خانه دسته‌بندی نشده بنر تبلیغاتی و اهمیت آن در کسب سود و بهره وری

بنر تبلیغاتی و اهمیت آن در کسب سود و بهره وری

دسامبر 4, 2018
بنر تبلیغاتی و اهمیت آن در کسب سود و بهره وری

تبلیغات بنری و استفاده از بنر تبلیغاتی یکی از کار آمد ترین و  موثرترین روش ها در موفقیت شما در کسب و کار به شمار می رود. از این رو در ادامه این مقاله به بررسی مهمترین مسائلی که مربوط به تبلیغات بنری می شود می پردازیم، این موارد عبارتند از:

 • بنر تبلیغاتی چیست؟
 • دسته بندی بنرهای تبلیغاتی
 • کاربرد بنر و نوع اجرای آن
 • نمونه چاپ بنرهای تبلیغاتی
 • زمان اجرای بنر تبلیغاتی
 • فرق بنر تبلیغاتی باسایر پوسترهای تبلیغاتی
 • بزرگترین فرق بین بنر و فلکسی

بنر تبلیغاتی چیست؟

امروزه برای انتقال پیام تبلیغاتی از بنر تبلیغاتی استفاده می کنند که طرح گرافیکی دارد و در بردارنده تصاویر و متن های محتلف برای هر تبلیغاتی است. درحال حاظر بنر تبلیغاتی یکی از به صرفه ترین و کارآمد ترین شیوه های تبلیغاتی می باشد که پیام های خود را در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری و شمای کلی بنر ارائه می دهد. تمامی متن های به کار رفته در بنر اکثرا جنبه تبلیغاتی دارند و از جملات شکیل و زیبا در آن استفاده می شود. بنرها به جهت تبلیغات طراحی و چاب  می گردند و پیام های تبلیغاتی خود را در شکل یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب ارائه می نماید. هزینه ای که صرف طراحی و چاپ بنر می شود به مراتب ارزان تر از پو ستر های تبلیغاتی می باشد و همچنین بنر اکثرا جنبه استفاده تبلیغاتی دارد گرچه بهترین و تنها ترین راهکار برای تبلیغ نیست چه بسا این شیوه نیز مزایا و محدودیت های خود را دارد.

دسته بندی بنرهای تبلیغاتی

یکی از مزیت های خوبی که بنرها دارند ارزان بودن آنها نسبت به سایر تبلیغات است و همچنین به علت چاپ سریع و دسترسی آسان و تنوع زیاد نسبت به بقیه  ابزارهای تبلیغاتی کاربرد بیشتری دارد و به این صورت بنر به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغات شناخته شده و مورد استفاده مخاطبان زیادی قرار گرفته است. بنر تبلیغاتی به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

بنر تبلیغاتی چیست؟

 • بنر هایی با طرح های فرهنگی
 • بنر هایی برای مناسبت های مذهبی
 • بنر های رویدادهای ملی و بین المللی
 • بنر های رویدادهای اجتماعی و سیاسی
 • بنر هایی که در اتحادیه های صنفی کاربرد دارند
 • برند هایی که در کسب و کار کاربرد دارند

کاربرد بنر و نوع اجرای بنر تبلیغاتی

چاپ بنر را می توان یکی از مهم ترین مدیا در گروه ها در چاپ فضای خارجی به شمار اورد که برای تبلیغات گسترده شرکت ها و محصولات و خدمات ان ها بکار برد بنرها برحسب نوع کاربردی که دارند به شکل های گوناگون بکار میروند که چند مورد از مهمترین موارد آن ها شامل این موارد می باشند:

 • بنر تبلیغاتی
 • پارچه نویسی
 • بیلبورد های شهری
 • بیلبوردهای غیر دولتی و شخصی

بنر در چه انواعی چاپ می شود؟

دو نوع از انواع چاپ بنر تبلیغاتی وجود دارد که عبارتند از:

سالونت: جوهرهای سالونت چاپی سریعتر و ارزانتر با کیفیت بالا ارائه میدهند.

اکو سالونت : مزیت جوهرهای اکوسالونت علاوه بر لب خطر بودن کیفیت بالای تصاویر چاپی است و دلیل آن را میتوان در ریز بودن قطرات جوهر افشان شده (پیکو لیتر) دانست.

