خانه مقالات تبلیغات محیطی و اهمیت آن در نمایشگاه های بین المللی

تبلیغات محیطی و اهمیت آن در نمایشگاه های بین المللی

ژانویه 3, 2019
تبلیغات محیطی و اهمیت آن در نمایشگاه های بین المللی

نمایشگاه های بین المللی در واقع پدیده ای از دنیای مدرن می باشند که به یکی از ابزارهای بسیار کلیدی و حیاتی دنیای تجارت  و تبلیغات نیز تبدیل شده اند. نمایشگاه ها با قدمتی صد و پنجاه ساله تاثیر شگرفی در دنیای تجارت گذاشته است. ایران نیز از قافله جا نمانده و سالانه چند صد نمایشگاه مختلف در شهرها و استان های متفاوت و در زمینه های متنوع برگزار می کند.

تبلیغات محیطی نیز یکی از ابزارهای مناسب به منظور اطلاع رسانی و جذب مخاطب در نمایشگاه ها به کار برده می شود. این کار به حفظ مشتری و از طرفی جذب مخاطب جدید می گردد. وجود مشتری در نمایشگاه های بین المللی و از طرفی استفاده از تبلیغات محیطی کمک بسیار زیادی به موفقیت در حوزه ی تجارت می شود.

مطالب پیشنهادی ما

اهمیت رابطه تبلیغات و توسعه در سودآوری

تبلیغات محیطی در نمایشگاه های بین المللی چه تاثیراتی بر روی جذب مخاطب و مشتری دارد؟

یکی از مهم ترین تاثیراتی که تبلیغات محیطی در نمایشگاه های بین المللی می گذارد، جلب توجه مخاطب و از طرفی تنوع اجناس نمایشگاه است که به خودی خود باعث کشیده شدن فرد به محصول تبلیغ شده خواهد شد.

از طرفی دیگر استفاده از تبلیغات محیطی در نمایشگاه بین المللی باعث می شود قشر گسترده و متفاوتی از مخاطبان را پوشش داد و درمورد محصول مورد نظر با آن ها ارتباط برقرار کرد.

شانس فروش تبلیغاتی که به صورت حضوری در نمایشگاه های بین المللی صورت گرفته، به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

تبلیغات محیطی و اهمیت آن در نمایشگاه های بین المللی

مکان های مناسب برای استفاده از تبلیغات محیطی در نمایشگاه های بین المللی:

 • داخل سالن محل برگزاری نمایشگاه: در این بخش شما با خیل عظیمی از تبلیغات محیطی روبرو خواهید شد. مکان مناسبی برای تبلیغات و جذب مخاطب می باشد.
 • خیابان های منتهی به نمایگاه: نکته ای که درباره ی نمایشگاه ها جالب توجه است این می باشد که زمان برگزاری نمایشگاه از هفته ها پیش مشخص شده است. هنگامی که تبلیغات محیطی در خیابان محل برگزاری نمایشگاه و یا خیابان های منتهی به آن انجام می گیرد، از مدت ها قبل از شروع نمایشگاه بین المللی شما تبلیغ خود را انجام داده اید.
 • پارکینگ نمایشگاه: پارکینگ نمایشگاه می تواند گزینه ی مناسبی برای تبلیغات محیطی درمورد محصول شما باشد. آن دسته از افرادی که با وسیله ی شخصی خود به نمایشگاه آمده اند می توانند به راحتی تبلیغ مورد نظر را مشاهده کنند.

مطالب پیشنهادی ما

روش تبلیغات در شرایط بد اقتصادی

مدل های مختلف نمایشگاه:

به طور کلی اگر بخواهیم به یک تقسیم بندی کلی درمورد نمایشگاه و مدل های مختلف آن برسیم می توانیم این موضوع را به دو قسمت تقسیم کنیم. اولین مورد آن نمایشگاه کالا و خدمات تجاری و دومین مورد آن نمایشگاه های مرتبط به کالا و خدمات مصرفی می باشد. اصولا تبلیغات محیطی در این قبیل نمایشگاه ها می تواند انتخابی وشمندانه به منظور افزایش میزان آگاهی مخاطبان و همچنین جذب مشتری برای شما باشد. با توجه به شلوغی این قبیل نمایشگاه ها تبلیغات محیطی می تواند توجه افراد حاضر در نمایشگاه را به خود جلب کند. از طرفی وقت گیر نبودن و پایین بودن هزینه ی این قبیل تبلیغات در چنین مکان هایی می تواند برای شما مقرون به صرفه نیز باشد.

تبلیغات محیطی و اهمیت آن در نمایشگاه های بین المللی

به طور کلی تبلیغات در نمایشگاه های بین المللی چه ویژگی دارند؟

 • افزایش فروش لخطه ای در نمایشگاه
 • میزان سفارش خرید افزایش پیدا می کند.
 • تصویر سازی ذهنی برای مخاطبین شما از محصول و شرکت شما
 • پیدا کردن مخاطب و مشتری خاص برای محصول
 • باعث تثبیت حضور شما و محصول شما در بازار می شود.
 • رویارویی حضوری با مشتریان
 • جذب مشتری و مخاطب جدید
 • از طریق تبلیغات محیطی و چه دیگر روش های آن می توانید مخاطب و مشتری جدید جذب کنید.
 • ارایه محصل جدید درصورتی که فرصت ارایه ی آن به راحتی نیست
 • آموزش و دادن توضیحات کافی به مخاطبان ثابت شرکت

Related Articles

یک نظر دهید