خانه مقالات بررسی دلایل راه اندازی کمپین لبخند

بررسی دلایل راه اندازی کمپین لبخند

ژانویه 11, 2019
بررسی دلایل راه اندازی کمپین لبخند

امروزه کمپین های تبلیغاتی بسیار متنوع و  زیادی از جمله کمپین هایی به نام کمپین لبخند در سراسر کشور ایجاد شده و در حال اجرا می باشند. این در حالی است که تنها تعداد انگشت شماری از آن ها برنامه ها و اهداف خود را به طور صحیح ارائه می دهند. یکی از مهم ترین مشکلات این کمپین های تبلیغاتی، این است که بسیاری از آن ها در کشورمان کاملاً از کمپین های مشابه کپی برداری شده اند و برنامه ریزی خاص و هدقمندی در آن ها مشاهده نمی شود. کمپین لبخند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

این در حالی است که نمی توان از چنین کمپین های تبلیغاتی موجود در کشورمان انتظار پیشرفت و ترقی را در میان رقبای خود داشته باشیم. این کمپین های تبلیغاتی برای مخاطبان نه تنها ملموس و قابل درک نیست بلکه نوع نگاه آنها به تبلیغات بسیار تکراری و خسته کننده شده است.

نتیجه تصویری برای کمپین لبخند در مشهد

شرایط بد در بازار و بازار یابی

در حال حاضر در جامعه کنونی در حالی که شاهد پیشرفت در همه عرصه های می باشیم اما تقسیم شدن جامعه به جوامع کوچک نیز امری اجتناب نا پذیر می باشد. این در حالی است که سطح دانش و اطلاعات مردم درباره همه مسائل از جمله حوادث گذشته بیشتر شده است. اکنون زمان آن رسیده است که به علت تغییر و تحول در رفتار و فرهنگ مردم به دنبال تغییرات مثبت در حوزه بازار یابی و تبلیغات نیز باشیم.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

به همین دلیل است که گفته می شود بازار در شرایط رکود به سر می برد و شاید بتوان گفت که به کمپین های جدید و خلاقانه ای مانند کمپین لبخند نیاز اساسی احساس می شود، چرا که عنصر خلاقیت در کمپین های موجود در ایران بسیار کم است و همان گونه که اشاره شده به طور معمول کپی برداری از نوع خلاقیت دیگر کمپین ها نیز هم رخ می دهد.

کمپین لبخند در مشهد چه نوع کمپینی است؟

این روزها یک نوع جدید و متنوع از کمپین های تبلیغاتی به نام کمپین لبخند در شهر مشهد راه اندازی شده است که با مشاهده آن می توان دریافت که هدف این کمپین لبخند نه تنها معرفی و تبلیغ کالا و یا محصولی نمی باشد بلکه خلاقیت و تفاوت در آن نسبت به سایر کمپین های تبلیغاتی نیز دیده می شود.

اکنون این سوال در ذهن بسیاری از افراد به وجود آمده است که این کمپین لبخند چه هدفی دارد و در آینده از چه برندی در آن قرار است رونمایی شود؟ آنچه که به نظر می رسد این است که در این کمپین می خواهد از یک برند محبوب و صاحب نام در کشور که در عرصه سلامتی و تندرستی نیز فعالیته هایی دارد، حمایت خواهد کرد. بنابراین باید منتظر فعالیت های جدیدی از این کمپین لبخند بمانیم تا متوجه شویم چه هدفی را در راه خواهد داشت.

بررسی دلایل راه اندازی کمپین لبخند

ویژگی های کمپین لبخند در مشهد

در شروع کار کمپین لبخند در مشهد شاهد اشکالی از لوزی های کوچک و بدون طرح بر روی بیلبورد های تبلیغاتی آن بودیم. همچنین در روزهای عزا داری به ویژه ایام آخر در ماه صفر خطی مشکی به منزله عذا داری در کناره بیلبورد های تبلیغاتی آن مشاهده گردیده شد.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

در قسمت دیگری از فعالیت های تبلیغاتی این کمپین لبخند اشکال و تصویر های مختلفی از چهره های که در حال لبخند زدن هستند به چشم می خورد. آنچه که از تصاویر موجود در بیلبورد تبلیغاتی به نظر می آمد این بود که گویا در حالی که واژه “س” در حال در آمدن از زیر این چهره های خندان است تصاویر در حال کنار رفتن از روی آن می باشند.  ممکن است هدف از این تبلیغ  سلامتی و یا آرامش باشد.

Related Articles

یک نظر دهید