیام شما را تحلیل کند.

تبلیغات مترو: حد فاصل گیت بلیط تا سکو

فضای بعدی برای قرار گرفتن تبلیغات مترو، فاصله بین گیت بلیط تا سکو می باشد. قطارهای شهری یا مترو به دلیل اینکه از تمام نقاط شهر عبور می کنند عموما در نقاط عمیق راه اندازی می شوند. زمانی که از گیت عبور می کنید تا برای رسیدن به قطارها به سکو برسید، معمولا مسافتی قدم می زنید و از پله برقی استفاده می کنید. توجه داشته باشید که تمام حجم مخاطب شما این مسافت را طی خواهند کرد و طبیعتا به اطراف خود توجه خوبی دارند. پس محیط بعدی برای قرارگیری تبلیغات مترو در این فاصله خواهد بود. مسافرین معمولا با سرعت این مسافت را طی می کنند پس تیزرهای نصب شده در این قسمت باید در عین سادگی، پیام تبلیغاتی را سریع به مخاطب منتقل کنند و ذهن افراد را با خود همراه کنند. بطور معمول ذهن مخاطب تا رسیدن به سکو درگیر تصاویر تبلیغاتی باقی خواهد ماند.

تبلیغات مترو

تبلیغات مترو: روی بلیط های مترو

تمام مسافرها برای استفاده از امکانات مترو و سفرهای شهری نیاز به تهیه بلیط دارند. امروزه بلیط های اعتباری و بلیط های تک سفره برای وارد شدن به محیط مترو وجود دارد. بلیط ها جزو لوازمی هستند که مورد استفاده عموم و دارای جامع اماری بالایی می باشند. توجه داشته باشید که بلیط های اعتباری در تمام طول روز نزد مسافرین خواهد بود. در بحث تبلیغات تک تک مسافرین، مخاطبین ما خواهند بود. در نتیجه ما در دست تک تک مخاطبین می توانیم بلیطی داشته باشیم که تبلیغات مترو را دارا باشد. توجه داشته باشید تصویر روی کارت بلیط همیشه و در تمام روزها مقابل دید مخاطب ما خواهد بود درنتیجه می توان این گونه نتیجه گرفت که این کارت بلیط ها قابلیت این را دارند که هر یک تبدیل به یک تراکت تبلیغاتی بشوند. با توجه به اهمیت کارت بلیط ها، بازدهی در این بخش تبلیغاتی عالی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی ما

قیمتت اجاره بیلبورد تبلیغاتی چقدر است؟

تبلیغات مترو: تا قبل از گیت بلیط

یکی از مهمترین بخش ها برای قرار گیری تبلیغات مترو، فضای قبل از گیت بلیط است. مسافرین در ابتدا از در اصلی وارد محوله مترو می شوند و مسافتی را طی می کنند تا به گیت برسند. با توجه به محل ایستگاه این فضا را ممکن است پیاده یا با استفاده از پله برقی طی کنند. معمولا این حد فاصل دارای غرفه برای خرید یا دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و آب سردکن است. با دانستن این مطلب باید متذکر بشیم که معمولا این قسمت افرادی بیش از مسافرین داخل مترو وجود دارند که هر یک می توانند مخاطب خاص ما برای تبلیغات مترو باشند. توجه داشته باشید افرادی که در این قسمت رفت و آمد دارند صرفا مسافر نخواهند بود و ممکن است برای استفاده از امکانات رفاهی به داخل سالن ورودی مترو آمده باشند.

جمع بندی

در پایان نکات مهمی را یاداوری می کنیم که برای تبلیغات مترو باید درنظر گرفته شود. معمولا مخاطبین ما در محیط مترو، از ابتدا درب اصلی تا داخل واگن ها فرصت کمی برای دریافت پیام تبلیغاتی شما و تحلیل آن خواهند داشت. به دلیل شلوغی دائمی که در داخل مترو وجود دارد باید توجه داشت که مخاطب باید در بین ازدیاد جمعیت تبلیغات مورد نظر شما را ببیند و در فرصت کوتاه آن را تحلیل کند. با رعایت این نکات می توان بازدهی بالایی در تبلیغات مترو داشته باشید

Related Articles

یک نظر دهید