خانه مقالات دلایل وجود تبلیغات محیطی ضعیف در ایران چیست؟

دلایل وجود تبلیغات محیطی ضعیف در ایران چیست؟

ژانویه 11, 2019
دلایل وجود تبلیغات محیطی ضعیف در ایران چیست؟

متاسفانه تبلیغات محیطی ضعیفی در ایران در حال تولید شدن است که تنها هدف اصلی آن ها رفع نیازهای زودگذر تبلیغاتی. تولید آگهی های نامناسب و غیر حرفه ای یکی از دلایلی است که متاسفانه باعث شده تا شاهد وجود تبلیغات محیطی ضعیف در ایران باشیم که این موضوع باعث ضربه زدن به پیکره ی تبلیغاتی کشور ایران شده است.

مطالب پیشنهادی ما

ایده تبلیغاتی نگاهی متفاوت در دنیای مدرن امروز

متاسفانه با گسترش صنعت تبلیغات در ایران و وجود تعداد بی شماری از بیلبوردهای تبلیغاتی در ایران هیچ گونه واحد نظارتی حرفه ای در این زمینه وجود ندارد و همین موضوع باعث ضعف ساختاری در تبلیغات محیطی در ایران شده است. عدم رعایت چند سری نکات کلی در زمینه ی تبلیغات محیطی باعث به ناکارآمد شدن این دسته از تبلیغات شده است. با ما همراه باشید تا باهم چند سری از این دلایل کلی درمورد وجود ضعف در تبلیغات محیطی ایران را با هم بررسی کنیم.

بررسی دلایل تبلیغات محیطی ضعیف

تبلیغات محیطی ضعیف و عدم کارایی کافی:

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد امروزه با توجه به عدم وجود سیستم نظارتی قوی و حرفه ای بر تبلیغات محیطی ایران، این موضوع باعث به وجود آمدن معظلی جدی در زمینه ی آگهی و اطلاع رسانی در سطح شهرهای ایران شده است. از طرفی وجود ابهامات در تبلیغات محیطی ضعیف باعث شده تا مردم در فهم مفهوم این تبلیغات دچار مشکل شوند. این مشکلات حل شدنی است. اصلی ترین افرادی که می توانند تاثیر لازم برای رفع این مشکل القا کنند افراد گرافیست و طراحان تبلیغاتی هستند.

مطالب پیشنهادی ما

کانسپت در تبلیغات چه ویژگی هایی دارد؟

از طرفی وجود تبلیغات محیطی ضعیف، متعدد و ناکارآمد در سطح کلان شهر و عدم رعایت نکات اساسی تبلیغات محیطی باعث بروز خستگی و سر درگرمی برای مخاطب شده است.

عدم وجود سیستم مدیرتی باعث بروز تبلیغات محیطی ضعیف در سطح شهرهای ایران شده است که همین موضوع باعث عدم فهم دقیق مطالب موجود در تبلیغات برای مخاطب شده است.

 ضعف در مدیریت تبلیغات محیطی موجود در شهرها:

متاسفانه فضای تبلیغات محیطی به شکلی در ایران شده است که بسیاری از افراد بدون رعایت قانون خاصی اقدام به تبلیغ در سطح شهر و یا مکان های پر رفت و آمد شهر ها می کنند.

به عنوان مثل یکی از سازمان هایی که می بایست نظارت بر تبلیغات محیطی ضعیف را داشته باشد، سازمان مدیریت و زیباسازی شهر ها می باشد. با رعایت و تجه به نکات کلی درباره ی جایگاه قرار گیری تبلیغات در سطح شهرها رفته رفته موضوع تبلیغات محیطی ضعیف نیز با گذر زمان حل خواهد  شد. وجود مدیریت رسانه در سطح شهرها باعث حل شدن این معظل در شهرهای ایران می شود.

مطالب تبلیغاتی ما

رعایت اصل تمایز در تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

عدم توجه رسانه و تبلیغات محیطی به مخاطب باعث بروز تبلیغات محیطی ضعیف می گردد:

این موضوع را فراموش نکنی که اصولا هدف اصلی رسانه جلب توجه مخاطب و تلاش کلی برای ایجاد مفهوم و رابطه بین مخاطب و تبلیغ موردنظر می شود. در صورت عدم توجه به مخاطب می توان به راحتی شاهد وجود تبلیغات محیطی ضعیف در سطح شهر می شود. در صورت وجود توجه و برنامه ریزی دقیق برای رسیدن و القا مفاهیم مورد نظر به مخاطب باعث به وجود آمدن ارتباط دوگانه بین تبلیغات محیطی و مخاطب می شود.

بررسی دلایل تبلیغات محیطی ضعیف

از طرفی دیگر تبلیغات محیطی ضعیف زمانی می تواند تاثیرگذار باشد که برای مخاطب احترام قایل شده و مواردی را رعایت کنند که بتواند توجه مخاطب را جلب کند. موضوعی دیگری  که می بایست به آن توجه ویژه ای کرد این است که افرادی که در بحث تبلیغات محیطی فعالیت می کنند این است که این افراد با مشاوران تبلیغاتی در ارتباط باشند و سعی کنند موضوعاتی را در نظر بگیرند که مورد توجه و علاقه ی مخاطبان باشد. سعی کنید تبلیغات محیطی ضعیف را با توجه به نیاز افراد و مخاطب ها به تبلیغات محیطی قوی تبدیل کرد.

Related Articles

یک نظر دهید