خانه مقالات بررسی تبلیغات طرح ترافیک راهنمایی و رانندگی

بررسی تبلیغات طرح ترافیک راهنمایی و رانندگی

ژانویه 12, 2019
بررسی تبلیغات طرح ترافیک راهنمایی و رانندگی

تبلیغات طرح ترافیک تبلیغاتی است که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین شهرداری در جهت کاهش آمار تصادفات و رانندگی در سطح شهرها به کار برده شده است. در این تبلیغات طرح ترافیک پیام ها و مفاهیمی همچون رعایت قانون و مقررات رانندگی توسط رانندگان، اعلام آمار تصادفات ناشی از عدم توجه به این قوانین و مقررات و نیز اینکه هر شهروند یا راننده باید ناظر رفتار ترافیکی خود باشد، وجود دارد.

اهمیت این تبلیغات طرح ترافیک به این دلیل است که قوانین راهنمایی و رانندگی که ضامنی برای امنیت جانی رانندگان و سرنشینان می باشد و در صورت رعایت نکردن آن ها او را مرور در شهرها و خارج از شهرها با حوادث بسیار بالایی مواجه می ‌شود. چرا که تخلفات رانندگی در کشور ما به حدی بالاست که در هر ساعت دو نفر یا بیشتر جان خود را در اثر حادثه رانندگی از دست می ‌دهند. بنابراین تکرار این موارد برای رانندگان امری ضروری به نظر می آید.

بررسی تبلیغات طرح ترافیک راهنمایی و رانندگی

تبلیغات طرح ترافیک در جهت رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی

همانگونه که اشاره گردید این روزها شهرداری و اداره پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به نصب بنرهای تبلیغات طرح ترافیک جدیدی با مفاهیم لزوم رعایت قوانین راهنمایی رانندگی کرده ‌اند. در این تبلیغات به رانندگان رعایت کلیه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای جلوگیری از بروز تخلفات و در نتیجه حوادث گوشزد شده است.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

بر روی برخی از بنرهای تبلیغات طرح ترافیک جمله “پیش از اینکه دیده شویم باید ناظر رفتار ترافیکی خود باشیم” به چشم می خورد. آنچه که از این جمله  می ‌توان نتیجه گرفت این است که پلیس راهنمایی و رانندگی به وسیله نصب دوربین های مدار بسته در سطح شهر تمامی تخلفات و رفتار های ترافیکی کلیه رانندگان در سطح شهر را زیر نظر گرفته است. بنابراین رانندگان می بایست مراقب رفتارهای ترافیکی خود باشند چرا که توسط این دوربین ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت و رعایت این قوانین عاملی جدی برای جلوگیری از تصادفات جاده ای می باشند.

بررسی تبلیغات طرح ترافیک راهنمایی و رانندگی

دیگر مفاهیم موجود در تبلیغات طرح ترافیک

موارد و موضوعات دیگری را که در تبلیغات طرح ترافیک می توان استنباط نمود مواردی همچون جلوگیری از هرج و مرج ، مشکلات تردد،  اختلال در رفت و آمد شهروندان و نیز وسایل نقلیه،  بر هم خوردن نظم شهری و غیره می باشد. چرا که تمامی این موارد در نتیجه کم توجهی به قوانین و مقررات رانندگی از سوی رانندگان به وجود می آید.

گاهی رانندگان به دلایل سهوی مانند عدم اطلاع کافی از این قوانین و مقررات و یا نا آگاهی از آن ها مرتکب تخلفات رانندگی مش شوند. اما گاهی نیز رانندگان با وجود دانش و آگاهی کافی نسبت به کلیه مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی مرتکب تخلفات عمدی می ‌شوند. که متاسفانه این تخلفات هر ساله آسیب ها و حوادث جبران ناپذیر و زیان باری را متوجه انسان های زیادی خواهند نمود.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

دلیل به وجود آمدن تبلیغات طرح ترافیک

متاسفانه ایران کشوری است که با داشتن فرهنگ و تمدنی طولانی و چند هزار ساله در دنیا در سال های اخیر از آمار بالایی در حوادث راننگی برخوردار است. بنابراین یکی از دلایل عمده به وجود آمدن تبلیغات طرح ترافیک را می توان گوشزد کردن مقررات و قوانین رانندگی را  برای رانندگان متخلف عنوان کرد.

چرا که  بدون شک تا زمانی که کلیه شهروندان نسبت به مقررات راهنمایی و رانندگی بی توجه باشند نمی توان امیدی به کاهش حوادث جاده ای و نیز بهبود وضعیت ترافیکی داشت. رعایت کلیه این قوانین و مقررات از ضروری ترین وظایف هر شهروند در اجتماع به شمار می آید. امید است با وجود فرهنگ سازی به وسیله این تبلیغات طرح ترافیک شاهد کاهش رفتارهای قانون شکنانه در اجتماع شویم.

Related Articles

یک نظر دهید