زمان اجرای بنر تبلیغاتی

معمولا  بنرهای تبلیغاتی زمان بندی های مختلفی دارند و بر حسب مناسبت ها و رخدادهای مختلف زمانبندی میشوند اغلب از سه چهار روز مانده به جشن یا مراسم خاص برپا می شود و اکثرا در عزاداری های مذهبی از چند روز مانده به مراسم بالا برده میشود  وتا چند روز اخر هفته عزاداری در اخرین روزهای همان هفته برداشته میشود اجرای بنر تبلیغاتی براساس  رویداد ها  و مناسبت های گوناگون زمانبندی می شود.  بنرهای تبلیغاتی روش موثری در بازاریابی و تبلیغ محصول شما دارند برای مثال  بنر تبلیغاتی را در مناسبت های خاص خصوصا برای شرکتهای کوچک یا بزرگ در نظر بگیرید و با برپایی بنر تبلیغاتی اهداف مورد نظر خود را اجرا کنید این کار باعث میشود  نظر مخاطبان زیادی به اهداف شما جلب شود  و کار شما بهتر پیش برود.  زمان بندی بیلبوردهای تبلیغاتی معمولا حدود ۱۵ روز تا ۱ماه بصورت متوالی در حال اکران میباشد.

فرق بنر تبلیغاتی با سایر پوسترهای تبلیغاتی

تفاوتهایی بین بنر با سایر وسایل ارتباط جمعی و تشریح و یژگی های آن است که خیلی ها نمی دانند  و گمان میکنند که بین فلکسی -بنر -پوستر و پلات تفاوتی وجود ندارد و همه این موارد را یکی می دانند چه بسا شاید از نظر ظاهری شباهت هایی بین این ابزارها باشد ولی این شباهت صدرصد نیست پس بهتر است کمی راجب به تفاوت های بنر باسایر وسایل ارتباط جمعی توضیحاتی داده شود.

بنر تبلیغاتی چیست؟

بزرگترین فرق بین بنر و فلکسی

یکی از بزرگترین تفاوت های بین بنر و فلکسی  کاردبرد زیاد و عمر طولانی فلکسی فیس میباشد فلکسی فیس نام کامل فلکسی میباشد که بیشتر مردم انرا بنام فلکسی میشناسند فلکسی فیس متریالیست که به علت اینکه نور را از خود عبور میدهد بیشتر دربالای درب فروشگاه ها-مغازه ها- تابلوهای خیابان ها و بیلبوردها مورد استفاده قرار میگیرد که چون اکثر این موارد که نام برده شد دارای لامپ های مهتابی میباشند. بنرها قابلیت این را ندارند که نور را از خود عبور بدهند و اکثرا نور از جلو به آنها  تابیده میشود ولی متریال فلکسی به جنسی اطلاق میگردد که نور را از خود عبور می دهد. در حال حاضر دو نوع فلکسی فیس داریم یک نوع چینی و یک نوع کره ای نوع چینی آن معمولا ۱۸ انس و نوع کره ای آن ۲۰ انس میباشد.

دو نوع بنر وجود دارد چینی و کره ای و هر دوی آنها از گرامازی بین هشت انس تا سیزده انس رادارند معمولا بنر چینی و کره ای در کیفیت چاپ و مقاومت با هم تفاوت دارند که بنر کره ای از کیفیت بالای چاپ و مقاومت بالاتری در مقابل با بنر چینی برخوردار میباشد. بنرهایی که برای استفاده معمولی میباشد ده انس چاپ می شوند لذا از بنرهای که برای تابلوهای سردر فروشگاه استفاده میشود که قرار است نور از جلو داشته باشند توصیه میشود از بنر سیزده انس استفاده شود که برای نتیجه بهتر توصیه میشود با تابلو ساز مشورت به عمل اید.

