خانه مقالات بررسی تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف شیر

بررسی تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف شیر

ژانویه 10, 2019
بررسی تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف شیر

تبلیغات شرکت کاله را حتما در سطح شهر دیده اید. کاله یکی از قدیمی ترین تولیدکننده‌های فرآورده‌های لبنی در کشورمان می باشد، که کارخانه آن در استان مازندران و شهرستان آمل قرار دارد. در این مقاله قرار است که تبلیغات شرکت کاله را درباره شیر واقعی مورد بررسی قرار دهیم. شرکت کاله در واقع بزرگترین شرکت درمیان مجموعه شرکت های سولیکو بوده که توسط فردی به نام غلامعلی سلیمانی در سال ۱۳۶۹ تاسیس شده است. از جمله محصولات این شرکت علاوه بر شیر شامل فراورده های لبنی دیگری مانند ماست، کره، دوغ، پنیر و غیره می باشد. این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده فرآورده های لبنی در کشور محسوب می گردد. همچنین شرکت کاله یکی از بزرگترین شرکت های صادرکننده این محصولات نیز می باشد چرا که با داشتن ۱۶ گروه تولیدی حجم وسیعی از بازار لبنیات در کشور را بر عهده دارد.

بررسی تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف شیر

افتخارات شرکت کاله

کارخانه شرکت کاله دارای حجمی به مساحت ۱۴ هکتار به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات مواد خوراکی در کشور به حساب می آید. این شرکت در سال های ۲۰۰۹ ، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و  ۲۰۱۴ عنوان صادر کننده نمونه کشور را به دست آورد و نوشیدنی های آن نشان سلامت و ایمنی را به خود اختصاص داده اند. همچنین این شرکت در سال ۱۳۷۴ از طرف وزارت صنایع لوح تقدیری بابت واحد نمونه صنایع غذایی دریافت نمود. و نیز گواهینامه های ایزو ۹۰۰۰- ۲۰۰۰ و HACCP  را به دست آورده است. از دیگر افتخارات این شرکت دریافت نمودن تندیس زرین برند محبوب در سال ۱۳۹۳ می باشد.

مطالب پیشنهادی ما

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

 فعالیت های کمپین تبلیغ شرکت کاله

امروزه شرکت ها برای تبلیغات محصولات خود روش های خلاقانه و هوشمندانه ای را اتخاذ کردند و هدف آنها این است که با مخاطب ارتباط هرچه بهتری را برقرار نمایند. کمپین تبلیغ شرکت کاله نیز از این موضوع  مستثنا نمی‌ باشد. در واقع در حال حاضر روش جدید و نوینی از تبلیغات شرکت کاله در شهر اصفهان به چشم می‌خورد و مراحل بعدی فعالیت ‌های کمپین تبلیغات شرکت کاله در تهران ، مشهد و دیگر شهرها به اجرا در خواهد آمد. در این تبلیغات شرکت کاله تصویر شیری با بدن گاو را مشاهده می نماییم.

 تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف واقعی شیر گاو

همان گونه که اشاره شد در تبلیغ شرکت کاله از ترکیبی از شیر و گاو به عنوان ایده ای خلاقانه و نوین استفاده شده است. ممکن است منظور از این تبلیغات شرکت کاله در این تصویر نشان دادن طعم واقعی و بدون افزودنی شیر خوراکی باشد. چرا که این تصویر با پیام “شیر واقعی را تجربه کنید” توام شده است. اما آنچه که در اینجا  در ذهن مخاطب به وجود می آید آن است که طعم شیر واقعی چه ارتباطی به تصویر شیر جنگل دارد؟

بررسی تبلیغات شرکت کاله درباره مصرف شیر

چه خلاقیت در تبلیغات شرکت کاله وجود دارد؟

شاید تنها خلاقیتی که در تبلیغ شیر واقعی از طرف کمپین تبلیغات شرکت کاله نشان داده شده است، این موضوع باشد که خال های بدن گاو در تصویر بدن شیر جنگل قرار داده شده است. اما شاید بتوان این موضوع را مطرح نمود که اگر در این تبلیغ از تصویر کارتونی و جذاب تری استفاده می شد هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان قابل درک تر و جالب تر می نمود. نکته دیگر اینکه در این تابلو های تبلیغاتی اثری از تایپو گرافی جالب توجه که از جذابیت های یک تابلوی تبلیغاتی به شمار می آید وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی ما

اهمیت رابطه تبلیغات و توسعه در سودآوری

در واقع ضعف اصلی این تبلیغ را عدم هماهنگی تصویر با بسته بندی محصول می توان عنوان نمود چرا که در این تصویر هیچ نشانی از گاو شیرده مشاهده نمی ‌شود. در حقیقت این تبلیغ ها را می توان به عنوان آزمون و خطایی برای فعالیت های کمپین تبلیغ های شرکت کاله در نظر گرفت.

Related Articles

یک نظر دهید