خانه مقالات تحلیل و بررسی تبلیغات پست بانک

تحلیل و بررسی تبلیغات پست بانک

ژانویه 10, 2019
تحلیل و بررسی تبلیغات پست بانک

امروزه در تبلیغات پست بانک تصویر یک اژدهای خندان مشاهده می‌شود که این تبلیغ بیشتر در تبلیغات محیطی و در بیلبورد های موجود در شهرها و روستاهای مختلف به چشم می‌خورد. از تصویر موجود در این تبلیغات پست بانک به نظر می آید که فعالیت های بانکداری مربوط به این بانک قرار است که در مناطق شهری و روستایی فعالیت های خود را گسترش دهند.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

در طراحی این تبلیغات پست بانک تصویر اژدها به صورت کارتونی بر روی بیلبوردها ارائه شده است. عبارتی که در این تبلیغات پست بانک به چشم می ‌خورد این است که نوشته شده “منو پوست بانک همین الان یهویی” و این در حالی است که اژدها را در حالت گرفتن عکس سلفی به تصویر کشیده است. شاید چنین تصویری نشان دهنده آن است که این بانک با تکنولوژی جدید پیشرفته و از اوضاع کشور اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار دارد.

 

تحلیل و بررسی تبلیغات پست بانک

 جایگاه اژدها در تبلیغات پست بانک

به طور کلی اژدها ها در فرهنگ ایرانیان جایگاه ویژه ای نداشته و چهره آن در تاریخ اساطیری ایران نماد خطر و ترس می باشد. چرا که از آن همواره به عنوان اولین یار شیطان یاد می شده است. البته گاهی نیز از اژدها به عنوان نمادی برای محافظت از ثروت ها و گنج ها در قدیم الایام بوده است.

مطالب پیشنهادی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

اما به طور کلی این تبلیغات پست بانک را می توان یک ضد تبلیغ به حساب آورد چرا که استفاده از کلمات معمول در فضای مجازی نه تنها نشان دهنده پیشرفت و تکنولوژی نیست بلکه نشان دهنده نوعی کپی برداری و تقلید از حرفهای دیگران نیز می باشد. نکته قابل توجه دیگر اینکه با این تبلیغ سوالی که در ذهن مخاطب نقش می بندد این است که میان پست بانک و اژدها چه  ارتباطی وجود دارد؟ نکته مهم دیگر در این تبلیغات پست بانک این است که اژدها موجودی قدیمی و باستانی است و کاملاً با دنیای مدرن امروز بی ارتباط می باشد.

تحلیل و بررسی تبلیغات پست بانک

وجود اژدها در دیگر تبلیغات پست بانک

در تبلیغ دیگری که مربوط به پست بانک می باشد تصاویری دیده می شود که در آن اژدها تولد ۲۰ سالگی پست بانک را جشن گرفته و با نفس آتشین خود کیک تولد را فوت می نماید. اما شاید این تصویر بیان کننده این باشد که ممکن است اژدها نماد خود پست بانک نیز باشد. همچنین در یکی دیگر از تبلیغات پست بانک همان اژدها تصویری از صفحه اینستاگرام خود به صورت اسکرین شات به نمایش داده است که در آن رقم های فالوور های نشان از محبوبیت این بانک را در نزد مشتریان می باشد.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

البته با مشاهده صفحه اینستاگرام پست بانک دیده می‌ شود که این فالوورها حدود ۱۶ عدد می باشد. وجود عدد ۲۰۱۶ فالووینگ در این تصویر نیز ممکن است نشان‌ دهنده سال ۲۰۱۶ میلادی بوده باشد، به طوری که باید در این تبلیغات پست بانک شروع سال ۲۰۱۶ و تولد پست بانک را نیز به یکدیگر مرتبط نمود.

تبلیغات پست بانک قصد دارد چه پیامی را به مخاطب القا می کند؟

آشنا کردن افراد ساکن در شهر با سبک زندگی مدرن و نیز ارتباط این بانک اختصاصی مربوط به پست برای مناطق دور از مناطق و مراکز شهری پیامی است که در این تبلیغات پست بانک به مخاطب القا شده است. که البته شاید بهتر بود که این بانک این پیام تبلیغاتی خود را که هدف اصلی آن مدرن بودن و استفاده از تلنولوژی روز می باشد را با طرح های خلاقانه تر و قابل درک تری برای مشتریان و مخاطبان خود به اجرا در می آورد. چرا که به طور معمول تصویر اژدها برای عموم مردم چهره ای ناملموس و نا خوشایند می باشد. بنابراین پست بانک بایستی این هدف را در تبلیغات خود با ایده ای که مخاطب با آن به طور کامل بتوانند ارتباط برقرار نمایند به مرحله اجرا در آورد.

Related Articles

یک نظر دهید