بنر تبلیغاتی چیست؟

در هنگام چاپ باید به نوع بالا بودن کیفیت دستگاه چاپ دقت کنید چرا که نوع دستگاه چاپ نیز در بالا بودن کیفت لازم برای چاپ نقش بسیار اساسی و مهمی دارد به این صورت که اگر برای چاپ از بنر کره ای استفاده میکنیم ولی دستگاهی که با ان چاپ میشود دارای کیفیت پایین باشد کار ما از کیفیت مطلوب و بالا برخوردار نخواهد بود. اگر فلکسی مانند بنر چاپ بشود به هنگام شب که مهتابی داخل تابلو روشن می شود کار چاپ شده تا حدی بی رنگ و نامناسب خواهد شد و همچنین در نظر داشته باشید که فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ میشود علت ان هم وجود لامپ مهتابی است که درون تابلو بکار رفته است پس به عبارتی نوع دستگاه چاپ و دستگاهی که با ان چاپ صورت میگیرد باید کیفت لازم را دارا باشد تا نتیجه کار مطلوب و با کیفیت باشد.

این مطلب نیز می تواند برای شما مفید باشد!

لایت باکس تبلیغاتی چیست و چه تاثیری در سودآوری دارد؟

فرق بین بنر تبلیغاتی و پوستر در چیست؟

اکثر شرکت های متوسط و یا بزرگ برای بالا بردن سطح موفقیت در کارشان از پوستر و یا بنر تبلیغاتی برای تبلیغ استفاده میکنند که از پر مصرف ترین و پر بازدیدکننده ترین ابزارهای تبلیغات بشمار میرود. از پوستر و بنر در هر جا یا مکانی که عده ای زیاد از مردم گرد هم امده اند و یا محل عبور مرو افراد است میشود استفاده نمود مثلا در مکان های ورزشی و اموزشگاه های آموزشی و این یک نوع موفقیت عالی در کسب و کار به حساب می رود.

تفاوتی که بین پوستر و بنر وجود دارد فقط در فایده و ضرر انها است پوستر روی کاغذ چاپ می شود و گران تر است ولی در کل تفاوت چندانی باهم ندارند چه بسا از نظر عملکرد و هدف هیچ تفاوتی باهم ندارند. بنر را میتوان در سایزهای بزرگ نیز به چاپ رساند و از نظر مورد استفاده قرار گرفتن نیز در مخیط های باز و بزرگ وسیع بادوام تر و ارزان تر میباشد در حالی که پوستر ها در مواردی خاص (کاغذهای با دوام و خاص) با دوام و خاص نیستند.

در بعضی موارد استفاده از بنر بهتر است در بعضی مواقع نیز استفاده از پوستر ولی در کل نیازی نیست بین بنر و پوستر یک گزینه را انتخاب نمود و میتوانید از هردوی انها استفاده کنید مثلا در مواقعی که نیاز به دوام و ماندگاری تبلیغات نباشد پوستر بهترین گزینه میباشد ولی در مواقعی که افراد بیشتر هستند مثلا در سخنرانی ها و یا کنسرت ها می توان از هردوی انها استفاده نمود. در مواردی که با محیط های باز روبرو هستید از بنر تبلیغاتی استفاده نمایید و در محیط های کوچک و بسته از پوستر تبلیغاتی استفاده کنید لذا بهترین بازده را در بر خواهد داشت.

بنر به وسیله ی دستگاه چاپ دیجیتالی ابتدایی بوجود می آید ولی برای چاپ پوستر از تعدادی کاغذ و معمولا از کاغذهای رول استفاده میکنند معمولا اندازه بنر عریض تر از پوستر میباشد ولی در مقابل طویل تر از بنر است.بنر تبلیغاتی از پارچه هایی شبیه پرچم هستند که در اکثر خیابان ها یا محل های عمومی آویزان میشوند لذا معمولا از کاغذ برای پوستر تبلیغاتی استفاده میشود و آن را به یک سطح فلزی مانند سنگی یا چوبی می چسبانند.

نتیجه گیری

بنر امروزه یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی به حساب می آید بنر به علت داشتن مزایایی همچون ارزان بودن  چاپ سریع و دسترسی اسان و تنوع مختلف کاربرد فراوانی دارد به علت دارا بودن این مزایا امروزه در همه مکان های پر رفت و آمد قابل مشاهده میباشد اعم از خیابان ها-اتوبانها-ورزشگاه ها ومکان های شلوغ.

Related Articles

یک نظر دهید